12764812_947619308649261_3223474718177448879_o

Kolejną zawodową walką dodania do fightcardu gali XCage9/PLMMA65 jest starcie w kategorii piórkowej pomiędzy znanym z amatorskich walk na galach XCage – Piotrem Wróblewskim (1-0)  ,a reprezentującym Silesian Cage Club – Sergiuszem Uzarkiem (1-2).

Piotr Wróbewski pierwszy raz pojawił się na gali XCage6 i od tego czasu brał udział w każdej z gal toruńskiej organizacji tocząc walki w formule semi-por. W grudniu 2015 roku podopieczny Nikodema Zatowki udanie zadebiutował w walce zawodowej pokonując już w pierwszej rundzie swojego rywala. Pomimo młodego wieku reprezentant Berserkers Barlinek ma wielkie ambicje i jest uważany przez wielu ekspertów za wielki talent dywizji piórkowej. Siedemnastolatek z Barlinka został umieszczony na piętnastej pozycji w rankingu polskich zawodników do 66 kg.

W kolejnej walce zmierzy się z bardziej doświadczonym wymagającym rywalem ze Śląska. Dla Sergiusza Uzarka będzie to czwarta zawodowa walka. Dziewiętnastolatek trenujący obecnie pod okiem Tomasza Brondera zadebiutował w 2014 roku tocząc wyrównane walki z wymagającymi rywalami. W większości starć o wyniku musieli zadecydować sędziowie.
Walka tych dwóch młodych zawodników będzie zapewne wielkim widowiskiem i może okazać się jednym z najciekawszych walk gali XCage9.

Kolejnym zestawieniem gali będzie starcie debiutującego w zawodowym MMA – Tomasza Zyska (0-0) z jednym z trenerów No Limits Team – Danielem Lewandowskim (1-1-1). Zysk pierwotnie miał się zmierzyć z Mariuszem Boszmanem, jednak Torunianin musiał wycofać się z udziału w gali z powodów osobistych.

Dla Tomasza Zyska trenującego w Golden Dragon Bydgoszcz będzie to pierwsza zawodowa walka ,ale doświadczeniem w amatorskim MMA znacznie przerasta reprezentanta No Limits Toruń. Bydgoszczanin stoczył 21 walk amatorskich z czego przegrał tylko jedną. Swoją klasę potwierdził wygrywając Amatorskie Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w 2015 roku.
Dla Daniela Lewandowskiego będzie to już czwarta zawodowa walka w MMA. W listopadzie zeszłego roku zdobył pierwsze zwycięstwo rozbijając w walce wieczoru faworyzowanego reprezentanta gospodarzy podczas gali PLMMA60 we Włocławku.

Karta wstępna gali XCage9/PLMMA65 będzie obfitowała w udział zawodników z regionu.
Bilety w sprzedaży już od przyszłego tygodnia!

Aktualna rozpiska gali XCage9/PLMMA65.

Walka wieczoru o pas mistrzowski wagi półciężkiej:
93kg. Michał „Sztanga” Fijałka (14-5-1) vs. TBA

Karta główna:
77 kg. Salim „Grizzly” Touahri (8-1) vs. TBA
93 kg. Tymoteusz Pledziewicz (3-2-1) vs. TBA
77 kg. Damian Domachowski (3-4) vs. Damian Pomocka (5-4)
77 kg. Daniel Lewandowski (1-1-1) vs. Tomasz Zysk (0-0)
66 kg. Piotr Wróblewski (1-0) vs. Sergiusz Uzarek (1-2)

Karta wstępna (semi-pro):
70 kg. Łukasz Sacharuk (No Limits Toruń) vs. Krzysztof Bednarski (Okniński MMA Grudziądz)
66 kg. Seweryn Gawarkiewicz (No Limits Toruń) vs. Bartosz Czapiewski (MMA Devil Międzychód)
66 kg. Adam Nyklewicz (Husaria Włocławek) vs. Maciej Szydłowski (Fighting Division Bydgoszcz)
84 kg. Mateusz Ciechanowski (Husaria Włocławek) vs. Bartłomiej Gładkowski (Fighting Division Bydgoszcz)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.