Zawodnik Berserkers Team Bielsko-Biała Rafał Haratyk w kwietniu ubiegłego roku zadebiutował w organizacji Extreme Fighting Championship. Po dwóch wygranych pojedynkach EFC ogłosiło, że Rafał zmierzy się z mistrzem wagi średniej Liamem Clelandem. Pech chciał, że zdrowie Liama nie pozwoliło mu dalej kontynuować kariery i mistrz został zmuszony do przejścia na emeryturę sportową. O zwakowany pas Haratyk miał bić się zatem z J.P. Krugerem.

W między czasie Polak wystąpił jednak na gali FEN 11, na której zaliczył porażkę z Marcinem Naruszczką. Choć klęska ta nie przekreśliła jego miana pretendenta w EFC, to Rafał w tym boju nabawił się kontuzji oczodołu, przez co nie będzie mógł konkurować 14 maja z Krugerem. W jego miejsce wszedł Yannick Bahati i to z tej dwójki wyłoniony zostanie nowy mistrz.

W wywiadzie z Mateuszem Smoterem, Rafał Haratyk wyznał, że pragnie zawalczyć jeszcze raz przed obiecanym starciem o tytuł i że najprawdopodobniej kolejny bój stoczy 17 czerwca z Michielem Oppermanem. Więcej aktualnych informacji o Rafale w wywiadzie powyżej.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.