XCage 7

Pełne wyniki z siódmej gali XCage.

Mistrz wagi lekkiej PLMMA Adrian Zieliński udanie zrewanżował się Viktorowi Tomasevicowi za porażkę sprzed lat zmuszając Litwina do odklepania po ciosach pod koniec pierwszej rundy walki wieczoru gali xCage 7 w Toruniu.

Tomasevic usiłował jak mógł wciągnąć rywala do parteru, głównie przez zamykanie gardy i padanie na plecy ale o tak nie ustrzegł się kilku mocnych kopnięć zawodnika Arrachionu. Ostatecznie jednak parter był zgubą Litwina gdy zrezygnowany, choć nie zraniony, odklepał ground and pound Polaka.

Zwycięstwem w efektownym stylu rozpoczął swoją karierę w MMA „Trybson” Paweł Trybała, który znokautował Łukasza Stojamowskiego kolanem i dobił ciosami w parterze. Fighterzy od razy rzucili się do ataku ale wyraźnie siłowo i technicznie przeważał Trybson. W jednej z akcji trafił kolanem schylającego się rywala co posłało Stojanowskiego na deski i wkrótce potem Trybson mógł cieszyć się z pierwszego zawodowego zwycięstwa.

Kolejne zwycięstwo nad Wisłą zanotował Hracho Darpinyan, który pokonał na punkty Mateusza Ostrowskiego. Łodzianin przetrwał ogromny napór Ormianina w pierwszej rundzie, w której zebrał ogrom mocnych ciosów i raz padł na deski. Wydawało się, że w drugim starciu ma szansę odwrócić losy pojedynku kiedy obalił Darpinyana ale ten zdołał przetoczyć rywala. W trzeciej rundzie to podopieczny Boba Schrijbera kontrolował zapasy przenosząc tam walkę. Ostrowski próbował dwukrotnie zaskoczyć rywala trójkątem ale nieskutecznie. Po kwadransie wyniszczającego pojedynku punktacja brzmiała 30-26 u wszystkich trzech sędziów.

Sebastian Romanowski zepsuł powrót do MMA Macieja Górskiego zatrzymując go uderzeniami w parterze na 25 sekund przed końcem drugiej rundy. Górski rozpoczął pojedynek dobrze ale jeszcze pod koniec pierwszej rundy nadział się na mocną kombinację rywala. Druga runda toczyła się już pod całkowite dyktando Romanowskiego, który powalił Górskiego prawym sierpem na matę i tam zakończył pojedynek kolejnymi uderzeniami.

Bardzo szybko ze swoim rywalem rozprawił się Torunianin Tymoteusz Pledzewicz, który poddał Michała Bacika anakondą po minucie pojedynku. Pledzewicz zaczął pracować nad duszeniem przy okazji obrony bardzo niskiego zejścia po nogi Bacika. Z tej pozycji szybko przełożył rękę pod szyją i zapiął na bicepsie odcinając dopływ krwi do mózgu rywala.

Po bardzo wyrównanej walce Salim Touahri ostatecznie pokonał na punkty Tomasza Romanowskiego większościowym werdyktem. Przez pierwszą rundę tego pojedynku fighterzy badali się wzajemnie. Skuteczniej przeciwnika wyczuł Romanowski, który w drugim starciu przeważał i trafiał mocne ciosy z dłoni. Niezwruszony siłą tych ciosów Touahri zaatakował w ostatniej rundzie seriami kolan w klinczu i długimi prostymi dodatkowo stemplując swoją przewagę obaleniem pod koniec walki. Jeden z sędziów wypunktował remis 29-29, pozostała dwójka dała wygraną zawodnikowi z Krakowa 29-28.

Na pełnym dystansie Sylwester Borys wypunktował Kamila Roszaka solidnie punktując Berserkera w stójcę. Roszak był w stanie sprowadzić rywala w pierwszej rundzie ale nie wykorzystał szansy na rozstrzygnięcie walki w parterze. W drugiej rundzie Borys rozciął Roszaka ciosami i utrzymał przewagę w ostatnim starciu kiedy obydwu fighterów dopadło zmęczenie.

W dwóch walkach amatorskich tryumfowali Mariusz Boszman, który poddał balachą na kolano Filipa Danycha w drugiej rundzie oraz Piotr Wróblewski, który pokonał Marcela Kachela przez balachę w pierwszej rundzie.

Walka wieczoru:

73 kg: Adrian Zieliński pok. Viktora Tomasevica przez TKO (ciosy w parterze), runda 1

Główna karta:

93 kg: Paweł „Trybson” Trybała pok. Łukasza Stojanowskiego przez TKO (ciosy w parterze), runda 1

93 kg: Hracho Darpinyan pok. Mateusza Ostrowskiego przez jednogłośną decyzję sędziowską, 5:00, runda 3

66 kg: Sebastian Romanowski pok. Macieja Górskiego przez TKO (ciosy w parterze), runda 2

93 kg: Tymek Pledziewicz pok. Michała Bacika przez poddanie (anakonda), runda 1

77 kg: Salim Touhari pok. Tomasz Romanowski przez większościową decyzję sędziowską, 5:00, runda 3

84 kg: Sylwester Borys pok. Kamila Roszaka przez jednogłośną decyzję sędziowską, 5:00,  runda 3

Walki amatorskie:

84 kg: Mariusz Boszman pok. Filipa Danycha przez poddanie (skrętówka),  runda 2

66 kg: Piotr Wróblewski pok. Marcela Kachela przez poddanie (balacha),  runda 1

4 KOMENTARZE

  1. Rowniez ogladam pierwszy raz Orange sport od kilku miesiecy i to za sprawa Trybsona.Lubie freak fighty bo  sa mila odskocznia od normalnych walk.

  2. Dzoanna zrobila aliena i dala ciasteczko.Strasznie wysuszona jest rodaczka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.