Silva

(Foto kswfot.com) Jay Silva jest tak samo nieprzewidywalny, jak jego walki. Kilka godzin po zwycięstwie nad Michałem Materlą opowiada nam w wywiadzie, jakie walki go interesują i dlaczego nie jest to trzecia konfrontacja z Polakiem.

MMARocks.pl z Jayem Silvą po spektakularnym zwycięstwie dzisiaj wieczorem. Jay, czy czujesz, że się zrehabilitowałeś?

W jakim sensie?

Nawiązując do twojego wywiadu po walce w ringu. Czy czujesz, że swoim występem pokazałeś, że ludzie w Polsce niesłusznie cię skreślali i lekceważyli?

Tak, tak uważam. Dużo osób mówiło, że nie zasługuje by być z nim na ringu. On jest mistrzem, mi do mistrzostwa dużo brakuje. Teraz chyba wyprowadziłem wszystkich z błędu.

Podczas pierwszej rundy często sygnalizowałeś uderzenia w tył głowy sędziemu i widać było, że jesteś sfrustrowany brakiem reakcji. Możesz powiedzieć jak to odebrałeś?

Tak, to mniej więcej tak było. Kilka razy dostałem w tył głowy, co zgłosiłem sędziemu. Nie zareagował, ale teraz to nie ma różnicy.

Teraz w waszej rywalizacji jest 1-1. Powiedziałeś najpierw, że chcesz stoczyć z Michałem trzecią walkę, ale na konferencji prasowej właściciele KSW stwierdzili, iż taki pojedynek jest możliwy po około dwóch, trzech kolejnych zwycięstwach z twojej strony. Jak się odniesiesz do tej opinii?

Nie chcę już walczyć z Michałem.

Już nie?

Rozmyśliłem się. On jest mistrzem, niech dalej będzie tym mistrzem. Ja chcę iść dalej, on też niech pójdzie w innym kierunku. Może w przyszłości zrobimy to po raz trzeci, ale teraz nie mam na to ciśnienia.

Ale nie oznacza to, że nie chcesz walczyć tu dla KSW, prawda?

Oczywiście, że nie. Czemu miałbym tu nie chcieć walczyć? To najlepsza gala, na jakiej walczyłem, na pewno chcę tu wrócić i bić się ponownie.

Jeden z dziennikarzy zaproponował walkę między tobą a Mamedem Chalidowem. Byłbyś na to otwarty?

Tak. To doskonały fighter. Dla mnie jest tylko krok za Andersonem Silvą. Walka z nim byłaby niesamowitym wyróżnieniem. Jest wspaniałym zawodnikiem i wspaniałą osobą, nie mam na jego temat nic złego do powiedzenia. Walka z nim byłaby świetnym testem moich możliwości. Ja chcę wiedzieć, na co mnie stać i w tym pojedynku przekonałbym się o tym. Bo jeśli ktoś myśli, że jest dobry i walczy z Mamedem, to szybko może zweryfikować ocenę swoich możliwości. To byłby zaszczyt zawalczyć z nim.

To jak myślisz, jak dobrym fighterem jesteś?

Właśnie nie wiem. Muszę się z nim zmierzyć, żeby się dowiedzieć.

To by było ekscytujące zestawienie, mam nadzieję, że je zobaczymy. W międzyczasie gratulacje z okazji zwycięstwa i dziękuje ci bardzo za wywiad Jay.

Dziękuję również.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

179 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 26. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 27. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 28. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 29. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 30. Silva zaczyna kiwać kolegów z KSW. Oczywiście, że się rozmyślił – też bym się rozmyślił, gdybym się zorientował, że stronom zależy na zestawieniu 3 walki:)

 31. Jay znokautował mistrza ale żeby była trzecia walka z mistrzem Jay musi wygrać 2-3 walki?

  Wszystko jasne.

 32. A to ci niespodzianka, 3 walki nie będzie ?

  Tak w ogole, kto prowadził wywiad ?

 33. Logika KSW po chuju… A niech sobie Jay walczy z Mamedem, w sumie nie mam nic przeciwko Cool

 34. hehe parodia
  wlasciciele ksw:
  wygrales z mistrzem ale musisz wygrac jeszcze 3 walki i sie kontrakt skonczy albo dostaniesz walke o pas

 35. Będzie cyrk jak Jay zawalczy gdzie indziej. Przegra znów ze dwa razy wróci na KSW i wygra z Michałem.

 36. Trzecia walka oczywiście będzie jak… kasa się będzie zgadzała. Swoją drogą jaki to byłby szok (strach myśleć co by się działo), gdyby jakimś cudem Silva wygrał z Mamedem ?

 37. Poronionym tematem było robienie walki mistrza nie w obronie pasa. Jay wygrał i wszystko się rozjebało w drobny mak (jakiekolwiek luźne zależności drabinkowo-hierarchczne).
  Gdyby wczorajsza walka była o pas to już dzisiaj wiedzielibyśmy tyle:
  Michał bez pasa, Jay z pasem, Mamed pretendentem. I wszystko byłoby jasne.
  A tak?
  Michał (o ile tylko odezwie się do fanów i całego środowiska) pewnie będzie chciał re-matchu.
  Jay nie chce się bić o pas (i słusznie, bo widać teraz, jak wartościowy on jest) i woli walkę np. z Mamedem.
  K&L nie chcą robić Silva vs. Materla 3 – sam nie wiem dlaczego, przecież medialnie sprzeda się najlepiej z dotychczasowych.
  Mamed… chce Sakuraia – moim zdaniem słusznie, chociaż wolałbym Taylora, Okamiego albo transfer do UFC.

 38. Żeby Silva wygrał z Mamed…przez nokaut.

  Wtedy musiał by stoczyć jeszcze z 2-3 walki żeby walczyć z mistrzem.

 39. haha to dali rewanż Silvie a Materli nie chą…… I don’t wanna watch this federejszyn anymore

 40. Przynajmniej raz to Mamed dostanie kogoś po Materli. 
  Zastanawiam się tylko z kim K&L daliby Jayowi te 3 walki? kogo mają na tym poziomie? Mamed to 1 walka. Od bidy można dać Horwicha (prestiżowa walka obcokrajowców) i 3 nazwisko to już na prawdę nie wiem… chyba Słodziak.

 41. KSW25: Ostateczne wyjaśnienie niedokończonych rywalizacji mistrza który nie jest niekwestionowanym mistrzem z pretendentem który nie jest pretendentem bo sobie nie założył na to ale znokautował mistrza i chciałby zamiast z nim walczyć z mistrzem który nie ma pasa ale jest niekwestionowanym mistrzem tej wagi, i jest tuż za mistrzem UFC który nie jest już mistrzem ale może w grudniu znowu będzie mistrzem.

  Only on PPV

 42. Skoro Cipkowi sie nie podobało to , że otrzymuje rywali po Mamedzie ( miał racje ) to coś czuje , że włodarze chcą zrobić mu teraz na złość i nie będą chcieli mu dać Jaya bo na pewno będzie sie prosił o rewa he 😀 Jay vs Mamed nie ma sensu , no chyba , że Mamed byłby mistrzem

 43. Hehe to jest piękne. Mistrz walczył w walce nie o pas i przejebał i nadal jest mistrzem. Mogę określić to tylko trzema literami K S W hehe

 44. Heheh ten pas wszystko komplikuje, lepiej jakby KSW dałoby sobie siana z pasami, wtedy nie mieliby mistrza po porażce i gościa bez pasa, który jednak pokonał mistrza….

 45. Dajcie spokój z Okamim, jego sprzątnie ostatnim tchnieniem WSOF 🙂

 46. BENOIT

  KSW25: Ostateczne wyjaśnienie niedokończonych rywalizacji mistrza który nie jest niekwestionowanym mistrzem z pretendentem który nie jest pretendentem bo sobie nie założył na to ale znokautował mistrza i chciałby zamiast z nim walczyć z mistrzem który nie ma pasa ale jest niekwestionowanym mistrzem tej wagi, i jest tuż za mistrzem UFC który nie jest już mistrzem ale może w grudniu znowu będzie mistrzem.

  Only on PPV

 47. A już miałem do niego szacun, że sam wyszedł z inicjatywą 3 walki mimo, że to Cipao poległ…

  Albo III starcie albo niech nie przyjeżdża wcale.

  Przecież Mamed wygrywając z Santiago też pokonał mistrza, którym pozostał 😉 Bellator wysłał swojego mistrza na inną galę, gdzie przegrał…

  To miał być rewanż za 1 walkę, nic więcej, na titleshot Silva nie zasłużył do wczoraj.

 48. czy tu niektorzy udaja czy mi sie wydaje???
  Logika KSW jak najbardziej poprawna…
  Boja sie ze Materla straci Pas i co wtedy?? kto bedzie chcial tu ogladac Jaya? ktory Janusz??
  Mowia ze jest ryzyko jest zabawa ale tu liczy sie kasa a nie ryzyko.
  Materla jest wypromowany i nie moze pasc kolejny raz nawet z Lucky Punch jak to bylo tutaj , ma za duzo do stracenia a Jay totalnie nic poza zębami.
  Zaloze sie ze juz K&L w szatni ublagali go zeby trzeciej wali nie chcial NIBY ON .
  ….
  w skrocie… Materla mial maly wypadeczek i tyle ale KSW nie pozwoli zeby jakis Jay ktorego Janusze nie znaja mial pas.

 49. @freekEza

  Musialby wtedy zstoczyć 2-3 walki, żeby być godnym rewanżu z Chalidowem.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 50. Jaya już znają…jeśli teraz nie znają to co mozna powiedzieć o jego titleshocie i szansie na wygranie pasa w ich pierwszej walce ;)? Teraz na pewno wielu go zapamięta jeszcze bardziej, a nawet jakby był nielubianym mistrzem…Każdy janusz obejrzy kto go w końcu zdetronizuje, a zapewne jakby już miał pas to byłby to po prostu Mamed, a janusze wniebowzięci.

 51. A chętnie zobaczyłbym go z Mamedem, może bym nawet za to zapłacił (ofc nie 40 zeta). IMO Cipek i Mamed są na podobnym poziomie sportowym (może z lekką przewagą Ruskoczeczenopolaka) i mogłoby być ciekawie.

  Co do sytuacji z paskami, to jestem za tym, aby KSW w ogóle darowało sobie ich przyznawanie (ewentualnie przyznawało je jednorazowo za np turniej, jak kiedyś), tudzież nazwało je pasami mistrza polski itp i dawało je tylko Polakom. Z jednej strony dobrze poudawać UFC, ale z drugiej potem robią się przypały jak u Jesiotra z Kitą i Lindermanem. Dobrze, jeśli lokalny faworyt odbierze pasek w rewanżu, ale co jak rewanż również przegra? Wymaganie od nich, by promowali zagranicznych zawodników, nie mając praktycznie widowni poza Polską to stanowczo za dużo.

 52. Teraz warto przypomnieć słowa Martina: Nie każda walka mistrza jest o pas ponieważ tak częste walki o pas zaniżają jego wartość.

  Święta racja teraz pas ma dużo większą wartość 😀

  @Orestos

  Postaram się znaleźć ten wywiad
  Zawodnicy w FGMMA: Todd Duffee, Robert Drysdale, Lorenz Larkin, Nick Catone, Anthony Pettis, Mike Brown, Scot Jorgensen, John Lineker

 53. Komentarze na FB pod postem mmarocks z tym wywiadem to istny Armagedon. Najlepszy jest gość upierający się że Silva ma pas teraz 😀

 54. Teraz warto przypomnieć słowa Martina: Nie każda walka mistrza jest o pas ponieważ tak częste walki o pas zaniżają jego wartość.

  Boże…FacepalmJeżeli Martin to naprawdę powiedział to ja pierdolę.

   

 55. Orestos, Ty to chyba w życiu nie byłeś u niego na twitterze.Smile

 56. K&L Powinni zestawić Materle z Pudzilla w catchweight, Pudzilla zjedzie do 90 , Wygra , później Jay bedzie miał walkę z Pudzilla , Mario przegra, no i bedziemy mieli kolejne starcie Jaya z Michałem o pas, co wy na to 😀 hahaha

 57. Materla oddaj pas Silvie , wyjdziesz z tego problemu z uniesiona glowa a mamed zrobi reszte i wszystko sie ulozy

 58. Zgadza się, nigdy nie byłem bo nie mam twittera i nie śledzę wpisów innych. Widzę jednak, że można niezłe kwiatki tam znaleźć 😀

 59. Te twittery to powinno się zlikwidować. Jakieś durne śledzenie czyjegoś życia i relacjonowanie swojego, ludzie to mają parcie na takie rzeczy i portale społecznościowe co chwilę bądź pare lat nowe…Przez to normalne newsy straciły na wartości, bo sobie na jakimś "gg" dyskutują, ba, nawet sprawy kontraktowe tam potrafią poruszać i inne takie paradoksy.

 60. Również tak myślałem, by Michał zdał ten pas federacji i tyle, bo trzymanie go i okrzykiwanie przez federacje że dalej jest mistrzem jest niedorzeczne.
  „Junior dos Santos świetny zawodnik wagi półciężkiej” (UFC 116) – Łukasz Jurkowski
  „Bisping vs. Yoshihiro Akiyama to jest taki eliminator, do tego kto będzie miał prawo bić się w tej kat. półśredniej z GSP (UFC 120) – Łukasz Jurkowski

 61. A nikt nie podejrzewa, że Cipao zawalczyłby inaczej jakby walka była właśnie o pas? "Wiedział", że jest lepszy i poszedł po swoje, ale popełnił błąd przy próbie obalenia w 2 rundzie. 1 runda jednak wyglądała bardzo solidnie na jego korzyść. Nie spodziewałem się, że będzie tak w stanie zdominować Jaya i obalić już w ciągu 10 sekund…

 62. Kurwa mać….. Born odpocznij sobie od forum na jakies 2 dni…. bo widze, ze ci mocno odjebało…. 
  Widać, że jesteś fanbojem Michała i nic do siebie nie dopuszczasz…. Cipek dostał w łeb zrozum to
  Silva nie chce 3 walki… to raczej normalne skoro Martin i Maciek mówią, że musiałby 2-3 walki zrobić zanim dostanie z Cipkiem… 

 63. I takimi niedorzecznościami kończą się walki mistrzów nie w obronie pasa. Gdyby teraz Silva miał pas, Mamed mógłby z nim zawalczyć, następnie wygrać i dzierżyć trofeum. Mielibyśmy wyjaśnioną sytuację na tronie, w dodatku korespondencyjny pojedynek Michała z Mamedem.

 64. ExSite dokladnie, Mamed by powalczyl o pas, wygral , Silva moglby miec rewanz z Materla jakby wygral jedna walke i wszystko by sie ulozylo. Wkoncu jakas logika by byla

 65. Szymon Czyrzniak skurwiel miał szczęście gdyby Michał się nie poślizgną to wszystko by wyglądało inaczej
  Like · Reply · 4 · 37 minutes ago

  Hahahahahahhaahahahha Wiara jest niemożliwa! Zaraz będą szły teksty, że ta walka była ustawiona 😀

 66. wywiadu z cipkiem nie bedzie ? Moze odepchnal kowalika jak mu chcial przystawic mikrofon.

 67. wywiadu z cipkiem nie bedzie ? Moze odepchnal kowalika jak mu chcial przystawic mikrofon.

  Po co ta szydera? On też jest tylko człowiekiem i jak każdy ma jakiś poziom wytrzymałości psychicznej. Wczoraj jak widać pękł i nie dał rady, ale to nie powód, żeby pół forum się teraz od niego odwracało.

 68. @Saiyan_warrior

  Dokładnie to samo przed chwilą powiedziałem… Czekam na gify jak Materla odpycha Silve 😀

 69. Orestos ale to też nie powód, żeby bagatelizować całą sprawę. Mistrz nie powinien się tak zachowywać, takie jest moje zdanie. Nie odwracam się od niego, dalej będę mu kibicować, ale nie pochwalam jego zachowania

 70. KSW jako "największa europejska organizacja" powinna mieć mistrzów z różnych krajów, a nie tylko mistrzów polaków albo czeczenów. Dojdzie do tego że walki polak vs polak bedą o PAS a walki polak vs obcokrajowiec już NIE o PAS .  Narazie te pasy to parodia

 71. Szkoda mi, że Michał przegrał tę walkę. Dalej uważam go za bardzo dobrego fajtera i będę mu kibicował w każdej walce, a za pierwsza walkę z Silvą, czy walkę z Grove ma u mnie dozgonny szacunek. Jednak ten szacunek nie przeszkadza mi w logicznym myśleniu na temat tej chorej sytuacji. Dla mnie Michał Materla nie jest już mistrzem KSW. Od wczoraj jest nim Jay Silva. To on wygrał z mistrzem, wykorzystał jego błąd i znokautował go.

  Zasada jest prosta. Jeśli mistrz jakiejś organizacji walczy na gali tej organizacji, to chyba jasne jest, że broni on swojego tytułu. Nie ma innej drogi, a to co wymyślili sobie włodarze największej organizacji w Europie jest delikatnie rzecz ujmując niemądre. Nie widzę teraz innej opcji jak 3 walka już oficjalnie o pas. Tylko tak panowie K&L mają szanse wygrzebać się z tego bagienka, które sami sobie stworzyli. Niestety, po tym co powiedzieli na konferencji prasowej nie ma nawet cienia szansy, że tak się stanie.

  Teraz powiedzcie mi, jak, no po prostu jak można traktować KSW poważnie?

 72. Ludzie, kurwa, Michał jest mistrzem, ale każdemu kiedyś puszczają nerwy!

  Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale nikt nie wie, co w tamtym momencie, po walce Cipek miał w głowie. O czym myślał. Przez tą przegraną dużo się zmieni, Materla być moze był tego świadomy. Po dominacji w pierwszej rundzie, przegrał w drugiej. Pierwsza przegrana od kilku ostatnich walk. Michał to też człowiek, dajcie mu żyć. Odepchnięcie było chamskie, ale tego już nie będę bronił.

  Z drugiej strony, to jest wręcz śmieszne, jacy dwulicowi są ludzie. My, Polacy, niestety już tak mamy (tyczy się to też innych sportów). Jak komuś coś wychodzi, coś wyrywa, drużyna odnosi sukcesy, to jest zajebiscie, wszyscy się kochaja, kibicują i wgl. Gdy się komuś noga powinie, przegra coś (nieważne że pierwszy raz od x tygodni/lat) już jest wielki hejt, płacz, wyzywanie.

  Michał, do góry łeb!!

 73. Norbert Sawicki: "
  …(Jay) on do mnie zażartował i powiedział że jak Michał dzisiaj wygra to on na konferencji prasowej ogłosi że Ja byłem jego menadżerem żeby wszyscy myśleli że to było wszystko ustawione…"

  Moja opinia: Żeby Jay przegrał to by było napewno jak ostatnio, płakł by i narzekał.

  http://www.youtube.com/watch?v=uOshKqIfO8c

   

 74. @Maras, ja również nie popieram takiego zachowania i zgadzam się, że było burackie i nie powinien tak zrobić, ale zdecydowanie zbyt dużo słów krytycznych pada w stronę Michała po tym jak mu się raz noga powineła.
  @down logiki KSW – te dwa słowa się coraz bardziej gryzą 😉

 75. Mamed przerabia gościa na kotlety, a potem Materla dostaje go w walce o pas jako kolejny rewanż. To byłoby juz ukoronowanie logiki KSW hehe…

 76. Jeżdżę na KSW od 13 lub 14. To była najbardziej rozczarowująca gala na jakiej byłem i nadal bym jej tytuł „’KSW 24 – amerykański kicz”.
  Do tej pory respektowałem to, że na KSW bardzo dobrzy zawodnicy MMA mieszają się z freakami. Świetna oprawa, trochę gwiazd oraz celebryci w ringu sprawiali że bez problemu można było zabrać ze sobą swoją dziewczynę czy kumpli, którzy na codzień nie interesują się MMA.
  Wczoraj jednak została przekroczona pewna granica dobrego smaku. Miałem wrażenie, że jestem w cyrku i oglądam żenujące widowisko, nie mające za wiele wspólnego z wysokim poziomem MMA.
  Pomijam oprawę, bo ta jak zwykle stała na znakomitym poziomie. Była chyba najlepsza ze wszystkich gal, na których byłem. Oprawa to bardzo ważny element KSW* (*gdy zabierasz ze sobą dziewczynę).
  Przechodząc jednak go walk, z mojej perspektywy wyglądało to tak:
  Gamrot vs Winner – dobre zestawienie dla młodego polskiego wilczka. Sama walka nudna jak flaki z olejem, brak ciosów. Powiało nudą na trybunach. Kiepski początek gali.
  Anzor vs Kornik – zachowanie Kornika nieprzystające honorowi zawodnika MMA. 2005 rok, Tomasz Adamek wychodzi ze złamanym nosem do walki o tytuł z Paulem Briggsem. W trakcie 12-rundowej wojny wypluwa pół wiadra krwi i zdobywa tytuł WBC.
  Różal vs Słowiński – bardzo fajna walka. To jest poziom „freakowstwa” który akceptuje. Bardzo lubię Różala, dał z siebie wszystko walka miła dla oka, jednak nie można ją nazwać pojedynkiem zawodników MMA.
  Kowalkiewicz vs Simona – najlepsza walka gali. MMA na światowym poziomie.
  Mańkowski vs Lagman – w ogóle mnie ta walka nie ekscytowała, rozstrzygnięcie było łatwe do przewidzenia. Oczywiście MMA, ale poziom lokalny.
  Materla vs Silva – Michał to mój ulubiony zawodnik. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przez swoje ograniczenia nie będzie czołówką UFC, ale uwielbiam go za charakter i dystans. Znamienne jest jednak to, że gwiazda federacji przegrywa przez KO z gościem, który przegrał swoje ostatnie walki. To niestety fatalne świadczy o serwowanym widowisku. Michał zwykł mówić, że nigdy nie zabraknie mu charakteru. Niestety wczoraj po walce mu go zabrakło. Tak czy siak nadal w niego wierzę, życzę jak najlepiej i z niecierpliwością czekam na pojedynek numer 3.
  Nastek vs Bedorf – żenada, dno i dwa metry mułu. Pierwszy w historii pojedynek o tytuł KSW w HW stoczył zawodnik, który przegrał go przez wycieńczenie organizmu na początku drugiej rundy. Cyrk. Paweł to legenda, ale ta walka była o tytuł, więc jej przebieg to po prostu cyrk.
  Pudzian vs McCorkle – kolejna freakowa walka. Mariusza trudno nie szanować. Był mistrzem w swojej dyscyplinie, jednak jeżeli jego przeciwnik w WALCE WIECZORU nie ma siły doczołgać się na środek ringu to znowu jest CYRK.

  Skoro moja dziewczyna zauważyła, że te walki były nieprofesjonalne to coś w tym musi być. Pewnie znów pojadę na kolejną galę, ale z pewnością nie będę już jechał 600km nad morze by obejrzeć KSW na żywo, ponieważ ten poziom nie jest tego wart.

  Pozdrawiam.

 77. Jesli ten rewanz sie nie odbedzie, to mysle, ze bedzie to tragedia dla Michala. Jestem pewien, ze Michal bedzie dazyl do 3 starcia, by pokazac, ze to tylko wypadek przy pracy. Rewanz powinien byc jak najszybciej. Swoja droga mysle, ze Materla wzial za bardzo do siebie wszystkie slowa Jay'a przed walka i te emocje mogly go zgubic.

 78. A może Kawulski nie chce żeby Michał stracił pas. Widzieliśmy co zrobił Silva po pełnym okresie przygotowawczym. Chętnie zobaczył bym 3 walkę obu zawodników lecz taka decyzja KSW wcale mnie nie dziwi. W moim odczuciu chornią mistrza.

 79. Materla pewnie za wszelką cenę będzie chciał tej trzeciej walki, więc nie dziwię się, że nagle przestało zależeć na niej Silvie. Poza tym z Mamedem mógłby już naprawdę wiele ugrać. Nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym jego walkę z Mamedem, ale Michał po prostu potrzebuje wygrać trzecią walkę z Jayem.

 80. W moim odczuciu chornią mistrza.

  Mistrza? Przecież przegrał walkę i to przez TKO, więc przepraszam, ale jakiego mistrza chronią?

   

 81. "Komentarze mówiące o tym że Silva ma pas"

   

  Jay Silva, you absolutely suck!" If I beat you, you leave the Middleweight division. If you beat me, I'll leave the KSW forever!

   

 82. niech Mamed poskłada Silve a potem walka z Michałem, to jedyna droga do UFC dla Materli 🙂

 83. „to jedyna droga do UFC dla Materli :)”
  a w przypadku porażki ? Droga do piekła… Nie zapominajmy, że Jay SIlva to jest ogórek hehe wszystkie ważne walki przegrał, walczy himerycznie, a jego rekord (9-8) jest tragiczny. Jakby ktoś taki, drugi raz wygrał z mistrzem KSW to była by kompletna mogiła.

 84. Mnie najbardziej zastanawia jak będzie teraz wywoływać Materle ten kasta czy jak on się tam zwie….

  HE IS DEFEATED CHAMPION ! MICHAL MATERLA

 85. Poza tym Jay Silva ma gdzieś ten pas ,który o niczym nie świadczy i nawet sie do spodni nie nadaje.

 86. Mnie najbardziej zastanawia jak będzie teraz wywoływać Materle ten kasta czy jak on się tam zwie….

  Obstawiam, że bez udziwnień nazwie go mistrzem KSW w wadze średniej.

  @topic
  Jay dobrze wie, że wykorzystał moment w walce z lepszym Materlą, która w ich trzecim pojedynku nie powinna się powtórzyć, bo Michał będzie bogatszy o nowe doświadczenia – wie o tym i nie chce trzeciego boju. Głupotą K&L żądać od Silvy kilku wyganych walk przed ewentualnym rewanżem, bo taki powinien odbyć się na KSW 25 jeszcze, ewentualnie na KSW 26.

 87. Chuj wie o co chodzi ale jest fajnie. Mistrz przegrywa ale ma pas, dwurundowy main event, w Ameryce beka.

 88. Nie zapominajmy, że Jay SIlva to jest ogórek hehe wszystkie ważne walki przegrał, walczy himerycznie, a jego rekord (9-8) jest tragiczny.

  Jay Silva jest takim samym ogórem jak Rafał Moks (8-6).

  Kontrakt Silvy wygasa w maju. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na grudniowej gali już nie ma miejsca, w lutym KSW zorganizuje PBN i zostaje gala w marcu. Dla mnie to wygląda na to, że Silva chce wyciągnąć więcej hajsu podpisując nowy kontrakt.
  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 89. @Aligeiter
  dwurundowy main event

  Czy Ty wyobrażasz sobie McCardio i Pudziana w trzeciej rundzie?

  Oni przeleżeli całą drugą rundę, McCardio spał na Pudzianie. Pudzian prowadził wywiad na siedząco.

  Dla nich trzy rundy? Chyba jedno-minutowe.

  McCardio vs. Pudzian 2 – Silny kandydat na najgorszą walkę roku.

  Zawodnicy którzy nie są wogule przygotowni, którzy nie biorą swojej pracy poważnie, ją lekceważą, nie powinni występować na płatnych galach Ppv.

 90. Jasne, to co mówisz to szczera prawda, tylko że 2 rundy w profesjonalnym MMA to patologia, nieważne czy ciężka czy musza. Z drugiej strony, może jakby walka była zakontraktowana na trzy rundy to McCorkle lepiej by się przygotował. Na mmafighting napisali dziś w podsumowaniu gali że Mccorkle przegrał, bo nie wyszedł do 3 rundy, puźniej sprostowali że przegrał na punkty po 2 rundach, tam to jest niedopomyslenia. Albo walczymy w MMA albo robimy cyrk.

 91. @Aligeiter, a u nas nie do pomyslenia jest pisac "puźniej"Pray. Pudzian niech sobie walczy i jedna runde. Wazne, zeby hale zapelnil.

 92. Mistrz przegrywa ale ma pas (…) w Ameryce beka

  Bo w Bellatorze wcale nie było takich przypadków ( M'Pumbu – Wiuff)

 93. To był cud, Silva go po prostu trafił. Michał wygrywał całą walkę i wiem ja wy i sam Silva że przegrałby 3, 4 a nawet i 5. Materla Po prostu miał pecha poczuł się zapewnie i został trafiony, to wszystko.

 94. ja tam widziałem, że dominował pierwszą rundę, widziałem też jak bardzo się męczył w pierwszym ich pojedynku, a także w walce z kendallem

 95. Moim zdaniem takich walk mistrza nie o pas nie powinno być. Prestiż pasa spada i rodzi dziwne sytuacje. Smaczku jeszcze dodaje fakt obecności niekwestionowanego mistrza Mameda który jest wyżej w rankingach ale nie ma pasa 😀 .Gdyby Silva mial pas teraz powinien walczyć z Mamedem i wszystko by się wyklarowało.

  Jak już zrobili taka głupotę jak walka mistrza nie o pas to powinien się odbyć natychmiastowy rewanż już o pas.

 96. Ale na dobrą sprawę, to można powiedzieć, że w średniej jest trzech mistrzów:

  – Jay Silva – sam zapowiadał, że jak pokona Materlę, to będzie wg siebie mistrzem bez pasa. 

  – Mamed Khalidov – mistrz bez pasa numer 1, niekwestionowany champion bez paska.

  – Michał Materla – mistrz z pasem, którego pokonał mistrz bez pasa numer 2.

 97. Pamietajmy, ze KSW czerpie z japonskiej tradycji MMA. Pierwsza walka Mameda z mistrzem Sengoku Jorgem Santiago tez nie byla o pas. Ponadto takie oczywiste i logiczne drabinki jakich oczekujemy sa dobre dla promotorow bez cienia polotu i fantazji. Po co wszyscy maja z gory wiedziec jakie beda kolejne zestawienia i o jakie trofea beda sie toczyc. A tak nikt nic nie wie i jest ciekawie 🙂 

 98. Mamed przerabia gościa na kotlety, a potem Materla dostaje go w walce o pas jako kolejny rewanż. To byłoby juz ukoronowanie logiki KSW hehe…

  Mamed rozpierdala Wallace`a na KSW 19 —> Wallace dostaje walkę o pas na KSW 21</p>
  <p>
  Mamed rozpierdala Grove`a na KSW 21 —> Grove dostaje walkę o pas na KSW 23

  chcesz walczyć o pas KSW? najpierw musisz przejebać z Mamedem!

 99. @tsatsiki

  czyli z logiką KSW, możliwe by było żeby teraz Silva przegrał z Mamedem, a potem dostał walkę o pas z Cipkiem

 100. Zgodnie z logiką KSW następnym przeciwnikiem Materli powinien być Melvin Manhoef i walka o pas.

  Najprostszym rozwiązaniem było danie rewanżu Kendallowi na KSW 24. Kombinowali i mają to na co zaslużyli.
  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 101. Mam tylko nadzieję, że na KSW 25 lub najdalej 26 zostanie rozwiązany ten problem. Albo rewanż (tym razem juz o pas), albo niech Materla zrzeknie się tytułu o który zawalczą Mamed i Silva. To by oczyściło sytuację.

 102. LaQi, ja fanboyem Cipao? 😀 To, ześ mnie zaskoczył. Lubię go, cenię, ale jakoś są mi bliżsi uwielbieniu zawodnicy. Staram się widzieć opcje, których niektórzy nie widzą, a inni nie chcą dopuszczać. No, ale jeśli tak się denerwujesz to sam odpocznij, ja tam się dobrze czuję po świetnym miesiącu dla polskiego MMA, jak i po wczorajszej gali. Główny niesmak mam po "walce" Anzora z Kornikiem, a tu?
  Zdarzyło się, urok sportu udowadniający coś tym, którzy tak wierzą w statystyki, gdy przychodzi do takich emocji. Silva wygrał, ale nie mogę go uznać za lepszego zawodnika, czekam naq 3 walkę. Jak widziałeś chyba napisałem sam, że zbyt wielkich sukcesów nie wróżyłbym Michałowi nawet po wejściu do UFC…Tyle, że utrzymać by się mógł, bo walczy efektownie, a i myślę, że coś by wygrał tam jednak.

 103. Czytam tak te jego dofciapy i wywiad sprzed gali teraz i moje podejście do tego typa zmienia się o 180 stopni. Pomijając logikę KSW, to wielki obrażony gwiazdor przyszedł po dwóch wpierdolach od ogórów i bolało go bardzo, że dostał walkę nie o pas. A jak, ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu, po wygraniu tej walki (na farcie btw) pasa nie dostał to boli go kur*a jeszcze bardziej. Normalnie mi się przypomina inny gieroj wczorajszego wieczoru, co go kiedyś "oszukali" w Rosji, bo widać dali mu regulamin po rusku i nie doczytał, że walka w parterze do 30 sekund i za obalenia są punkty. Mógł powiedzieć PRZED WALKĄ: "Dawać pas, albo nie walczę". A jak teraz mu się nie podoba, to niech wyiwania, Danka na bank znowu go przyjmie do UFC z otwartymi ramionami. Teraz nie dziwię się Vaginao, że nie podał temu bejowi ręki.

 104. Absurd tej sytuacji jest przygnębiający. W tym momencia mamy 3 mistrzów 84

  Mamed – super czempion

  Silva – niekoronowany mistrz

  Materla – mistrz z potrąconą koroną

   

  tak sie kończą wydziwiania

 105. JS jest po prostu cwany.  Podbija stawkę. Wczoraj tym wygrał, bo Michał nie walczył z czystą głową.

  Teraz chce wydymać nas, wku…..ć polskich kibiców i zostać Najmanem 2.0, bad boyem, który,  zdaniem kibiców powinien obowiązkowo dostać wpie…l. Różnica między nimi jest tylko taka, że JS to sportowiec.  On po prostu wie gdzie leżą konfitury i jak się do nich dobrać.

   Jeżeli ksw i i JS się dogadają to wkręcą wszystkich w walkę stulecia z udziałem przeciętnego zawodnika. 

 106. Weźcie zejdzie z Cipka. Dostał w łeb, zachował się nie ładnie, ale nie róbcie bólu dupy o to przez 50 postów. To człowiek tak samo jak my, i tak samo jak my może dać się ponieść emocjom. Może za parę dni się pokaże, i w wywiadzie wyjaśni parę spraw.

 107. Trashtalk z Silva ciągniety przez bardzo długi czas, porażka Cipka przez nokaut. Ja tam lubię Materlę jeszcze bardziej. Nie przybił piątki, nie uśmiechnął się do kamery, trudno – Ładnie by to wyglądało, ale nie dał rady tego zrobić, góre wzięło serce, emocje, wkurwienie. 

 108. @golikehell: świetnie ujęte. mam takie same podejście. A że KSW zrobiło sobie mega burdel w temacie mistrzów i pasów to teraz niech się gimnastykują, żeby to wyprostować.

 109. Teraz jest tak:

  Jay Silva – logiczny mistrz

  Michał Materla – posiadacz pasa

  Mamed Chalidow – prawdziwy mistrz

  Silva nie chce walki z Materlą, Materla nie chce walki z Chalidowem, a Chalidow nie chce walki z Silvą i Materlą. Jedyny który czegoś chce to prawdopodobnie Michał który chce rewanżu rewanżu z Silvą ale K&L tego nie chce.

  Mamy tu jakiś Middlebaghdad

 110. Grooby > hehe dobre, to jest tzw. „KSW logic”. Sami na siebie sprowadzają problemy.

 111. Wszystkie te dziwne decyzje dotyczace rywalizacji o pasy KSW byly zawsze tlumaczone troska o ich prestiz. W 84 udalo sie zbudowac taki prestiz, ze teraz nikt nie chce tego pasa 🙂

 112. Całe to KSW dąży tylko do tego, że na świecie postrzegają nas jako kretynów. Liczę, że MMA Attack się wybije, przyćmi tą żenadę i będzie w stanie trzymać dobry poziom sportowy. Bo to co się dzieje w KSW to paranoja, niech zatrudnią zapaśników i zrobią WWE, bo do patrzeć po prostu się na to nie da.

 113. a tak poza tym to Jay może teraz szachować KSW tym czy i kiedy będzie chciał walczyć z Cipkiem. Może grubą kasę wyciągnąć 🙂

  chyba żartujesz? myślisz że Silva teraz będzie stawiał warunki KSW?ROFL a to dobre! Jay Silva pewnie był zaskoczony że taka organizacja ponownie się odezwała do niego po trzech porażkach z rzędu! będzie walczył z tym kogo mu dają, choćby miał walczyć z Materlą jeszcze pięc razy pod rząd, a on nie powinien nawet odszczeknąc bo mu podziekują jak Kolosowi i tyle będzie z tego miał!

 114. A może Jay się zdenerwował przez to co powiedzieli właściciele KSW na konferencji po gali, że będzie musiał zawalczyć jeszcze 2-3 pojedynki zanim dostanie walkę o pas (wtf?) To jest jakaś paranoja, od razu powinna być między nimi 3 walka i to o pas.

 115. azzar nie broń Cipka sam kiedyś powiedział że charakteru nigdy mu nie zabraknie więc co to miało być? Jay chce po wygranej walczyć z mistrzem czyli Mamedem a nie o pasek od spodni bo tyle jest wart pas KSW

 116. Mistrz przegrał i co? nic się nie stało? Jeśli chcą by ten pas coś znaczył, muszą dać Jayowi kolejną walke z Michałem.

 117. właściciele KSW stwierdzili, iż taki pojedynek jest możliwy po około dwóch, trzech kolejnych zwycięstwach z twojej strony.

  Śmiechłem w chuj. Wallace i Grove przegrali z Mamedem w mniej niż 10 minut i zostali nagrodzeni za to titleshotem, a Silva, który pokonał mistrza w walce nie o pas musi stoczyć jeszcze dwa , trzy pojedynki. Nie zasługuje – dostaje, zasługuje – każą czekać. Gratuluję logiki,  KSW! 

  W dodatku rewanż dobrze by się sprzedał, i dużo osób chce to zobaczyć, więc logiki tym bardziej brak.

 118. OneManArmy
  Całe to KSW dąży tylko do tego, że na świecie postrzegają nas jako kretynów. Liczę, że MMA Attack się wybije, przyćmi tą żenadę i będzie w stanie trzymać dobry poziom sportowy.

 119. KSW ma pasy tylko dla Polaków 😀 Michał przegrał, ale nadal ma pas. Silva miał być łatwiejszym przeciwnikiem od Kendalla, ale się przejechał. Wg mnie mistrz ZAWSZE powinien bronić pasa nawet z ogórkiem sprowadzonym na 2 dni przed galą. Podobna sytuacja z Saidovem, po porażce z Djursą dostał najpierw Mańkowskiego a później znów ogóra Lagmana , po którym miał się przejechać i to zrobić. Walka nie była oczywiście o pas, a gdyby wygrał to mielibyśmy sytuacje podobną do tej teraz z Materlą i Silvą. Na tej gali Borys walczył z Lagmanem i już przed walką Lewy mówił, że w przypadku wygranej dostaje walke o pas. Co by było gdyby to Lagman efektownie znokautował Borysa? Musiałby zaśłużyć na walkę o pas walcząc z Moksem, potem pewnie znów z Borysem 😀 Materla nie powinien dostać natychmiastowego rewanżu, powinien na niego sobie zasłużyć a Jay powinien dostać kogoś z trójki Groove/Manhoef/Mamed , o takim luksusie jak honorowe oddanie pasa nawet nie mówię 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.