Yoel Romero miał zawalczyć z Paulo Costą na początku 2019 roku, jednak Brazylijczyk musiał wycofać się z tego pojedynku z powodu kontuzji. Costa zaproponował Yoelowi walkę w późniejszym terminie, ale Romero jest zainteresowany w tym momencie starciem z innym Brazylijczykiem – Andersonem Silvą. W rozmowie z Arielem Helwanim, Romero wyjaśnił dlaczego chce zawalczyć akurat z byłym dominatorem wagi średniej.

To nic osobistego. Chcę z nim zawalczyć ponieważ jest najlepszym zawodnikiem MMA w historii. Mam do niego ogromny szacunek. Jeśli jesteś w kategorii średniej i nie walczysz z zawodnikami z TOP 10, to nie dowiesz się jaki jest twój prawdziwy poziom. Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć na jakim jesteś poziomie, musisz zawalczyć z Andersonem Silvą.

Romero w swoim poprzednim starciu przegrał przez niejednogłośną decyzję z Robertem Whittakerem. Stawką tego pojedynku był tytuł mistrzowski UFC w wadze średniej. Andersona Silvę po raz ostatni w akcji widzieliśmy w lutym ubiegłego roku w walce z Derekiem Brunsonem. Brazylijczyk został później zawieszony przez USADA na 12 miesięcy, które minęły dokładnie cztery dni temu, więc Silva jest już gotowy na powrót do oktagonu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.