W piątek na turnieju Union Nation Cup odbywającym się w Symferopolu – Mariusz Radziszewski (MMA 6-8-1) reprezentował Team MMA Rocks w dywizji półśredniej. Jego rywalem był solidny Ukrainiec Ivan Zagubinoga (MMA 5-4). Była to z pewnością najbardziej dramatyczna walka tego turnieju. Radzik walczył bardzo agresywnie i dynamicznie, zasypywał Ukraińca mocnymi uderzeniami i kolanami. Dla odmiany zawodnik  Pro Team Peresvit punktował niskimi kopnięciami i próbował obalać. Swoją rolę w tej walce miał również sędzia ringowy – podejmował niezrozumiałe decyzje, niekorzystne dla Polaka – przerywał walkę, przenosił pojedynek do stójki i odsyłał naszego fightera, w celu konsultacji z lekarzem. Mimo różnych przeciwności wszystko zakończyło się szczęśliwie. Bytomianin wygrał walkę, a Ukrainiec został zdyskwalifikowany po nieprzepisowym kolanie, zadanym w ferworze walki. Mariusz wczoraj udzielił naszemu portalowi ciekawego wywiadu, w którym podzielił się wrażeniami z Symferopola. Enjoy!

-MMARocks.pl – Mariusz Radziszewski (MMA 6-8-1). Cześć Mariusz!

– Siema Tjo!

-Dla Team MMA Rocks był to ostatni występ w tegorocznej edycji Union Nation Cup. Tobie przyszło stoczyć bardzo dramatyczną walkę z Ukraińcem Ivanem Zagubinogą (MMA 5-4). Ostatecznie w rundzie dodatkowej wygrałeś przez dyskwalifikację. Mógłbyś skomentować tę walkę i scharakteryzować swojego rywala?

-Przed pojedynkiem o Ukraińcu wiedziałem tyle, że ma rekord 5-3, a wszystkie walki wygrywał przez poddania, więc planem moim było trzymanie walki w stójce i punktowanie rywala (byłem dobrze przygotowany kondycyjnie, więc wiedziałem, że mogę go zmęczyć). W pierwszej rundzie czułem, że moje ciosy dochodzą celu i troszkę się podpaliłem, miałem rywala na deskach, był praktycznie wykończony, sędzia troszkę ześwirował (tzn. zastopował walkę po czym przeniósł ja na środek ringu). Zaczęło mi brakować tlenu i w dalszej części musiałem rozdzielać siły.

-Rozmawiałeś może z Ivanem po walce, jak on się zachował? Jak sądzisz kolano było celowe czy po prostu chłopaka poniosły emocje w ferworze walki?

– Rozmawiałem po walce zarówno z Ivanem, jak i z jego trenerem – oboje przeprosili za niedozwolone kolano. Co do intencji sądzę, że to ferwor walki…czasem ciężko zapanować nad emocjami.

-Na transmisji uraz wyglądał bardzo poważnie, nie mogłeś zamknąć ust. Jak Twoja szczęka?

– Bezpośrednio po uderzeniu czułem, że nie mogę zamknąć ust – coś mi je blokowało (śmiech)… po kilku minutach dostałem jakieś zastrzyki od lekarzy i ból był coraz mniejszy, mogłem też ruszać szczęką, ugryzłem nawet w palec jakiegoś Ukraińca (śmiech), który stwierdził, że szczęka nie jest złamana. W chwili obecnej trochę boli, ale jest o wiele lepiej niż mogło to wyglądać.

-Moim zdaniem sędzia ringowy podejmował bardzo niezrozumiałe i krzywdzące decyzje – m.in. przerywał walkę, przenosił do stójki, odsyłał Cię do narożnika (konsultacja lekarza). Interesuje mnie Twoja opinia w tej kwestii?

-Jestem tego samego zdania. Jak już wspominałem w pierwszej rundzie, gdy Ukrainiec był prawie ugotowany, sędzia zastopował walkę, po czym przeniósł ją na środek ringu. W drugiej rundzie dostałem palec w oko, zasugerowałem to sędziemu, bo nic nie widziałem. Sędzia odesłał mnie do lekarza, który widząc obrzęk pod okiem, mówił coś do mnie po rosyjsku o przerwaniu walki, w związku z tym wolałem olać temat i wrócić do walki niż czekać, aż ten lekarz wspólnie z sędzią zafundują mi porażkę. Z tego co mówił mi Hajer, też dostał palec w oko, więc to może była tajna broń Peresvitu (śmiech).

-Mógłbyś porównać tę galę do wcześniejszych organizowanych przez ProFC?

-Hmm… Jeżeli o to pytasz, to od razu nasuwa mi się jedna różnica. Gala była organizowana w cyrku – wchodziłeś na halę i od razu czułeś obecność zwierząt biegających kilka godzin wcześniej w miejscu ringu. Takie swojskie klimaty (śmiech), poza tym organizacyjnie – jak zwykle pierwsza klasa .

-Doszły nas słuchy, że planujesz schodzić do 70 kg. Powiedz proszę, jak na dzień dzisiejszy dokładnie wygląda Twoja waga i czy zbijanie z ponad 80 kg do wagi lekkiej to nie za dużo? Czym ta decyzja jest spowodowana i jak w ogóle u Ciebie wygląda cały proces zbijania?

-Miałem i mam takie plany, ale wszystko wyjdzie w praniu. Nie chciałbym katować się dla fun’u, tylko w razie ciekawej propozycji. Obecnie do 76 schodziłem z 85 kg, metoda którą opracowałem jest ściśle tajna (śmiech). Wracając do pytania – czy to nie za dużo? W warunkach domowych może i tak. Wiem, że profesjonaliści pod okiem lekarzy zbijają nawet do 20 kg.

-Czy masz propozycje kolejnych walk?

-Na dzień dzisiejszy otrzymałem propozycję startu w Rosji, ale jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek o tym mówić. Poza tym nie mam jeszcze konkretnych planów. Siedzę w domku i czekam. (śmiech)

-Jakie masz plany na okres wakacyjny?

-ŚLUB HAJERA to najważniejszy plan (śmiech). A potem w zależności od tego, jak potoczą się rozmowy z Rosjanami, będę przygotowywał się do startu lub po prostu odpocznę.

-Dzięki Mariusz za wywiad. Życzymy powodzenia. 3maj się!

-Ja również dziękuję. Korzystając z okazji chciałbym podziękować firmie Fit Max za odżywki, które są niezbędnym elementem przygotowań, firmie Mad Dog za spodenki, Dziewczynie za cierpliwość oraz wszystkim Chłopakom za pomoc w przygotowaniach. Chciałbym również pozdrowić wszystkich fanów naszego pięknego sportu. Piona!

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

77 KOMENTARZE

 1. Siema! gdzie można zobaczyć Teamu mma rocks ?….gratulacje dla chłopaków

 2. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 3. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 4. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 23. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.