DSC_5102

Dzisiejszy wywiad Pawła Kowalik z Przeglądu Sportowego z Maciejem Irokezem Jewtuszko, uczestnikiem listopadowej gali KSW 17

Związałeś się kontraktem z KSW. Możesz zdradzić, czy jest to dłuższa współpraca, czy kontrakt na jedną walkę?

Maciej Jewtuszko: Wydaję mi się, że na dłużej. Jeśli pojawi się kontrakt z Zuffy, czy innej większej organizacji, to mam możliwość zawieszenia umowy z KSW. W tej kwestii jestem dogadany. Odpowiadają mi warunki zaproponowane przez KSW, więc nie narzekam.

Miałeś w pierwszej walce bić się z Niko Puhakką, ale do tej walki nie dojdzie ze względu na jego poglądy i tatuaże. Jak zapatrujesz się na tę sytuację?

To jest jego wina, że jest takim, a nie innym człowiekiem i że ma przekonania, które w Polsce nie są tolerowane. Był w Polsce holocaust, więc nie dziwię się, że jego poglądy są odbierane negatywnie. Nie cieszę się, że będę bił się z innym zawodnikiem, ale co mogę zrobić? Chciałem załatwić sprawę z Puhakką, ale najwidoczniej nie jest mi to jeszcze dane.

KSW ma wakat na pozycji mistrza w wadze lekkiej. Poruszałeś tę kwestie przy negocjacjach? Toczyły się rozmowy w tej sprawie?

Wiadomo, że były takie rozmowy, ale wszystko się popsuło przez Niko (śmiech)

Pojawiła się plotka, że twoim rywalem ma być Artur Sowiński. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat?

Za dużo na ten temat nie mogę powiedzieć na temat. Jeśli to faktycznie będzie „Kornik”, to chyba będzie dobra walka. On też preferuje walkę w stójce. Będą dobre wymiany, bo on też używa dość specyficznych ciosów, wysokich kopnięć. Jeśli to będzie właśnie „Kornik”, to walka powinna się podobać.

Nie wolałbyś walczyć z wyżej notowanym zawodnikiem, żeby podbić swoje miejsce w rankingach?

Szczerze mówiąc wolałbym, ale nie ja o tym decyduję. Przy tym „Kornik” nie jest złym zawodnikiem. Może i niżej notowany ode mnie, ale nie aż tak bardzo. Walka pokaże kto jest wyżej, a kto niżej.

Wielu polskich zawodników nie chce walczyć z rodakami i wolą się sprawdzać z obcokrajowcami. Jak do tego podchodzisz?

Na początku podchodziłem profesjonalnie, czyli było mi to obojętne. Profesjonalistom wszystko jedno, czy rywalem jest Polak, czy nie. Jednak, jak patrzę na to z perspektywy czasu, to wolałbym, żeby to był obcokrajowiec. Z Arturem sparowałem i trenowałem, ale takie jest życie. Wybrałem taki sport, że czasami trzeba się bić z kolegą, czy przyjacielem.

Powiedz, jak z twoją formą, bo wiem, że ostatnio leczyłeś różne urazy.

Po ostatniej walce miałem drobną kontuzję kolana. Odnowił mi się uraz, ponadrywałem więzadła. Na daną chwilę nic mnie już nie boli, więc pozostaje tylko trenować i robić formę. Powoli nad tym pracuję, jestem w cyklu przygotowawczym, więc nie narzekam.

Wykorzystałeś tę przerwę na poprawienie elementów, które są twoją słabszą stroną?

Zawsze staram się poprawiać słabsze elementy. Stale pracuję nad zapasami, ale nie wydaję mi się, żeby był jakiś znaczący progres, ale wydaję mi się, że nie będę się dawał już tak łatwo obalać jak ostatnio (smiech)

23 KOMENTARZE

 1. Dobry wywiad. Jak zwykle podoba mi się jak wypowiada się IRO.

  Mam nadzieję, że wygra podbuduję się po porażce i poczuje pewnie po kontuzji. A następny etap Zuffa.

  WAR IRO !

 2. „To jest jego wina, że jest takim, a nie innym człowiekiem i że ma przekonania, które w Polsce nie są tolerowane. Był w Polsce holocaust, więc nie dziwię się, że jego poglądy są odbierane negatywnie. Nie cieszę się, że będę bił się z innym zawodnikiem, ale co mogę zrobić? ”

  Czekam teraz na pojazd Irokeza 😉

 3. Bardzo fajna wypowiedź Maćka, a w walce z Kornikiem będzie faworytem niech dadzą dobrą walkę bo obaj są spoko.

 4. a ja wciąż mam nadzieję, że ta walka to jedynie plotka/plan i panowie K&L sprowadzą Irokezowi kogoś konkretnego 🙂

 5. ”Chciałem załatwić sprawę z Puhakką, ale najwidoczniej nie jest mi to jeszcze dane.” – widze, że koleś traktuje sprawe osobiście – nadał by się tu na forum haha
  Mam nadzieję, że do tej walki kiedyś dojdzie. Stawiam na Puhakkę.

 6. Jak Iro będzie tak obijał kumpli to potem będzie wyklęty ze środowiska jak Belfort wśród ziomków Wanda 😀

 7. Czy ktoś mi może powiedzieć kiedy ZUFFA rozwiązała kontrakt z Irokezem?
  Bo jakoś mi nie dane było tego tutaj przeczytać….

 8. @michaugdynia Belfort to przedstawiciel bogatej, białej części Brazylii i jakoś tak wyszło, że ciemniejsi go nie lubią 😉 a tak serio, to było tutaj kiedyś o jego konflikcie ze spiderem (czy razczej niechęci tego drugiego) i wandem bodajże, poszukaj w komentarzach, może znajdziesz 🙂

 9. Jedno zdanie i trafil w sedno.Porzadny Polak a nie jak wielu tutaj,ktorzy p…la o wolnosci przekonan.

 10. Iro brawo za szczery wywiad, dzieki ze nie mowisz tego co jedynie wypada mowic

 11. Iro spoko. Lubię obydwu zawodników – jak będą ze sobą walczyć napewno dadzą ostry pokaz MMA

 12. Trafiła do mnie ta wypowiedź o Puhacce. Wcześniej ,chyba tak jak większości tutaj, nie spodobała mi się decyzja władz Polsatu. Z drugiej strony od zawsze uważałem (współczesnych) skinheadów za najgłupszą subkulturę, a ich poglądy i próba logicznego uargumentowania ich była dla mnie żenująca. Podobno Niko już zmienił poglądy, jednak tatuaże zostały, a za błędy młodości czasem przychodzi nam płacić do końca życia. Czy człowiek, który nawoływał do nietolerancji zasługuje teraz na tolerancję ? hmm…
  Mimo wszystko jednak szkoda, że nie doszło do tej walki, z chęcią zobaczył bym jakiś spinning backfist knockoutujący Fina.

 13. Powiem krótko. Mam nadzieje, że sprawa z Niko przycichnie i zobaczymy go na kolejnej gali w walce z Irokezem.

 14. Atmosfera wokół Niko, po ostatniej aferze, nie jest najlepsza i zapewne jeszcze nie opadła. Polsat chyba całkiem słusznie nie chce ryzykować bojkotem czy protestami ze strony kibiców/lewaków/kogokolwiek innego. Czy jest możliwośc pozbycia się Puhakki?
  Zapewne tak. Jeśli Jewtuszko pokaże dobrą formę w listopadzie, to działacze KSW powinni zrobić wszystko, by przekonać władze Polsatu o zestawieniu go z Finem i argumentować, że "po wygranej Maćka nie zobaczymy już Fina w Polsce". Oczywiście to nie jest najlepsze i najwłaściwsze rozwiązanie ze strony sportowej, ale wolę mieć klarowną sytuację, że Puhakka nie zawalczy już na KSW, niż dalsze domysły i spekulacje, czy zaproszą go na gale i będzie walczył o pas itd.
  Opcja nie zapraszania już wogóle Niko na KSW? Jest, ale to nie byłoby fair wobec niego. Wygrał turniej, więc powinien mieć możliwośc walki o tytuł. A mówiąc krótko – zgadzam się z kolegą wyżej i sądzę, że tak będzie.

 15. Za dużo na ten temat nie mogę powiedzieć na temat.

  Dobre zdanie 😀

  A tak na powaznie, to Iro, jak zawsze pozytywnie, a wystep na KSW, z tak efektownym zawodnikiem, jak Kornik, powinno przysporzyc mu tylko wiecej fanow, niezaleznie od wyniku 🙂

 16. „“Czasami trzeba bić się z kolegą” ale nie zaszkodzilo by zeby walka z takowym kolega dawala cos,no cokolwiej no tyci tyci…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.