radoslaw demczur

Podczas poznańskiej Night of Champions 8 nie zabrakło emocji, mimo że gala na skutek licznych perturbacji została niemal całkowicie okrojona z walk MMA oraz oprawy.

Radosław Demczur (MMA 3-1) spektakularnie powrócił od startów po dwuletniej przerwie. Zawodnik Samolewski Team przez większość walki przeważał dzięki mocnym kopnięciom w korpus, obroną obaleń i własnym sprowadzeniom. Nawet kiedy Adam Jankowski (MMA 2-3-1) przewracał gospodarza, ten szybko wstawał lub neutralizował przeciwnika. Pod koniec trzeciej rundy, właśnie po nieudanej próbie obalenia reprezentanta S4 Warszawa, Demczur odwrócił pozycję, wszedł do dosiady, a gdy „Jankes” próbował uciec, poznaniak wszedł za plecy rywala, rozpłaszczył go na macie i zasypał ciosami w okolice ucha. Sędzia Łukasz Bosacki musiał po chwili wkroczyć i przerwać walkę.

W pojedynku debiutantów lepszy okazał się Mariusz Mazur (MMA 1-0), który szybko uporał się z Franciszkiem Słupskim (MMA 0-1). Lesznianin zdobył obalenie, następnie dosiad, a gdy reprezentant Pankrationu Poznań próbował ucieczki, szybko skręcił się do balachy i zakończył starcie.

Walka wieczoru:

75 kg: Łukasz Szulc pok. Dominika Zadorę przez niejednogłośną decyzję. ^

Karta główna:

77 kg: Radosław Demczur pok. Adama Jankowskiego przez TKO (Uderzenia), 3:33, runda 3.
81 kg: Łukasz Stanioch pok. Bartosza Kwiatkowskiego przez jednogłośną decyzję. &
71 kg: Andrzej Michalczyk zremisował z Jackiem Rzepeckim.^
73 kg: Kamil Popowski pok. Mikołaja Szymańskiego przez niejednogłośną decyzję.#
73 kg: Mariusz Mazur pok. Franciszka Słupskiego przez poddanie (Balacha), 2:35, runda 1.
91 kg: Jakub Tichoń pok. Adama Kosuta przez jednogłośną decyzję. &
84 kg: Tomasz Bartkowiak pok. Kacpra Mielczarka przez jednogłośną decyzję.^
73 kg: Jacek Królczyk zremisował z Janem Pankiem przez większościową decyzję sędziów. *