Kennedy Romero

Yoel Romero który w grudniu zeszłego roku, wpadł podczas testu przeprowadzonego przed walką z „Jacare”, będzie pierwszym zawodnikiem UFC który złoży apelację i będzie walczyć z wyrokiem nałożonym przez międzynarodową agencję antydopingową USADA.

W lutym tego roku, obóz Romero twierdził, że zawodnik wpadł ponieważ używał zanieczyszczonych suplementów. Według nieoficjalnych informacji, USADA przebadała suplementy wskazane przez Kubańczyka i potwierdziła, że rzeczywiście były w nich zakazane środki i nie były one opisane na etykiecie.

Dzięki tym informacjom, Romero oraz jego menadżer wierzyli, że zostaną częściowo oczyszczeni z zarzutów i zapowiadali powrót oraz walkę o pas UFC:

To jest dobry dzień dla mnie i świetne informacje dla UFC. Przygotujcie się na nowego mistrza

Obóz Romero negocjował z USADA umowę według której ich zawodnik miał być zawieszony na zaledwie 9 miesięcy. Kubańczyk zdecydował się jednak na inną opcję i postanowił walczyć z decyzją agencji antydopingowej za pomocą sądu rozjemczego. Proces ten jest częścią polityki USADA i polega on na przesłuchaniu sportowca i przedstawieniu dowodów przed niezawisłym sędzią niezwiązanym z agencją USADA. Sędzia ten może nałożyć jednak równie wysoką karę zawieszenia jak USADA jeśli uzna, że sportowiec jest winny stosowania dopingu.

 

Koszt takiej apelacji to 2700 dolarów ale według umowy UFC z USADA, zawodnik może zostać zwolniony z tych opłat jeśli np. ma problemy finansowe i nie stać go na apelację. Koszty procesu apelacyjnego w tym momencie pokrywa UFC. Z takiego obrotu sprawy, nie jest oczywiście zadowolony menadżer zawodnika, Malik Kawa:

38-letni Romero (MMA 11-1) jest czołowym zawodnikiem wagi średniej na świecie. Gdyby nie jego wpadka dopingowa, w kolejnej walce prawdopodobnie walczył by o pas mistrza UFC.

 

28 KOMENTARZE

 1. Dodam jeszcze że wszystkie te informacje są jak na razie nieoficjalne. USADA chyba nie planuje wydać oświadczenia dopóki nie skończy się cały proces

 2. Co by nie było, jego kariera mocno przyhamowała i byc może się zakończyła. Szkoda, bo fighter z niego czołowy. Szkoda, jego poziom zapasów stał na meega wysokim poziomie.

 3. Szkoda. Jeszcze rok i odpadną wszyscy najciekawsi i charakterystyczni zawodnicy z czołówki. Będziemy oglądać chudych płaskich powolnych nudziarzy

 4. jestem za Romero do KSW , wieka strata dla UFC  dywizja średnia się uszczupla

 5. Widać Bóg ma inne plany co do niego. Niech wykorzysta swój potencjał w krzewieniu słowa Bożego a nie walczeniu.

 6. Daj na msze mojemu bratu to cos tam zalatwi u Najwyzszego, bo szepnal mi na ucho,ze Cie lubi za cytaty z Pisma Swietego 😉

 7. skunx

  Szkoda. Jeszcze rok i odpadną wszyscy najciekawsi i charakterystyczni zawodnicy z czołówki. Będziemy oglądać chudych płaskich powolnych nudziarzy

  Jak bracia Diaz?

 8. skunx

  Oni koksują zielone i nie są nudni

  Czyli są wyjątkiem od reguły?
  Nie przesadzajmy: mma przeżyje bez przesadzonego wspomagania.

 9. jesli Romero ma dowody, ze stosowal dany suplement, a usada, ze jest on zanieczyszczony pomimo braku informacji to na co tutaj czekac?

 10. Naster

  A już wiadomo na czym wpadł?

  Testosteron booster .Substancja powodująca naturalną produkcje testosteronu(nie mylić tego z TRT,gdzie testosteron jest bezpośrednio podawany do organizmu)

 11. michaugdynia

  jesli Romero ma dowody, ze stosowal dany suplement, a usada, ze jest on zanieczyszczony pomimo braku informacji to na co tutaj czekac?

  Według USADA,jeśli zawodnik ma watpliwości odnośnie jakiejś odrzywki /substancji,powinni przesłać dany produkt do nich w celu przeprowadzenia testu chemicznego.W skrócie ,zawodnik jest odpowiedzialny nawet za nieświadome przyjęcie zakazanych substancji.

 12. DD40

  Według USADA,jeśli zawodnik ma watpliwości odnośnie jakiejś odrzywki /substancji,powinni przesłać dany produkt do nich w celu przeprowadzenia testu chemicznego.W skrócie ,zawodnik jest odpowiedzialny nawet za nieświadome przyjęcie zakazanych substancji.

  Przecież to zwyczajnie głupie.

 13. DD40

  jeśli zawodnik ma watpliwości odnośnie jakiejś odrzywki /substancji,powinni przesłać dany produkt do nich w celu przeprowadzenia testu chemicznego

  Ale Romero zapewne wątpliwości nie miał, bo i skąd? Zakładając, że było tak jak mówi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.