Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Jak podał przed chwilą portal Sherdog.com, Yancy Medeiros (MMA 9-1, 1NC) jest kolejnym zawodnikiem, w którego organizmie wykryto metabolity marihuany. W związku z tym Hawajczyk został ukarany 90-dniowym zawieszeniem, a wynik jego walki z Yves’em Edwardsem (MMA 42-20-1, 1NC) został zmieniony na no-contest.

W wyniku wykrycia w organizmie Medeirosa marihuany został on zawieszony na 90 dni, jednak kara mierzona jest od dnia pojedynku, po którym pobrano próbkę. „The Kid” badany był po walce z Yves’em Edwardsem na UFC Fight Night 31. Gala odbyła się 6 listopada, więc zawieszenie dobiegło już końca. Starcie Hawajczyka z debiutantem Joem Ellenbergerem na UFC 172 nie jest zatem zagrożone.

Zgodnie z wiadomością, którą podało UFC, zawodnik został poinformowany o naruszeniu Karty Zasad Postępowania i Promocji Zawodników Zuffy. Medeiros nie protestował i przyjął karę. Hawajczyk będzie musiał dodatkowo przejść test na obecność narkotyków przed kolejnymi startami.

Przed pojawieniem się w UFC, Medeiros wygrał wszystkie dziewięć pojedynków, które stoczył. W debiucie w największej organizacji na świecie uległ Rustamowi Khabilovowi z powodu kontuzji kciuka w pierwszej odsłonie. Na UFC Fight Night 31 „The Kid” zmierzył się z dużo bardziej doświadczonym Edwardsem i odprawił go ciosami już w drugiej minucie starcia.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.