17 marca odbędzie się gala KSW w Czechach, podczas której kibice zobaczą dziesięć pojedynków. Sprawdźcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie!

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Lom-Ali Eskijew vs Robert Ruchała

Redaktorzy typujący Eskijewa: Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Ruchałę: Jacek Łosak

Jakub Madej: Naprawdę trudny pojedynek do typowania. Eskijew będzie bez wątpienia najtrudniejszym rywalem w karierze Ruchały. Całkowicie kompletny zawodnik, który na swoim koncie ma mocne wygrane z bardzo doświadczonymi rywalami. Ruchała z każdą kolejną walką mnie jednak zaskakuje, jednak wciąż nie jestem przekonany, czy na pewno jest w stanie wygrać z Eskijewem. Walka ze Stasiakiem pokazała, że można pokonać zawodnika z Krakowa, jednak trzeba mieć do tego odpowiednią taktykę, konsekwencję w działaniu i aktualnie być gotowym przez pięć rund odpowiadać na ofensywę zapaśniczą, grapplingową i parterową Polaka. Według mnie Lom-Ali Eskijew będzie w stanie postawić się rywalowi. Wydaje mi się, że będzie to bardzo wyrównana walka, nie zdziwi mnie tu ponownie bliski werdykt, tym razem jednak na korzyść zawodnika z Niemiec. Polak z pewnością będzie w stanie kontrolować ofensywę przeciwnika, jednak mam wrażenie, że długi dystans walki będzie na korzyść Eskijewa – od trzeciej rundy może on powiększać swoją przewagę, skupiając się na utrzymywaniu walki w stójce. Nie zdziwi mnie jednak, jeśli Ruchała zdoła znaleźć argumenty na rywala. Mój typ to decyzja sędziów na korzyść Lom-Ali Eskijewa.

Jacek Łosak: Chociaż Robert Ruchała ma na swoim koncie dopiero osiem stoczonych pojedynków, w walce z Damianem Stasiakiem udowodnił, że może spokojnie rywalizować ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Myślę jednak, że starcie z Eskievem będzie dla niego również trudne, co bój ze Stasiakiem. Nie sądzę, aby któremuś z zawodników udało się zakończyć je przed czasem, a punktacja będzie mogła iść w obie strony. Postawię jednak na młodość i determinację Roberta Ruchały, który wygra nadchodzący pojedynek na punkty.

A co przygotował bukmacher na tę walkę? Promkę: Kurs 100 na zwycięstwo Roberta Ruchały! Postaw 2 PLN – zgarnij 200 PLN bonusu!

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Redaktorzy typujący Breese’a: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Leśko:

Michał Tkaczuk: Walka z udziałem dwóch zawodników, którzy raczej lubują w poddaniach niż wdawaniem się w wymiany stójkowe. Tym sposobem możemy spodziewać się szermierki na pięści i kopnięcia. Dla Bartka walka z Breese to duża szansa, bowiem Anglik to uznana marka na europejskim rynku. Mówimy o gościu, który miał dodatni bilans w UFC, gdzie przegrywał z zawodnikami, którzy byli lub są w rankingach swoich kategorii wagowych. Ostatnia przegrana trochę kontrowersyjna, bowiem możliwe, że Paweł Pawlak uderzył Toma w tył głowy. Co do pojedynku Leśko z Breese to za Anglikiem przemawia klasa rywali z którymi rywalizował oraz jego wszechstronność.Polak dąży do sprowadzeń, albo do walki w klinczu. W tym pojedynku widzę przewagę Breese, który pokona Leśko przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych

Henrique da Silva vs Oumar Sy

Redaktorzy typujący Silvę: Jacek Łosak, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Sy: Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun

Krzysztof Kordys: Niepokonany Oumar Sy jest znacznym faworytem bukmachera przez swoim kolejnym występem w klatce polskiej organizacji. Francuz może pochwalić się rekordem 7-0, w tym dwoma zwycięstwami w KSW. Naprzeciw niego stanie Luis Henrique da Silva, były zawodnik UFC, który w październiku zeszłego roku znokautował frontalnym kopnięciem Tomasza Narkuna. Obaj zawodnicy są na zupełnie innym etapie swojej kariery. Sy jest młodszy, wciąż się rozwija, a największe sukcesy prawdopodobnie dopiero przed nim. Z drugiej strony „Frankenstein” spadł już z najwyższego poziomu w MMA i nie spodziewam się, że zaskoczy nas czymś nowym. Jeżeli Oumar zachowa czujność i odpowiednio będzie dysponował siłami, to według mnie dopisze do swojego bilansu kolejną wygraną przed czasem. Typ: Oumar Sy przez KO, runda 2

Michał Tkaczuk: Jak dla mnie najbardziej interesujący pojedynek piątkowego wydarzenia. Prawdopodobny eliminator do pasa wagi półciężkiej z udziałem dwóch zagranicznych zawodników, którzy udanie rozpoczęli swoją przygodę w najlepszej polskiej federacji. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Sy, natomiast podobne, o ile nie większe kursy na zwycięstwo da Silvy były w starciu z Tomkiem Narkunem. Brazylijczyk jest w stójce nieprzewidywalny, natomiast Oumar to zawodnik trochę bardziej wszechstronny, w dodatku wydaje się też szybszy. Walka z cyklu na dwoje babka wróżyła, bo poza poddaniem ze strony da Silvy to nie zdziwi mnie żadne zakończenie. Reasumując skłaniałbym się ku zwycięstwu Sy, który w mojej opinii wygra przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Michał Michalski vs Erikas Golubovskis

Redaktorzy typujący Michalskiego: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Golubovskisa: Hubert Zdun

Emilia Czerwińska vs Yasmin Guimarães

Redaktorzy typujący Czerwińską: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Yasmin:

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Redaktorzy typujący Kazieczko: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Tarchila:

Jakub Madej: Trzeci pojedynek Kazieczki w KSW i wszystko wskazuje na to, że zobaczymy jego trzecią wygraną. Nie bez powodu jest on faworytem. Bardzo dobra stójka w swojej kategorii wagowej, kontrola dystansu i nie tylko pozwalają mu prowadzić walki pod swoje dyktando. Danu Tarchila nie powinien zagrozić Polakowi. 19-latek nie ma zbyt dużego doświadczenia (pod tym kątem ogólnie przeważa Kazieczko, który na koncie ma sporo walk w kickboxingu), a w swoich walkach bazuje na stójce. Nie zdziwię się, jeśli będzie się starał przenosić pojedynek do parteru i tam szukać skończeń, bo może to być taktyką na stójkę Kazieczki, jednak Polak ze swoją bazą, coraz lepszym parterem, powinien bez większych problemów wypunktować przeciwnika.

Jacek Łosak: Wojciech Kazieczko stoczy dopiero swoją czwartą walkę w zawodowym MMA, ale nie można zapominać o jego pokaźnym doświadczeniu wyniesionym z ze sportów uderzanych. Polak sześciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski w kickboxingu, jest brązowym medalistą mistrzostw świata oraz brązowym medalistą The World Games. Daniel Tărchilă ma na swoim koncie sześć walk, z których pięć wygrał, ale jego dotychczasowi rywale w MMA nie byli zawodnikami najwyższych lotów. Chociaż wydaje się, że Kazieczko i Tărchilă są na podobnym etapie kariery, Wojciech powinien sobie poradzić z 19-latkiem z Mołdawii i rozbić go przed czasem. W tym starciu postawię na nokaut w pierwszej rundzie w wykonaniu Polaka.

Damian Piwowarczyk vs Bartłomiej Gładkowicz

Redaktorzy typujący Piwowarczyk: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun
Redaktorzy typujący Gładkowicz: Jakub Madej

Krzysztof Kordys: Piwowarczyk, który zanotował znakomity 2021 rok i został zdobywcą Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku”, nie może zaliczyć ostatnich dwunastu miesięcy do udanych. Po świetnym początku kariery Damian przegrał z Bartoszem Leśko, a następnie został znokautowany w zaledwie 5 sekund przez Bogdana Gnidkę. Gładkowicz także przegrał 2 z 3 poprzednich pojedynków, więc zbliżające się starcie będzie ważnym momentem na przełamanie w klatce KSW dla obu zawodników. Po stronie Piwowarczyka będzie znaczna przewaga warunków fizycznych. Różnica wzrostu i zasięgu będzie działała na jego korzyść w wymianach stójkowych. Bartłomiej posiada argumenty na zwycięstwo w tym zestawieniu, ale wyżej cenię jednak umiejętności Piwowarczyka. Według mnie Damian nie powtórzy błędu z ostatniej walki i udowodni, że wciąż należy liczyć się z nim w kategorii półciężkiej. Typ: Damian Piwowarczyk przez TKO, runda 1

Hubert Zdun: Obaj zawodnicy nie mogą zaliczyć swoich ostatnich występów pod banderą KSW do najbardziej udanych. Popularny „Damsyn” znajduję się na niechlubnej fali dwóch porażek z rzędu. „Clark Kent” z kolei w swoim debiucie w organizacji musiał uznać wyższość Oumara Sy. Dla jednego jak i drugiego nachodzący pojedynek może być starciem o utrzymanie w największej nadwiślańskiej organizacji. Piwowarczyk swoją pracę w stójce opiera przed wszystkimi na bardzo dobrym korzystaniu ze swoich znakomitych warunków fizycznych. Często trafia rywali długimi ciosami prostymi dokładając do tego ekwilibrystyczne techniki w postaci chociażby latających kolan. Lubi wywierać presję i święci w tym obszarze sukcesy. Jeśli chodzi o aspekty kondycyjne, to wygląda pod tym względem przeciętnie, lecz nawet kiedy jest już zmęczony to potrafi mocno podkręcić tempo regularnie trafiając swoich rywali.

Ważnym elementem jego gry jest również dobra praca w obszarze parterowym. Umiejętnie rozbija z góry swoich rywali, szukając przy tym prób poddań. Często zapomina się jednak w swoich atakach zapaśniczo-parterowych i w konsekwencji ląduje w niekorzystnej dla siebie sytuacji. Warto zaznaczyć, że Gładkowicz znaczną większość swoich dotychczasowych startów toczył w kategorii średniej. Dokładając go tego przewagę warunków fizycznych Piwowarczyka, można zauważyć, że „Clark Kent” nie będzie dysponował w tym pojedynku przewagą fizyczności. Jego styl opiera się głównie na prostych kombinacjach kickboxerskich przeplatanych z akcjami parterowymi. Często ucieka się do grapplingu i jak łatwo zauważyć w jego rekordzie (3 Sub), niejednokrotnie święcił w nim sukcesy. Podobnie do swojego rywala, lubi wywierać presję i zyskuje przewagę dzięki napieraniu na rywala. Jeśli chodzi o kondycję, wygląda ona dosyć podobnie jak u Piwowarczyka, lecz Gładkowicz nie potrafi być tak eksplozywny na dużym zmęczeniu jak jego rywal. Na ogół, obaj zawodnicy są do siebie bardzo podobni stylistycznie. Różnica jest taka, że Piwowarczyk wydaję się być w każdej płaszczyźnie dużo bardziej kompletny. Po jego stronie będzie również przewaga warunków fizycznych i naturalnie większą siła. Spodziewam się wygranej przed czasem w wykonaniu zmotywowanego „Damsyna”.

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Redaktorzy typujący Koziorzębskiego: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Borkowskiego: Hubert Zdun

Kamil Szkaradek vs Patryk Chrobak

Redaktorzy typujący Szkaradka: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Michał Tkaczuk, Hubert Zdun, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Chrobaka:

Hubert Zdun: Drugim pojedynkiem na karcie KSW 80 będzie zestawienie bardzo zdolnego zapaśnika z ciekawym stójkowiczem. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Patryk Chrobak wskoczył do walki z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem. Pierwotnym rywalem Kamila Szkaradka miał być Przemysław Górny. Nie wiadomo wiele o jego poziomie przygotowań do nadchodzącego starcia. Szkaradek natomiast ma za sobą pełen obóz przygotowawczy i poszuka kolejnego zwycięstwa pod banderą największej polskiej organizacji. Obaj panowie mieli już okazję wystąpić w klatce KSW. Niepokonany dotąd Szkaradek zadebiutował w KSW w październiku ubiegłego roku. Zmierzył się wówczas z Davidem Martinikiem, którego pokonał na pełnym dystansie. Chrobak natomiast miał okazję sprawdzić swoje umiejętności z Pawłem Polityło, lecz musiał uznać jego wyższość. „Showtime” to przede wszystkim dosyć sprawny kickboxer. Cechuje się dynamicznym poruszaniem na nogach i aktywną pracą w stójce, szczególnie na samym początku pojedynku.

23-latek z Berserker’s Bielsko-Biała nie skupia się na wyczuciu dystansu czy przeczytaniu stylu przeciwnika, lecz od samego startu stara się zasypywać go uderzeniami. Dosyć dużym mankamentem w grze Chrobaka, który uwydatnia się na pierwszy rzut oka, jest jego cofanie się na siatke w lini prostej podczas naporu rywala. Tą niedoskonałość z pewnością będzie starał się skrzętnie wykorzystać nastawiony na akcje zapaśnicze Szkaradek. Wracając do stójki, mimo walorów ofensywnych, jego defensywa pozostawia wiele do życzenia. Często zapomina się w swoich atakach stając się przy tym bardzo łatwym celem do trafienia. Dodatkowo dosyć łatwo skontrolować go w klinczu. Mimo wszystko, dosyć dobrze radzi sobie z obroną obaleń. Wydaję się jednak, że styl reprezentanta Grappling Kraków zamęczy Chrobaka, w konsekwencji przynosząc mu przeniesienie walki na matę. Szkaradek to przede wszystkim bardzo eksplozywny zapaśnik. Lubuje się w szybkim, agresywnym rozpoczęciu walki od kilku wymian, po czym rozpoczyna swoją pracę nad obaleniem rywala. Kiedy już udaje mu się znaleźć na ziemi, zazwyczaj wykazuje się bardzo dobrą kontrolą z góry i systematycznym obijaniem przeciwnika. Nadchodzący pojedynek wydaje się zestawieniem idealnie skrojonym pod jego grę. Chrobak ma przewagę warunków fizycznych, co powinno skutkować łatwiejszą pracą nad obaleniami dla Szkaradka. Dodatkowo wygląda słabo od strony kondycyjnej, a dokładając do tego eksplozywność i umiejętności zapaśnicze zawodnika z Nowego Sącza, w prosty sposób klaruje nam się najbardziej prawdopodobny przebieg tego pojedynku. Szkaradek powinien święcić sukcesy w swojej koronnej płaszczyźnie i rozbić Chrobaka z góry w pierwszej bądź drugiej odsłonie starcia.

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Redaktorzy typujący Janura: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys,Michał Tkaczuk, Hubert Zdun, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Andi’ego: –

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,705 komentarzy 47,083 polubień