Zaprzaszam do środka.

PDG: Co robiłeś od czasu swojej porażki z Seanem Sherkiem na UFC 73?
Hermes: Dużo uczyłem i podróżowałem dając seminaria. Mam wielu amatorskich fighterów, którzy ciężko trenują by przygotować się do swoich nadchodzących walk. Próbowałem również dać odpocząć mojemu ciału ponieważ walczyłem coś koło 8 walk w roku przed moją walką z Seanem.

PDG: Kiedy kończy się Twoje zawieszenie?
Hermes: 5 lipca.

PDG: Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć swoim fanom na temat zawieszenia?
Hermes: Popełniłem błąd……… Walczyłem zbyt dużo i uzależniłem się od walki. Efekty jakie miało to na moje ciało spowodowały popełnienie przeze mnie tej pomyłki. Doskonale wiem jak czują się teraz moi przyjaciele. Otrzymałem wiele wsparcia i chciałbym podziękować tym fanom. Każdy popełnia błędy i kiedy moje zawieszenie dobiegnie końca będę znowu walczył.

PDG: Czy będziesz w stanie wrócić do UFC?
Hermes: Nie wiem, wszystkimi tymi szczegółami zajmują się moi menedżerowie. Moją pracą jest walka i trening a ich pracą jest ustawianie walk.

PDG: Wygrałeś 8 walk z rzędu przed przegraną z Seanem Sherkiem; miałeś największą przerwę, który trwała tylko 6 miesięcy przed tą walką.
Hermes: Były plusy i minusy wzięcia tego czasu wolnego. Myślę, że byłem zbyt pewny siebie ponieważ walczyłem z Jamie Varnerem, który jest teraz mistrzem WEC, walczyłem z Ryanem Schultzem, który jest teraz mistrzem IFL. Walczyłem z i pobiłem wielu twardych gości, ale nie chcę nic odbierać Seanowi. Teraz myślę długoterminowo o mojej karierze i chciałbym mieć 2 do 3 walk na rok. W ten sposób mogę walczyć zawsze i mając tą przerwę zdałem sobie sprawę, że Hermes biznesmen może zarabiać nie walcząc.

PDG: Opuściłeś Armory, z jakim obozem trenujesz teraz?
Hermes: Tak, odszedłem z Armory w październiku ubiegłego roku, ale w dalszym ciągu pomagam we wszystkich akademiach w których trenowałem. Pomagałem również American Top Team tutaj na Florydzie, ale teraz chcę pracować na siebie i skoncentrować się na budowaniu mojego imienia. Team Hermes Franca to nazwa mojego nowego teamu. Premier Martial Arts ma wiele akademii, z którymi jestem związany jak np Palm Beach Boxing Club. Rozglądam się również za dwoma innymi akademiami, z którymi chcę się związać przed końcem roku.

PDG: Z którymi fighterami pracowałeś?
Hermes: Głównie trenowałem wielu moich amatorów. Pracowałem również z Richem Crunkiltonem w Daytona Beach. Z wieloma gościami, którzy są zarówno profesjonalistami i amatorami.

PDG: Czy trenujesz osobiście czy tylko pomagasz innym fighterom?
Hermes: Byłem bardzo zajęty więc trenowałem tylko dla zabawy, nie mam żadnych walk w najbliższym czasie. Wciąż bardzo lubię grappling i boks z moimi studentami. Kiedy moje zawieszenie dobiegnie końca i będę miał podpisaną walkę wówczas wezmę kilka tygodni przerwy i pojadę na obóz treningowy by ciężko trenować.

PDG: Twoja walka z Seanem była wyrównana i zakończyła się decyzją; czy chciałbyś rewanżu?
Hermes: Nie chcę wyzywać nikogo, ale oczywiście chciałbym znowu z nim walczyć. Według mnie ta walka powinna zakończyć się decyzją No Contest. Więc tak jak powiedziałem, nie chcę nikogo wyzywać, ale z pewnością przyjąłbym rewanż.

PDG: W porządku, więc bez wyzywania nikogo……. z kim chciałbyś walczyć ponieważ uważasz, że byłaby to dla fanów wspaniała walka?
Hermes: Kiedy wrócę chcę walczyć z najlepszym a obecnie najlepszym jest BJ Penn. Jesteśmy wielkimi przyjaciółmi i dobrymi partnerami, ale teraz on jest numerem jeden i posiada pas mistrzowski. Więc jeśli będę miał szansę walczyć z nim wziąłbym tę walkę. Nic przeciwko niemu, tak jak powiedziałem on jest bardzo dobrym przyjacielem, ale ma pas.

PDG: Co sądzisz o umowach telewizyjnych, które wszystkie organizacje oprócz UFC podpisują?
Hermes: To bardzo dobre i stwarza szansę dla każdego. UFC jest nadal na szczycie, ale inne organizacje są naprawdę dobre. Pamiętam, że kiedy zaczynałem walczyć były tylko jedna czy dwie organizacje. Teraz jest około 12 różnych.

PDG: Zdaje się jakby każdego tygodnia pojawiała się nowa.
Hermes: (Śmiech) Z pewnością tak jest, ale tak jak powiedziałem UFC jest wciąż pionierem tego sportu i znajduje się na szczycie listy. Ale to bardzo dobrze dla sportu, że istnieje tak duża konkurencja. Im więcej gal tym lepiej dla fanów i fighterów.

PDG: Walczyłeś w wielu różnych organizacjach, walcząc dla której z nich bawiłeś się najlepiej?
Hermes: K-1 zapłaciło mi bardzo dobrze i byli bardzo mili i bardzo fajni. Zajęli się wszystkim. Każda organizacja dla której walczyłem była bardzo pomocna i przyjazna. Oczywiście, że niektóre z mniejszych organizacji nie miały pieniędzy na pięciogwiazdkowe hotele i limuzyny, ale ciągle zajmowały się Tobą najlepiej jak potrafiły.

PDG: Mówiąc o K-1, mają dziś wielką galę. K-1 World Max Final 16 z Hiroshimy.
Hermes: Mają tam bardzo dobrych fighterów, w rzeczywistości myślę, że mają najlepszych fighterów na świecie w K-1.

PDG: Buakaw Por. Pramuk walczy z Albertem Krausem.
Hermes: Buakaw to jest gość. Jest naprawdę dobry i bardzo chciałbym pojechać do Tajlandii i potrenować z nim. Albert to kolejny wspaniały fighter, naprawdę dobry. Tak jak powiedziałem każdy tam jest naprawdę dobry. Najlepsi z najlepszych kickboxerów z całego świata są tam.

PDG: Dziękuję za poświęcony czas, czy jest coś co chciałbyś jeszcze dodać?
Hermes: Dziękuję bardzo i chciałbym podziękować Premier Martial Arts i wszystkim moim fanom, którzy stali przy mnie i wspierali mnie. Kocham Was wszystkich. Bardzo Wam dziękuję.

Autor: Dave Carpinello
Źródło: PunchDrunkGamer.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.