Michał „Sztanga” Fijałka
Klub: BT / Top Team
Rekord MMA: 1-0-0

wywiad w środku

Bosy: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki?

Michał: Sporty walki zacząłem trenować prawie 4 lata temu. Treningi rozpoczynałem w klubie Linke Gold Team. Wcześniej kilka lat zajmowałem się jedynie treningami na siłowni. Specjalizowałem się w wyciskaniu sztangi, stąd moja ksywa „Sztanga„.

Bosy: Twoje największe osiągnięcia w sportach walki?

Michał: Jako największe osiągniecie uważam wygraną walkę MMA na gali Gladiators Series… oraz 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w Submission Fighting w ubiegłym roku w Szczecinie.

Bosy: Wiem, że studiujesz, możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Michał: Heh… Studiowałem. W czerwcu 2007 roku skończyłem Uniwersytet Szczeciński o kierunku Finanse i Zarządzanie Administracją Publiczną i otrzymałem tytuł magistra.

Bosy: Ulubieni zawodnicy MMA, autorytety?

Michał: Moim ulubionym zawodnikiem i autorytetem jest niewątpliwie Fedor Emelianenko… Podoba mi się jego styl walki, jak i samo zachowanie przed walką. Nie wywyższa się, nikogo nie obraża… Poprostu wychodzi i walczy.. Pełen szacunek do przeciwnika – to mi sie podoba!

Bosy: Jakie jest Twoje zdanie na temat największej organizacji MMA w Polsce – KSW (Konfrontacja Sztuk Walki)?

Michał: Moje zdanie na temat KSW jest jak najbardziej pozytywne. Jest to bardzo medialne widowisko które promuje MMA w Polsce. Nie da się ukryć, że jeszcze do tej pory wielu ludzi zapytanych o mieszane sztuki walki odpowie krotko: walki w klatce ..a tak wcale nie jest… Podoba mi sie pomysł z Eliminacjami, ponieważ w Polsce jest wielu chłopaków którzy ciężko trenują i chcą walczyć, a to jest dla nich szansa na spełnienie marzeń.Ogólnie same pozytywy…

Bosy: Czy możesz powiedzieć w jakich okolicznościach otrzymałeś propozycje walki na KSW?

Michał: Występ w KSW zaproponował mi Piotr Bagiński. Było to przed końcem roku 2007. Powiedział, że jeśli chcę to mogę spróbować swoich sił w KSW Eliminacje 2. Długo się nie zastanawiałem. Zgodziłem się od razu!

Bosy: Jakie widzisz korzyści wynikające z walki na KSW?

Michał: Myślę, że jeszcze zbyt wcześnie na mówienie o jakichkolwiek korzyściach płynących z MMA w Polsce. Doświadczeni i o wiele lepsi zawodnicy mówią, że nie da się z tego sportu wyżyć. Na razie pozostaje sama satysfakcja.

Bosy: Sprawdziłeś rywali? Wiesz czego możesz się spodziewać po każdym z nich?

Michał: Trochę czytałem w internecie o każdym z moich potencjalnych rywali ale zbyt dużo informacji nie ma, ponieważ wszyscy jesteśmy początkujący w tej formule. Każdy z zawodników może być groźny i można się spodziewać wszystkiego, to jest MMA.

Bosy: Gdzie i z kim trenujesz? Jak wyglądają Twoje treningi pod KSW Eliminacje 2?

Michał: Obecnie trenuję w Berserkers Team oraz w TOP TEAM. W przygotowaniach pomagają mi: Piotr Bagiński, Michał Materla, Karol Bedorf, Michał Wójcik, Daniel Dowda, bardzo pomagał obecnie kontuzjowany Maciej Jewtuszko … i jeszcze wielu wielu innych bardzo dobrych chłopaków których nazwisk Polska jeszcze nie zna (a mam nadzieję, że kiedyś pozna). Treningi 2 razy dziennie, do tego siłownia, basen, biegi – ciężko.

Bosy: Czy mógłbyś nam przybliżyć nowy klub BJJ/MMA o nazwie TOP TEAM?

Michał: Oczywiście. W TOP TEAM trenerami są Michał Materla, Daniel Dowda, Karol Bedorf oraz Michał Wojcik. Odbywają się zajęcia Submission Fighting, MMA oraz Boksu. Treningi prowadzone są bardzo profesjonalnie. Ilość odwiedzających ten klub cały czas rośnie. Generalnie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

(więcej szczegółów niebawem na http://www.topteam.szczecin.pl/)

Bosy: Co myślisz na temat poziomu MMA w Polsce?

Michał: Poziom MMA w Polsce jest według mnie bardzo wysoki i cały czas rośnie. Jest bardzo wielu utalentowanych zawodników którzy tylko czekają na swoją szanse. Jeśli stworzy im się odpowiednie warunki to w przyszłości mogą się stać znani nie tylko w Polsce ale i w Europie jak i na świecie. Życzę im tego!

Bosy: Podejście rodziny do Twojej kariery sportowej BJJ/MMA?

Michał: Moim rodzicom najbardziej podobają się zawody Submission Fighting. Rok temu byli na zawodach, oglądali i kibicowali mi najbardziej ze wszystkich zgromadzonych. Myślę, że woleliby żebym nie walczył w MMA, ale głośno tego nie mówią. Bardzo mi pomagają i jeśli uda mi się coś wygrać, to będzie to również ich zasługa.

Bosy: Twoje plany na przyszłość związane z MMA?

Michał: Bardzo bym chciał pokazać się z dobrej strony na KSW Eliminacje 2, a co będzie później, czas pokaże…

Bosy: Chciałbyś coś przekazać fanom MMA w Polsce?

Michał: Hehe… Myślę, że nie mam jeszcze zbyt wielu fanów w Polsce. Wszystkim tym którzy we mnie wierzą i trzymają za mnie kciuki – Bardzo Dziękuję!

Bosy: Dzięki, że poświeciłeś swój cenny czas aby odpowiedzieć na niekończące się serie pytań, do zobaczenia na KSW Eliminacje 2. Życzę powodzenia!

Michał: Nie ma sprawy. Również dziękuję. Do zobaczenia!

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.