(fot. Peter Lockley / Sherdog)

Według MMAJunkie UFC dołożyło po jednej walce na swoje duże gale w grudniu. Najpierw na UFC on Fox 8 grudnia zobaczymy zaległe starcie w wadze lekkiej między Yvesem Edwardsem (MMA 41-18-1, UFC 9-5) a Jeremym Stephensem (MMA 20-8, UFC 7-7).

Zestawienie Edwardsa z Stephensem jest efektem kontuzji Johna Cholisha (MMA 10-2, UFC 1-1), który pierwotnie miałbyć rywalem urodzonego na Bahamach fightera. 36-letni weteran obecnie po raz trzeci pod kontraktem Zuffy ma w obecnej przygodzie w oktagonie bilans 3-2. Miał się spotkać ze Stephensem na poprzedniej gali na Fox w październiku ale jego rywal został niespodziewanie aresztowany przez policję w dniu gali za ciążący na nim od 2011 roku zarzut napaści. Obdarzony mocnym ciosem Stephens walczy w UFC nieprzerwanie od ponad pięciu lat. Będzie to dopiero jego druga walka w tym roku po tym jak w maju przegrał na punkty z Donaldem Cerrone co przedłużyło do dwóch jego pasmo porażek.

Cztery tygodnie później, 29 grudnia na UFC 155, dojdzie do ciekawej konfrontacji w dywizji do 57 kilo kiedy Chris Cariaso (MMA 14-3, UFC 4-1) zmierzy się z Johnem Moragą (MMA 11-1, UFC 1-0). Cariaso, który ostatnio przegrywał jedynie z czołowymi fighterami wagi koguciej jak Michael McDonald i Renan Barao, zadebiutował w wadze muszej w swojej ostatniej walce pokonując na punkty Josha Fergusona w lipcu. Było to jego trzecie kolejne zwycięstwo. Jego rywal, znacznie mniej doświadczony na najwyższym poziomie, jedyną porażkę poniósł z rąk Johna Dodsona na gali na Dominikanie w 2010 roku. W UFC zadebiutował w sierpniu w pięknym stylu nokautując Ulyssesa Gomeza.

Rozpiska UFC on Fox.
Rozpiska UFC 155.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.