Przedstawiamy wywiad z Michałem Fijałką. Rozmowę przeprowadziliśmy podczas obozu sparingowego w Wałczu. „Sztanga” opowiedział nam między innymi o swoich planach na przyszłość, warunkach w Centralnym Ośrodku Sportu oraz wrócił jeszcze do porażki z Yoelem Romero Palacio.

21 KOMENTARZE

 1. Dobry wywiad. Dobrze się Michała słucha. Go i Tomka Narkuna z chęcią zobaczyłbym na KSW, ale coś mi się wydaję, że prędzej mu do MMAA z czego też nie będę płakać Smile. Sukcesów życzę Beer

 2. Tak racjonalnie myśląc to raczej do KSW niż do MMA:A. W KSW mamy już paru zawodników ze Szczecińskich Berserkerów, jest Bagi który pracuje jako sędzia, Sztanga wygrywał już na KSW, więc w mojej osobistej opini KSW jest najbardziej prawdopodobną opcją.

 3. Mówił o 'powrocie’, więc ja bym jednak stawiał że mowa o KSW 🙂 Poza tym podoba mi się to, jak Michał po porażce z Palacio potrafił się odbudować i ile korzystnych zmian u siebie wprowadził. Po takim czymś poznaje się jak wiadomo prawdziwego sportowca 🙂

 4. Sztanga mowil o powrocie do jednej z najlepszych polskich organizacji, czyli mowa moze byc jedynie o KSW, w ktorym przeciez juz walczyl. Swoja droga troche dziwne, ze K&L z niego zrezygnowali po wygraniu Eliminacji oraz zwyciestwie na KSW 10.

 5. Woleli postawić na Błachowicza.
  Swoją drogą, jeśli Janek podpiszę umowę z Zuffą (czego mu szczerze życzę) to będą musieli szukać nowego półcięzkiego i to pewnie Michał przejmię schedę 🙂

 6. Sztanga wydaje się spoko typem, liczę że niedługo go zobaczymy na którejś z rodzimych większych organizacji. Widać też, że odbudował się po ostatniej porażce i w samym nastawieniu widoczna jest poprawa, więc niech dostaje walke i pokaże co potrafi.

 7. MMAA zrobiło narazie jedna gale z dobra rozpiska, nie ujmuje nic tej gali ale wstrzymał bym się jeszcze z nazywaniem ich ciągle konkurencja dla KSW jak i jedna z największych polskich organizacji. Affliction tez miało być konkurencja dla UFC, mieli dobre fightcarty, najlepszego zawodnika w histori MMA 😉 i duże show jednak nie udało im się zorganizować 3 gali i dziś już o nich nikt nie pamięta. KSW jest na pewno bezpieczniejszym i pewniejszym partnerem dla zawodników.

 8. Escobar jak zwykle dobre pytania, Michał widać, że wyciągnął odpowiednie wnioski po przegranej z Palacio i na prawdę jak już wspominaliście dobrze się go słucha z resztą jak każdego ze Szczecińskich Berserkerów Smile Życzę mu powrotu na KSW i samych wygranych !

 9. Czekamy na występ w KSW, fajnie byłoby zestwić go z Robertem Kręcickim (chociaż nie jestem fanem walk polak vs polak)

 10. Skąd macie pewnośc że wyciągnął odpowiednie wnioski jak jeszcze od tamtej pory nie prezentował się z zawodnikiem podobnej klasy. Mądrze mówi i mam nadzieję że rzeczywiście dużo zmienił na lepsze, ale dopiero walka z dobrym rywalem to zweryfikuje. Irokez też mówił po porażce w UFC, że to był wypadek, że teraz będzie inaczej, a wyszedł do Kornika i jak to wyglądało wszyscy wiemy.

 11. Ja bym się wstrzymał ze stawianiem KSW i MMAA w jednej linii, dzieli ich spora różnica. KSW to produkt kompletny w 99% i w ten 1% nie wliczam żadnych jednorazowych incydentów, a MMAA to druga gala która wbiła się do tzw. MainStream`u bo TVN Turbo to mocno osadzona stacja.

  1szy raz oglądałem Michała w w jakims wywiadzie, ciesze się bo znam co raz więcej tych „tajemniczych” nazwisk z rankingu PL. Spoko gość, na zdjęciu wyglądał na…nie wyglądal tak jak się wypowiadał czyli elokwentnie i inteligentnie. Życzę powodzenia w półciężkiej choć coś czuje, że w okresie roztrenowania licznik na wadze nie jest nawet blisko 93kg.

 12. A nawet jesli obecna waga Sztangi to, zalozmy, 100 kg to co? Co ma waga w okresie roztrenowania do kategorii wagowej, w ktorej dana osoba walczy?

 13. Nic, zwróciłem tylko uwagę na to, że pewnie sporo ścina.

  Co innego, że dla Mnie to takie legalne oszustwo. Na ważeniu 93, w dniu walki 95-96 albo jeszcze więcej. Drwal i Padilla to był hit, na wadze 84 a na ważnieu >90kg do czego się zwyczajnie przyznał. Dla mnie to dziwne ale skoro wszyscy tak robią to mi wszystko jedno ale szkoda tak męczyć organizm, lepiej iść kategorię wyżej Moim zdaniem ale co kto lubi.

 14. Raczej nikt z Berserkerów nie wystapi na MMAA.

  Zbyt dużo ich łączy z KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.