Relacja, wyniki, bonusy

Dominick Cruz (MMA 19-1) obronił tytuł mistrza UFC w wadze koguciej na dzisiejszej gali UFC on Versus 6 w Waszyngtonie. Zawodnik kalifornijskiego Alliance MMA pewnie wypunktował Demetriousa Johnsona (MMA 10-2).

Nieoczekiwanie mistrz nie potrafił zdominować pretendenta swoim charakterystycznym stylem walki w stójce. Johnson już w pierwszej rundzie umiejętnie skracał dystans, chociaż sam niewiele trafiał, również nie przyjmował dużej liczny ciosów. Cruz szybko jednak zdecydował na przenoszenie walki na ziemię i w ten sposób dyktował warunki w Octagonie. Mimo, że jego mikry rywal nie dawał sobie wyrządzać w tej płaszczyźnie wielkiej krzywdy, Dominator wygrywał kolejne rundy raz po raz zdobywając obalenia. Najlepszy zawodnik wagi koguciej na świecie był niedaleki od wygrania pojedynku w trzeciej rundzie, kiedy po suplesie udało mu się zdobyć plecy przeciwnika, był bliski zapięcia duszenia zza pleców. Rundy mistrzowskie nie przyniosły zmian w przebiegu pojedynku, Cruz znowu skutecznie obalał, a w ostatniej odsłonie zdobył nawet dosiad. Po końcowej syrenie sędziowie ogłosili jego wysoką punktową wygraną.

Najwyższy zawodnik UFC Stefan Struve (MMA 22-5) wykorzystał braki parterowe Pata Barry’ego (MMA 6-4) odklepując go balachą z trójkąta w drugiej rundzie. Przez półtorej obaj toczyli dość wyrównany pojedynek kickbokserski, w którym Barry nadrabiał deficyt zasięgu większą siłą ciosów. Kiedy jednak Holender przeniósł walkę do parteru momentalnie zaaplikował rywali duszenie trójkątne i nawet wysokie wyniesie i rozbicie o matę nie uwolniło Amerykanina z techniki kończącej.

W dwóch pozostałych pojedynkach głównej karty wygrywali faworyci bukmacherów. Anthony Johnson (MMA 10-3) zdeklasował Charliego Brennemana (MMA 14-3), najpierw wzorowo broniąc jego prób obaleń, karcąc go ciosami i ostatecznie wysyłając na deski wysokim kopnięciem, po którym sędzia Mario Yamasaki dość przedwcześnie przerwał starcie. W rewanżowym pojedynku w wadze lekkiej Matt Wiman (14-6) po raz drugi pokonał Maca Danziga (MMA 20-9-1). Tym razem obyło się bez większych kontrowersji, a wyrównane starcie toczone głównie w klinczu zakończyło się decyzją.

W pozostałych pojedynkach: weteran Yves Edwards (MMA 41-17-1) efektownie odprawił w drugiej rundzie Rafaello Oliveirę (MMA 14-5), utalentowany Anglik Paul Sass (MMA 12-0) zanotował trzecią kolejną skrętówkę poddając Michaela Johnsona (MMA 9-6), po kontrowersyjnym przerwaniu sędziego T.J. Grant (MMA 16-6) zwyciężył przez techniczne poddanie Shane’a Rollera (MMA 10-5). Udane debiuty w UFC zanotowali też koguci Mike Easton (MMA 11-1) i Walel Watson (MMA 9-2), a efektowny powrót do największej organizacji na świecie stał się udziałem Josha Neera (MMA 32-10-1).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze koguciej
135 lbs.: Dominick Cruz pokonał Demetriousa Johnsona przez jednogłośną decyzję (50-45, 2 x 49-46)

Główna karta:

265 lbs.: Stefan Struve pokonał Pata Barry’ego przez poddanie (trójkąt / balacha), 2. runda, 3:22
170 lbs.: Anthony Johnson pokonał Charliego Brennemana przez TKO (wysokie kopnięcie), 1. runda, 2:49
155 lbs.: Matt Wiman pokonał Mac’a Danziga przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)

Pozostałe:

155 lbs.: Yves Edwards pokonał Rafaello Olivierę przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 2:44
155 lbs.: Paul Sass pokonał Michaela Johnsona przez poddanie (skrętówka), 1. runda, 3:00
135 lbs.: Mike Easton pokonał Byrona Bloodwortha przez TKO (kolana i uderzenia), 2. runda, 4:52
155 lbs.: T.J. Grant pokonał Shane’a Rollera przez poddanie (balacha), 3. runda, 2:12
170 lbs.: Josh Neer pokonał Keitha Wisniewskiego przez TKO (lekarz przerwał walkę), 2. runda, 5:00
135 lbs.: Walel Watson pokonał Josepha Sandovala przez TKO (uderzenia), 1. runda, 1:17

Bonusy po 65 tys. $

Walki wieczoru: Matt Wiman vs. Mac Danzig
Nokaut wieczoru: Anthony Johnson
Poddanie wieczoru: Stefan Struve

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.