Na dzień przed galą KSW 19 przeprowadziliśmy krótkie wywiady z zawodnikami bytomskiego South Legion, nasz eksportowy na Czechy i Rosję średni – Artur Kadłubek (MMA 12-9, #7 w Rankingu PL) szykujący się do rewanżu z doświadczonym Bohumilem Lungrikiem (MMA 14-13) powiedział parę słów o przygotowaniach, zaś Mariusz Radziszewski (MMA 7-9-2) skomentował zmianę przez Ukraińców rezultatu walki z Alexandrem Butenko (MMA 13-6-1). Przypomnijmy, że Mariusz wygrał przez decyzję, organizatorzy gali Oplot Challenge w Charkowie zmienili wynik na remis. Zarówno Hajer, jak i Radzik typowali cały fightcard dziewiętnastki. Materiał po kliknięciu.

– MMARocks.pl – zawodnik South Legion – Artur Kadłubek. Siema Artur!

– Witam!

– Ubiegły rok był dla Ciebie szczęśliwy, dwie cenne wygrane na ProFC i dwie na czeskim Heroes Gate. Niestety tę passę przerwała marcowa walka z Marcinem Naruszczką. Co ta przegrana zmieniła w Tobie, w sposobie trenowania, w przygotowaniach?

– Odpowiedź może wydawać się dziwna, ale nic. Tak, jak mówiłem we wcześniejszym wywiadzie – dwa tygodnie po walce usiedliśmy z Chłopakami, na sucho oceniliśmy pojedynek i staraliśmy się wyłapać z niego jak najwięcej błędów. Miejmy nadzieję, że to zaowocuje na następnej walce.

– Oglądałeś galę MMA Attack 2, która miała miejsce 27 kwietnia w katowickim Spodku? Jak oceniasz drugi event tej federacji? Niewątpliwie duża impreza z mocnym fightcardem, można powiedzieć, że największa polska federacja – KSW traci monopol na MMA, może mieć powody do obaw?

– Tak, oglądałem w TV. Na gali nie mogłem być w narożniku Raka z powodów osobistych. Z tego jednak, co widziałem w TV i z opowieści chłopaków, którzy byli tam na miejscu mogę stwierdzić, że wyglądało to naprawdę bardzo dobrze. Dokładnie jak wspomniałeś duża impreza, bardzo dobry fightcard. Czy KSW traci monopol? Czy może mieć powody do obaw? O to należałoby zapytać właścicieli organizacji. Ja wychodzę z założenia, że konkurencja jest potrzebna. Nie tylko w postaci MMA Attack, ale także innych mniejszych organizacji – MMA Challengers, Pro Fight, etc. Musi tak być, aby MMA było coraz bardziej popularne, żeby zawodnicy mieli się gdzie pokazać i zarobić. To zaowocuje ich rozwojem, motywacją do dalszych treningów, itd. Przy samym KSW wielu bardzo dobrych zawodników z Polski oraz obcokrajowców trenujących i walczących w Polsce po prostu by nie było.

– Za kilka dni w Pradze skrzyżujesz rękawice z doświadczonym Bohumilem Lungrikem, to drugie Wasze spotkanie. Mógłbyś powiedzieć o pierwszym pojedynku, w którym rywal został zdyskwalifikowany? Co sądzisz o przeciwniku?

– Przeciwnik dobry, doświadczony, obity. Co do poprzedniej to wygrałem przez dyskwalifikację Bohumila po niedozwolonym kopnięciu. Tyle, jeśli chodzi o moją ocenę, po to właśnie jest ten rewanż (śmiech).

– W takim razie jaki będzie Twój plan na walkę na Gladiator Championship Fighting?

– Wygrać bez kontuzji, ten plan jest niezmienny od samego początku (śmiech).

– Pojedynek odbędzie się na dystansie trzech pięciominutowych rund, pracowałeś jakoś specjalnie nad cardio? Jak wyglądały przygotowania przed „wyprawą” na Czechy? Z kim trenowałeś?

– Jak zwykle ze wszystkimi chętnymi w bytomskim South Legion i Spartanie Chorzów. Nad cardio specjalnie nie trenowałem, za to nad ground and pound tak (śmiech).

– W sobotę odbędzie się gala KSW 19. Teraz poproszę Cię o wytypowanie walk. Byłbym wdzięczny gdybyś napisał kilka słów o każdym pojedynku.

Mamed Chalidow vs. Rodney Wallace – Mamed, najlepszy Polski zawodnik po prostu nie może przegrać.

Mariusz Pudzianowski vs. Bob Sapp – Mariusz, ponieważ jego rywalem jest właśnie Sapp.

Michał Materla vs. Jay Silva – Materla, bo jest w gazie. To, jak ten gość wrócił po kontuzji jest po prostu niesamowite.

Antoni Chmielewski vs. Matt Horwich – walka w dwie strony. Jak to będzie dzień Antka, to on. Jeśli będzie to dzień Matt’a, to… lepiej, żeby go nie było.

Aslambek Saidov vs. Grigor Aschugbabjan – Aslambek, skoro trenujesz na co dzień z takimi ludźmi jak Mamed, to też nie możesz  przegrać.

Paulina Suska vs. Marta Chojnoska – Nie chcę nikogo obrażać, ale nie uznaję kobiecego MMA. Szanuję obie zawodniczki za serce jakie wkładają w tą ciężką pracę, ale od oceny tego pojedynku wstrzymam się.

Borys Mańkowski vs. Marcin Naruszczka – faworytem jest Borys, ale nie lekceważyłbym Marcina. Wiem to doskonale po sobie, bo ta pewność zgubiła mnie w walce z nim. Może być fight of the night.

– Jeżeli chciałbyś komuś podziękować lub pozdrowić to jest odpowiedni moment.

– Dziękuję całej mojej rodzinie, wszystkim znajomym i bliskim za wsparcie, mojej żonie i niedługo matce Marcelinie. Dziękuję firmie Abg Ltd, Formma, Klincz, wszystkim dobrym Chłopakom z Bytomia, Chorzowa oraz całej Braci Górniczej. Piona!

– Hajer dzięki serdeczne za wywiad i Twoje prognozy przed KSW 19. Pozdrawiamy. Powodzonka!

– MMARocks.pl – zawodnik South Legion – Mariusz Radziszewski. Witaj Mariusz!

– Witam Tjo.

– Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać chwilę po gali MMA Attack 2 w Katowicach. Byłeś w narożniku Rafała Raczyńskiego. Jak oceniasz walkę i występ Raka?

– Tak, zgadza się. Co do walki Rafała… W pierwszej rundzie bardzo dobra praca na nogach, doskakiwał z ciosami i wszystko toczyło się tak, jak sobie to założyliśmy. Pod koniec pierwszej rundy zauważyłem, że Rafał przestał bić. W narożniku powiedział mi, że prawdopodobnie zrobił coś w rękę przy jednym z uderzeń. Po walce okazało się, że ręka jest złamana. Przez drugą i trzecią odsłonę Rafał miał wyłączoną rękę, przeciwnik zdobył obalenie z którego Rafał nie potrafił już wstać i niestety walka zakończyła się porażką.

– W sumie uprzedziłeś moje kolejne pytanie. Nie obyło się bez kontuzji, po evencie widziałem, że Rafał miał założony gips na ręce. Mamy nadzieję, że uraz nie jest bardzo poważny?

– Jak już powiedziałem wcześniej, ręka była złamana. Po walce pojechaliśmy od razu na prześwietlenie, gdzie okazało się, że jest to złamanie kości śródręcza i potrzebny będzie gips na okres sześciu tygodni.

– A co sądzisz o nowej federacji – jak twoim zdaniem wyglądał cały event od strony organizacyjnej i sportowej, jak prezentuje się na tle największej polskiej federacji – KSW?  

– Ja osobiście jestem pod ogromny wrażeniem tego, co działo się w katowickim Spodku. Zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej wszystko było na najwyższym poziomie. Po pojedynku Rafała, kiedy mogłem już śledzić walki jako widz mega wrażenie zrobiła na mnie atmosfera jaka panowała na trybunach. Uważam, że jeśli ta organizacja dalej będzie się tak prężnie rozwijać, to zacznie, jeżeli już nie zaczęła – deptać po piętach KSW.

– Tak więc przejdźmy do nadchodzącego KSW 19 – Na karcie mamy siedem walk, czy mógłbyś pokusić się o wytypowanie poszczególnych pojedynków:

– Oczywiście mogę spróbować (śmiech).

Mamed Chalidow vs. Rodney Wallace – w tej walce zwycięzca może być tylko jeden. Myślę, że Mamed wygra przed czasem. Natomiast liczę, że walka wyjdzie poza pierwszą rundę.

Mariusz Pudzianowski vs. Bob Sapp – zdziwię się, jeżeli Mariusz nie wygra tej walki w pierwszej rundzie. Sądzę, że Mariusz traktuje MMA bardzo poważnie, o czym świadczy wyjazd do USA i trening w ATT. Bob Sapp natomiast jest zawodnikiem, który raczej przyjeżdża tylko po wypłatę. Jak sam stwierdził w którymś z wywiadów – na najbliższe kilka miesięcy ma zakontraktowane kilkanaście pojedynków, więc nie sądzę, żeby zależało mu na wygranej tylko by bezkontuzyjnie przetrwać. Bob wyjdzie, poskacze, zaatakuje… Mariusz go przewróci i skończy w pierwszej rundzie.

Michał Materla vs. Jay Silva – Michał Materla to ścisła czołówka europejska w kategorii do 84 kg.  Widać, że Michał bardzo poprawił stójkę i stał się zawodnikiem kompletnym. Myślę, że w tej walce spokojnie powinien wypunktować Jay’a Silvę, ewentualnie pokusi się o wygraną przed czasem.

Antoni Chmielewski vs. Matt Horwich –  Antek to bardzo dobry zawodnik, ale Matt zrobił na mnie duże wrażenie w walce z Michałem Materlą i to na Amerykanina postawię w tej rywalizacji.

Aslambek Saidov vs. Grigor Aschugbabjan – z tego co pamiętam, to Grigor jakiś czas temu ważył 93 kg. Nie wiem, jak wpłynęła na niego ta zmiana kategorii, natomiast nie sadzę, żeby mógł zagrozić Aslambekowi.

Paulina Suska vs. Marta Chojnoska – ciężko mi typować tę walkę, ponieważ nie widziałem żadnych pojedynków tych zawodniczek. Stawiam na Paulinę, bo to przyszła żona mojego kolegi (śmiech).

Borys Mańkowski vs. Marcin Naruszczka –  W tej walce postawię na Borysa. Pomijając fakt, że osobiście go lubię, to przejście do półśredniej naprawdę było korzystne dla niego. Ma mega talent i jeżeli wytrzyma kondycyjnie to spokojnie pokona Marcina.

– Twoja ostatnia walka miała miejsce na Oplot Challenge i wygrałeś przez decyzję z mocnym grapplerem Alexandrem Butenko. Ukraińcy niedawno dość niespodziewanie zmienili rezultat na remis. Proszę Cię o komentarz w tej sprawie.

– Hmmm… co tu komentować. O całej sprawie właściwie dowiedziałem się wchodząc przez przypadek na jakąś stronę rosyjskojęzyczną. Zobaczyłem tam moje zdjęcie… kopiuj – wklej Google Tłumacz (śmiech) i okazało się, że Ukraińcy coś kombinują. Po miesiącu, nie informując nikogo zmienili wynik na Sherdogu i dla nich jest po sprawie. Uważam, że jest to bardzo nieuczciwe posunięcie i wiem co czuł Borys po MMA Attack 1. Jeżeli sędziowie w danym dniu orzekają taki, a nie inny wynik, to przy braku pomyłki w komunikacji (jak to było na KSW) nie widzę sensu zbierania jakiś komisji, itp. Dojdzie do tego, że werdykty będą zapadać za zielonymi stolikami, a nie w klatce czy ringu.

– Rozumiem, że chcesz rewanżu – w takim razie możesz za pośrednictwem naszego portalu przekazać parę słów Butence.

– Oczywiście chciałbym bardzo jeszcze jednego pojedynku z Butenko. Alexander, jeżeli masz jaja i honor to zmierzmy się jeszcze raz, a gwarantuję Ci, że wynik tej walki zostawię w swoich rękach.

Конечно, я очень хотел бы перемерить с ним. Александр, если у тебе яйца и честь – давай, драться снова! Я гарантирую тебе, что резултат етого боя остаётся в моих руках.

– Dzięki serdeczne za wywiad i Twoje typowanie przed KSW 19. Trzymaj się!

– Dzięki, pozdrawiam!

Poprzedni artykułKSW 19 – typowanie
Następny artykułKSW 19 – wyniki i relacja
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.