Fot: Esther Lin / MMAFighting
Fot: Esther Lin / MMAFighting

Sposób, w jakim Yoel Romero celebrował zwycięstwo z Chrisem Weidmanem nie przypadł do gustu Komisji Sportowej Stanu Nowy Jork (NYSAC).

Zawodnik wagi średniej i prawdopodobny pretendent do tytułu mistrza został zawieszony przez NYSAC na 60 dni za przeskoczenie oktagonu tuż po znokautowaniu Weidmana w trzeciej rundzie pojedynku na gali UFC 205, która odbyła się 12 listopada w Madison Square Garden.

Romero przeskoczył przez ścianę oktagonu i salutując przez moment kroczył niczym żołnierz dookoła klatki, by wejść do niej na ogłoszenie przez Bruce’a Buffera oficjalnego rezultatu pojedynku.

Opuszczanie areny zmagań przed oficjalnym zakończeniem walki jest zakazane przez Komisję Sportową Stanu Nowy Jork. Romero będzie mógł ponownie zawalczyć dopiero 12 stycznia przyszłego roku.

To nie koniec kar wymierzonych przez NYSAC. Również Kelvin Gastelum i Thiago Alves zostali zawieszeni. Ta dwójka akurat za nie zmieszczenie się w wymaganym limicie wagowym przed galą UFC 205.

Gastelum dostał zakaz udziału w pojedynkach MMA na sześć miesięcy po tym, jak w ogóle nie pojawił się na ważeniu (walka z Donaldem Cerrone została przez to odwołana). Alves z kolei dostał trzy miesiące zawieszenia za to, że zabrakło mu 6,6 funta do limitu wagi lekkiej. Brazylijczyk ostatecznie zawalczył na gali i przegrał jednogłośnie na punkty z Jimem Millerem.

4 KOMENTARZE

  1. Już myślałem, że USADA… Swoją drogą taka sama bzdura ten przepis jak żółta kartka za zdjęcie koszulki w piłce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.