Za nami przedostatni dzień zmagań tegorocznych Mistrzostw Europy w zapasach, które w dniach 10-16 lutego mają miejsce w Rzymie. W dzisiejszych finałach stylu wolnego, w kategorii do 70 kg reprezentujący nasz kraj Magomedmurad Gadżijew wywalczył złoty medal, pokonując reprezentanta Azejbejdżanu, Ağahüseyna Mustafayeva. W dzisiejszych bojach świetnie zaprezentował się także Robert Baran, który zwyciężając wysoko (9-0) Lewana Berianidze z Armenii dostał się finału kategorii do 125 kg. Zapaśnik z Krotoszyna podejmie jutro niesłychanie doświadczonego Gruzina (m.in. trzykrotny mistrz świata oraz brązowy medalista olimpijski z Rio) Geno Petriaszwiliego

Niestety prócz wspomnianej wyżej dwójki wolniaków, żaden inny przedstawiciel Polski nie wróci do kraju z jakimkolwiek krążkiem. Zarówno reprezentacja kobiet jak i klasyków odpadła z mistrzostw we wcześniejszych fazach. Medalu nie przywiezie zatem ani Roman Pacurkowski, ani Tadeusz Michalik, ani Edgar Babayan… ani nawet Mateusz Bernatek (v-ce mistrz świata z 2017 roku). Pobytu w Rzymie do udanych niestety nie zaliczy również Agnieszka Wieszczek-Kordus (brązowa medalistka z Pekinu) oraz Katarzyna Krawczyk (brązowa medalistka mistrzostw europy z 2018 roku). 

Warto wspomnieć również o kilku ciekawych wydarzeniach z #ROMA2020. Jeden z najlepszych zapaśników młodego pokolenia, Abdułraszyd Sadułajew zdobył co prawda złoto w swojej kategorii wagowej (do 97 kg), lecz we wstępnej fazie turnieju (1/8) popełnił błąd i znalazł się na plecach. Ostatecznie zdołał wydostać się spod turka Bölükbaşı i zwyciężył 9-4, niemniej do sensacyjnej przegranej przez tusz zabrakło naprawdę niewiele! 

W żeńskiej dywizji do 72 kilogramów złoto wywalczyła Natalja Worobjowa (dwukrotna mistrzyni świata, złota i srebrna medalistka olimpijska), która dosłownie rozniosła rywalki zwyciężając przez przewagę techniczną w ćwierćfinale, natomiast w finale poprzez położenie na łopatki! 

Zgodnie z przewidywaniami do finału kategorii do 74 kg dostał się również Frank Chamizo (m.in. dwukrotny mistrz świata), który jutro zmierzy się z (również dwukrotnym mistrzem świata) Magomiedrasułem Gazimagomiedowem.

Jutrzejsze finały rozpoczynają się o 16:00 (repasaże) i 18:00 (finały właściwe), całość będzie można śledzić na żywo z angielskim komentarzem za darmo na stronie United World Wrestling. Tymczasem na zakończenie newsa kilka efektownych #GrecoBombs prosto z Rzymu.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.