foto Gulf News

Już za dwa dni Polak Przemysław Mysiala (MMA 14-5, 3 w rankingu PL) stoczy pierwszy pojedynek przeciwko Neilowi Wainowi w bardzo mocno obsadzonym turnieju ADFC w Abu Zabi. Na kilka dni przed startem popularny Misiek odpowiedział na kilka naszych pytań.

Witaj Przemek, opowiedz jak się czujesz przed występem w Abu Zabi i jak przebiegały twoje przygotowania do gali ADFC, gdzie i z kim trenowałeś?

Czuję się bardzo mocny, ostatnio bardzo poprawiłem stójkę. To będzie dla mnie pierwsza możliwość pokazana swoich umiejętności na dużej scenie. Treningi przebiegały bardzo dobrze, po raz pierwszy w karierze miałem wielu dużych chłopaków do sparowania. To dla mnie nowość, treningi z takimi zawodnikami jak James Thompson czy Mustapha Al Turk.

Jakiś czas temu przeniosłeś się do London Shootfighters, dlaczego?

Brazilian Top Team głównie koncentrowało się na na parterze i BJJ. W London Shootfighters mam możliwość pełnego treningu wszystkich aspektów MMA: stójki, zapasów, uderzań itd.

W Abu Zabi zmierzysz się z byłym zawodnikiem UFC Neilem Wainem. Na pewno widziałeś jego walki, jak oceniasz jego mocne i słabe strony?

To dobry bokser z silnym ciosem, ale chyba nie jest zbyt mocny na ziemi. Ja też dysponuję silnym ciosem i do tego jestem mocny w parterze.

Kolejna runda turnieju odbędzie się później w tym roku. Czy znasz już dokładną datę półfinałów i finału. Jak myślisz kto jest faworytem turnieju i czy jest ktoś z kim chciałbyś się zmierzyć?

Nie wiem dokładnie, ale półfinały i finały będą za około trzy miesiące. Faworyt? Ja (śmiech). Każdy ma szansę, nigdy nie wiesz co się wydarzy, walka to walka. Kolejna runda? Kiedy jestem gotowy, jestem gotowy na każdego. W tej chwili o tym nie myślę i skupiam się na pokonaniu Neila Waina. Zobaczymy co się wydarzy w piątek, wtedy pomyślę o następnym rywalu.

Turniej jest rozgrywany bez podziału na kategorie wagowe, Ty ostatnio walczyłeś w wadze półciężkiej. Jak zamierzasz zniwelować przewagę wielkości przeciwko takim zawodnikom wagi ciężkiej jak Wain czy np. Dave Herman?

Myślę, że będę szybszy i zwinniejszy niż oni. Mam dobrą kondycję i tak będę chciał zniwelować ich przewagę siły i masy. Będę ważył ok. 100 kg, co chyba wcale nie jest tak mało, ale nie przybierałem specjalnie na masie na ten turniej.

Abu Zabi to nowy rynek jeżeli chodzi o MMA. Jak to się stało, że promotorzy ADFC wybrali akurat Ciebie do turnieju?

Sam nie wiem. Moi trenerzy z Longon Shootfighers i mój management Mogul Fight Management zajmuje się moim sprawami.

Czy masz zaplanowane jakieś inne walki po za ADFC?

Na razie nie.

Nie walczyłeś w Polsce od 2005 roku. Czy jacyś polscy promotorzy, KSW lub ktoś inny, kontaktowali się z Tobą w sprawie występów w kraju? Jeśli tak, to dlaczego do nich nie doszło?

Tak KSW zaproponowało mi start w turnieju wagi półciężkiej. Nie wystartowałem, bo nie zaoferowali mi wystarczających pieniędzy, więc nie było warto.

Czy interesujesz się tym co się dzieje w polskim MMA? Jak oceniasz potencjał Mariusza Pudzianowskiego w MMA, czy myślisz, że może pokonać Tima Sylvię 21 maja?

Tak staram się śledzić to co się dzieje w polskim MMA. Pudzianowski? a to jakiś zawodnik MMA? Nigdy o nim nie słyszałem, proszę o kolejne pytanie.

Jeśli chcesz coś powiedzieć polskim fanom MMA lub podziękować rodzinie, przyjaciołom, sponsorom, to jest chwila dla Ciebie.

Dziękuję wam za wsparcie, dostaję bardzo dużo e-maili od fanów przez moją stronę www.misiek-mma.co.uk, dziękuje też rodzinie, która zawsze mnie wspiera.

Dziękuję Reflex Nutrition za moje suplementy www.reflexnutrition.com, mojemu nowemu sponsorowi odzieżowemu Bellator Gero http://www.bellatorgero.com/products-page/white-label/misiek-signature-tee/ , London Shootfighters za przygotowanie mnie do walk www.londonshootfighters.com i Mogul Fight Management za ciężką pracę www.bstmma.com.

Dzięki za wywiad i powodzenia w Abu Zabi

Dzięki do zobaczenia.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.