Zagrożenie koronawirusem krzyżuje plany wielu gałęziom biznesu oraz sportu i nie omija praktycznie żadnego sektora gospodarki. Tym razem strach przed rozprzestrzenianiem się wirusa pozbawił lokacji jedno w najważniejszych wydarzeń zapaśniczych tego roku!

Azjatycki turniej kwalifikacyjny zaplanowany pierwotnie na 27-29 marca miał odbyć się w chińskim Xi’an i miał wyłonić przedostatnią transzę olimpijskich paszportów do Tokio. Niestety zagrożenie koronawirusem uniemożliwiło organizację wydarzenia. W Chinach cały czas zamkniętych jest wiele miejsc publicznych, w tym np. 70 tys kin – szacuje się, że straty wynikłe z tego tylko tytułu to na dzień dzisiejszy przeszło dwa miliardy dolarów. Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (UWW) już jakiś czas temu przeniosła turniej z Chin do stolicy Kirgistanu. Niestety władze tego państwa podjęły decyzję o tym, iż Biszkek nie będzie gospodarzem wydarzenia – powodem jest oczywiście koronawirus. Na ten moment United World Wrestling nie podała jeszcze planów odnośnie azjatyckiego kwalifikatora, te mają pojawić się z początkiem przyszłego tygodnia.

Strach przed wirusem dość mocno wdał się w ostatnim czasie we znaki zapaśniczemu środowisku. Iran odwołał zgrupowanie (styl wolny i klasyczny) mające przygotować zawodników do startu w kwalifikacjach; Rosja anulowała doroczny memoriał Romana Dmitrijewa; a Indie przeniosły zapaśniczki z międzynarodowego zgrupowania na Ukrainę.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.