Romero

Czołowy zawodnik wagi średniej UFC, Yoel Romero planuje odwołać się od decyzji USADA. Kubańczyk kilka tygodni temu został wstępnie zawieszony z powodu oblanego testu jaki przeprowadzono jeszcze przed wygraną walką z „Jacare” Souzą.

Według menadżera Malki Kawy, Romero czeka na wynik testów próbki B po której ma zamiar odwołać się od decyzji o zawieszeniu. Kawa dodał że Romero przeszedł wszystkie pozostałe testy antydopingowe przed jak i po walce.

38-letni Romero ma o co walczyć. Przypomnijmy, że lista substancji zabronionych rozdziela substancje na zabronione całkowicie i zabronione podczas zawodów. W pierwszej grupie znajdują się m.in. anaboliki, hormon wzrostu, peptydy a w drugiej marihuana, kokaina i inne stymulanty.

Kary za obecność w organizmie substancji z pierwszej grupy to 2 lata za pierwszą wpadkę z możliwością wydłużenia do czterech za dodatkowe „okoliczności obciążające! Dodatkową sankcją pozytywnego wyniku testu podczas zawodów będzie anulowanie rezultatu walki, zwakowanie tytułu, rankingu oraz wypłaty i innych benefitów finansowych.

Jeśli USADA utrzyma swoja decyzję o zawieszeniu zawodnika, oznaczać to koniec kariery Romeo w USA.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.