Jak poinformowała organizacja Bellator MMA, mistrz kategorii półśredniej, Yaroslav Amosov, zmierzy się w maju na gali w Londynie z efektownie walczącym Michaelem „Venom” Pagem. Pojedynek ma odbyć się 13 maja na The SSE Arena w Londynie. Dla 28-letniego mistrza z Ukrainy będzie to pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego dywizji do 77 kilogramów organizacji prowadzonej przez Scotta Cokera.

Amosov (26-0 MMA) ma na swoim koncie 26 zwycięstw i nigdy nie przegrał walki w klatce MMA. Aż 19 z 26 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem. W poprzednim pojedynku zdobył pas mistrzowski kategorii półśredniej Bellator MMA pokonując Douglasa Limę. Była to jego 7. walka dla organizacji, a w przeszłości pokonywał m.in. Ericka Silvę, Eda Rutha czy Logana Storleya.

Page (20-1 MMA) w ostatnim pojedynku w październiku 2021 roku pokonał przez bliską, kontrowersyjną decyzję sędziowską Douglasa Limę. Tym samym udanie zrewanżował mu się za porażkę z maja 2019 roku. Anglik wygrał 6 ostatnich walk z rzędu i znany jest ze swojego efektownego stylu walki. Na swoim koncie ma zwycięstwa z m.in. Derekiem Andersonem czy Paulem Daleyem.