Jakiś czas temu informowaliśmy o nowym projekcie tworzonym przez rosyjską federację ProFC – atrakcyjna impreza zatytułowana Grand Prix Global będzie mieć charakter turniejowy, rękawice skrzyżują 32 zespoły podzielone geograficznie na cztery odrębne grupy: Europa Wschodnia, Rosja, Ukraina i Kaukaz. W ramach turnieju odbędzie się 14 międzynarodowych gal i 6 dużych finałów, w których łącznie weźmie udział 160 zawodników z dziewięciu krajów. Pierwsza gala ProFC GPG: East Europe odbędzie się w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie już 26 sierpnia. W nadchodzącej rywalizacji wezmą udział również Polacy – zawodnicy Slugfest Managment, których interesy reprezentuje nasz redakcyjny kolega Łukasz Bosacki. Oprócz tego zobaczymy Białorusinów, Czechów i ekipę gospodarzy. Wyjątkowo na pierwszym evencie Polaków czeka dwumecz, potem standardowo będą mieć miejsce pojedyncze konfrontacje meczowe. Drużyny z Republiki Czeskiej i Białorusi ujawniły już swoje składy, natomiast wielką zagadką pozostają Mołdawianie. Szczegóły, wypowiedź Bosego i składy ekip po kliknięciu.

Przed kilkoma dniami dla oficjalnego serwisu rosyjskiej organizacji nasz kolega i menedżer polskiego zespołu udzielił paru zdań na temat zbliżającej się gali i swojego teamu:

Wszyscy nasi zawodnicy aktualnie bardzo intensywnie trenują w swoich klubach i 26 sierpnia będą w pełni przygotowani. Zawsze kompletuję zespół z tych fighterów, których dorobek znam nie tylko ze słyszenia. A jeżeli wśród znanych mi, nie ma takich, którzy mogliby wystąpić na sto procent możliwości – pytam znajomych, aby podsunęli mi kogoś. Mam nadzieję, że nasze chłopaki pokażą mocnego ducha walki i wygrają. Bardzo chciałbym, aby większość moich zawodników awansowała do półfinału. Nawiasem mówiąc, niektórzy z nich po raz pierwszy w życiu wezmą udział w tak prestiżowej imprezie. Chciałbym również zwrócić uwagę na kilku zawodników. Michał Elsner – bardzo doświadczony i kompletny zawodnik MMA. Łukasz Christ – uczestnik turnieju KSW, ostatnie dwa lata nie występował. Teraz mobilizuje wszystkie siły, by swój powrót na ring wszechstylowej walki wręcz okupić zwycięstwem. Co się tyczy zespołów z innych krajów, mogę powiedzieć parę słów o Czechach i Białorusinach – są zazwyczaj dobrze przygotowani i bić się z nimi jest niełatwo. Mieliśmy już okazję się z nimi spotkać. Z kolei Mołdawianie to wielka niewiadoma. O nich nie ma informacji na Sherdogu, a ich walk nie zobaczy się na YouTubie. Po gospodarzach możemy spodziewać wszystkiego! Jednakże jestem optymistycznie nastawiony w przededniu ProFC GPG East Europe i przekonany, że wszystko będzie ok.

Niestety Łukasz Christ (MMA 1-5) w trakcie przygotowań doznał kontuzji kostki i wypadł ze składu. Trwają poszukiwania zawodnika, który wystąpi w wadze średniej. Na dzień dzisiejszy reprezentacja Polski w postaci Slugfest Management wygląda następująco:

Polska (Slugfest Management):

Open.: Wojciech Buliński (0-0)
93 kg.: Marcin Elsner (4-3)
84 kg.: TBA
77 kg.: Mariusz Radziszewski (6-8-1)
70 kg.: Michał Elsner (6-9)

Poniżej składy grupowych przeciwników Polaków:

Białoruś:

Open.: Alexei Kudin (3-2)
93 kg.: Dmitry Voitov (4-0)
84 kg.: Denis Gunich (2-4)
77 kg.: Vitaliy Ostrovskiy (3-6)
70 kg.: Ruslan Kolodko (7-4)

Republika Czeska:

Open.: TBA
93 kg.: Lucas Olejnik (1-3)
84 kg.: Tomas Penz (5-4)
77 kg.: Pavel Bechtold (5-4)
70 kg.: Jaroslav Poborsky (16-26)

Na koniec jeszcze garść ważnych newsów od ProFC – rosyjska federacja w końcu dostosowała kategorie wagowe do ogólno panujących standardów, wprowadzając: -70 kg, -77 kg, -84 kg, -93 kg, Open. Kolejna informacja to fakt, iż Alexander Emelianenko (MMA 17-4) nie jest już posiadaczem pasa mistrzowskiego ProFC w wadze ciężkiej. W związku z długotrwałymi negocjacjami i brakiem porozumienia ws. pojedynku w obronie pasa – rosyjski fighter i organizacja podjęli wspólną decyzję o jego zwakowaniu. Jak poinformował naszego kolegę prezydent ProFC – Alexey Yatsenko – w planie jest walka o ten tytuł mocnego reprezentanta Peresvet FT i triumfatora ostatniego turnieju ADFC – Shamila Abdurahimova (MMA 12-1) z bardzo solidnym rywalem ze Stanów Zjednoczonych lub Europy.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

12 KOMENTARZE

 1. Sorki, że akurat tutaj ale jestem tu nowy. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak tu ustawić avatara ?? 😀

 2. Oczywiście nie chcę się czepiać. Wiem, że Bosy zebrał najlepszy skład jak to tylko możliwe. Dziwię się tylko, że nie miał lepszych moich zdaniem chętnych do reprezentowania Polskich barw w tak fajnie zapowiadającym się turnieju. Przecież mamy tak szeroką konkurencję w wymienionych kategoriach. A kupa zawodników „nie może” znaleźć pracodawcy. Rozumiem, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, ale to niech najlepiej to świadczy o nich. Najpierw trzeba zarzucić przynętę, potem wyciąga się rybę. A nasi chcieliby na odwrót

 3. Massimo86 – to nie jest żadna reprezentacja Polski. To jest team z Polski i tyle. Piszę to bo zawodnik na 84 kg Was zaskoczy 😉

  Problemem tym razem były wakacje oraz kontuzje.

 4. pewnie znowu w ostatniej chwili zlapie kontuzje i ktos bedzie musial go zaskoczyc, z TBA jest tak jak z bazelakiem crazy

 5. Nie no, wiem że nie występują jako reprezentacja Polska, ale na plakatach wyraźnie widać flagi narodowe, a więc to teamy reprezentujące swoje kraje. A co za tym idzie zawodnicy reprezentujący kraj.
  Co do zawodnika w 84kg, to trzymam za słowo, bo Christ szału nie robił (nawet w porównaniu do reprezentanta teamu mmarocks w starej formule ProFC – Artura Kadłubka).

  P.s: Chyba teraz dopiero skumałem. Czyli to jakiś obcokrajowiec mieszkający w Polsce. Jeśli tak to cofam to co napisałem wyżej

 6. To jest coś w stylu formuły 1, nie ważne z jakiego kraju są zawodnicy, ważne pod jaką banderą walczą.

  np. Combat Dobro ma zawsze w swoim składzie 2 Rosjaninów a są teamem Ukraińskim, Pro Team Peresvet ostatnio miało Białorusina u siebie a oni są z Rosji, na ostatniej gali jako Białorusin walczył Ukrainiec 🙂 Długo by wymieniać 🙂

 7. @Bosy
  brzmi jakbyś sugerował zawodnika zagranicznego w swoim teamie 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.