(The King is here)

Czyli po prostu mega hot shit 😀 A tak naprawdę to jesteście tak zajebistymi czytelnikami (bez was  to wszystko nie miałoby sensu), że postanowiliśmy zrobić tym razem coś ekstra i zamiast żerować (przynajmniej ja hehe) na stronach zza wielkiej wody, po paru dniach kombinowania udało się nam przeprowadzić wywiad z człowiekiem którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla MMARocks.pl wywiadu udzielił sam Alistair „Demolition Man” Overeem. Enjoy ludzie!

MMARocks: Witaj Alistair. Na początek chciałbym Ci podziękować za brutalny nokaut na Badrze Harim. Wyczytałem w internecie, że fani MMA skakali z radości kiedy go pokonałeś. Jak się czułeś jak Badr poleciał na deski i czy byłeś zaskoczony, że skończyłeś go tak szybko?

Alistair: Oczywiście, czułem się bardzo podekscytowany, jak wszyscy. Jestem zawodnikiem MMA i K-1 nie jest moim sportem, chociaż trenuję w Golden Glory w Holandii z takimi zawodnikami K-1 jak Semmy Schilt, Chalid Arrab, Stefan Leko, Saki. Przygotowywałem się z nimi kilka tygodni. Walczyłem z bardzo znanym i niebezpiecznym zawodnikiem K-1. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, więc byłem bardzo szczęśliwy, że szybko go znokautowałem. Czy byłem zaskoczony? Może trochę. Ale mój narożnik, moi trenerzy powiedzieli mi, że nigdy nie byłem tak dobrze przygotowany jak do tej walki. Trenowałem ciężko i to jest tego efektem.

MMARocks: Czy Semmy pomagał Ci w przygotowaniach?

Alistair: Do tej walki akurat nie za dużo, ale trenowałem dużo z moim kolegą z drużyny Errolem Zimmeramnem. Badr Hari walczył z nim w finałach K-1 i Errol dał mi kilka cennych rad.

MMARocks: Więc to była to zemsta nie tylko dla fanów MMA, ale też dla twojego kolegi

Alistair: Tak, trochę tak

MMARocks:  Jaka jest różnica między zawodnikami MMA i K-1, jeżeli chodzi o walkę w stójce? Po tym nokaucie powinieneś wiedzieć to najlepiej 🙂

Alistair: Wydaję mi się, że zawodnicy MMA są silniejsi fizycznie, ponieważ trenują zapasy i obalenia. Rundy są dłuższe, tak jak w Dream gdzie walczy się 10 minut pierwszą rundę i 5 minut drugą, a w K-1 3 razy po 3 minuty. Tak więc zawodnicy MMA są silniejsi fizycznie, ale z drugiej strony zawodnicy K-1 specjalizują się tylko w uderzaniu, a zawodnicy MMA muszą się skupiać też na innych rzeczach: zapasach, obaleniach, obronach przed obaleniami, poddaniach, obronach przed poddaniami. MMA jest bardziej kompletne, a K-1 bardziej ograniczone, ale myślę, że zawodnicy MMA są silniejsi.

MMARocks: Czy po tym zwycięstwie otrzymałeś od FEG ofertę startu w finałach K-1?

Alistair: Prawdę powiedziawszy zarówno moi menadżerowi z Golden Glory jak i władze K-1 chcą abym walczył w K-1, ale MMA jest moją pasją, chociaż nic nie wykluczam jeśli dostanę dobrą ofertę. Wyzwałem Remy’ego Bonjasky’ego, mistrza K-1 2008. Chciałbym z nim zawalczyć, jestem pewien, że mogę go pokonać, ale poczekam i zobaczę jak to się dalej potoczy. Moją pasją jest MMA.

MMARocks: W takim razie powiedz jaki inny zawodnik mógłby startować z sukcesami w obu formułach?

Alistair: Myślę, że Semmy Schilt dobrze by sobie poradził w MMA. Ma doświadczenie w tej formule z Pancrase, walczył w UFC, ale prawdę mówiąc nie wiem. CroCop sobie dobrze radził w obu organizacjach.

MMARocks: Jeśli mówimy już o CroCopie to muszę Cię zapytać czy często się zdarza aby fighter chciał walczyć z innym zawodnikiem w piwnicy? Trochę dziwna sprawa…

Alistair: Nie, takie rzeczy się nie zdarzają. Uważam takie coś za złe dla tego sportu i za poważny brak szacunku dla drugiego zawodnika. Gdyby Mirko chciał walczyć ze mną to walczyłby na ringu. Tylko dlatego walczyłem z Badr Harim, że Mirko odrzucił propozycję walki ze mną więc…

MMARocks: Czyli to Mirko wycofał się z tej walki ?

Alistair: Tak na 100% to Mirko Crocop nie dopuścił do naszej drugiej walki i to on się z niej wycofał. Myślę, że on już nigdy nie będzie chciał walczyć ze mną.

MMARocks: Ile jeszcze masz walk w swoim kontrakcie z DREAM?

Alistair: Mam z nimi umowę na jeszcze dwie walki.

MMARocks: A jak wygląda twój mistrzowski kontrakt ze Strikeforce?

Alistair: Nie mam z nimi kontraktu, po prostu mamy umowy na ta jedną konkretną walkę. Wiem, że mam bronić ich mistrzowskiego pasa w tym roku.

MMARocks: Wiesz już kto będzie twoim przeciwnikiem?

Alistair: Nie, jeszcze nie wiem, ale może być ciężko go znaleźć bo pokonałem już ich najlepszych zawodników.

MMARocks: Na pewno widziałeś już galę Affliction. Powiedz co myślisz o walce Andrei`a Arlovskiego z Fedorem i czy zaskoczyła cię dobra walka w stójce Arlovskiego?

Alistair: Ciężko jest oceniać walkę po tak krótkim czasie, myślę że Fedor miał szczęście z tym uderzeniem, że to był taki trochę szczęśliwy cios. Arlovski walczył bardzo dobrze, ale tak naprawdę ciężko jest oceniać jak wyglądałaby dalsza walka po tak krótkim jej przebiegu.

MMARocks: Jeśli walczyłbyś z Fedorem to czy wybrałbyś taktykę podobną do tej jaką wybrał Arlovski? Techniczna walka w stójce i punktowanie Fedora?

Alistair: Jeśli znajdę jakiś pomysł na Fedora to będzie to najpilniej strzeżona tajemnica na świecie i na pewno nikomu jej nie ujawnię do czasu walki z Fedorem (śmiech).

MMARocks: Czy jeśli miałbyś wybór i zależałoby to tylko od Ciebie to czy wolałbyś walczyć w UFC czy Affliction, które ma przecież bardzo silnie obsadzoną wagę ciężką ?

Alistair: Wybrałbym na pewno UFC ponieważ jest to obecnie najlepsza organizacja MMA. Jest to absolutna czołówka, są znani na całym świecie i nie ma tu żadnych wątpliwości. Affliction jest również w porządku, mają fajne gale i dobrych zawodników, ale są jeszcze młodzi i to nie jest ten sam poziom co UFC.

MMARocks: Spróbujesz przewidzieć wynik walki GSP vs. BJ Penn do jakiej dojdzie na gali UFC 94?

Alistair: Nie, nie chciałbym typować tej walki ponieważ obaj zawodnicy są wielkimi sportowcami i kiedy walczą dwie tak silne i wyrównane postacie to najdrobniejsza rzecz może mieć wpływ na walkę, czujesz się źle poprzedniego dnia i w dniu walki jesteś już w gorszej dyspozycji itp. Ale to będzie na pewno świetna walka.

MMARocks: Powiedz jak podobała ci się twoja wizyta w Irlandii oraz sama gala UFC 93?

Alistair: To było świetne show, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ponieważ tak naprawdę nie wiedziałem czego się spodziewać. Ale cała organizacja tej gali jest po prostu niesamowita, całe to show jest najwyższej jakości. Chodzi mi nie o walki, które też były dobre, ale o tą imprezę jako całość. No i fani którzy byli naprawdę wyjątkowi jeśli chodzi o dopingowanie zawodników.

MMARocks: A czy widziałeś walkę Tomasz Drwala podczas tej gali?

Alistair: Tak, Tomasz to mój kumpel, trenujemy razem I niedługo do mnie wpada na kolejne treningi. Znam się z nim bardzo dobrze.

MMARocks: Tak ? Nieźle, powiedz w takim razie czy podobała ci się jego walka z Ivanem Seratim

Alistair: Bardzo mi się podobała. Tomek walczył bardzo mądrze i wygrał w zdecydowany sposób. Nie pamiętam nazwiska przeciwnika, ale Tomek zrobił dobrą robotę.

MMARocks: Co myślisz o formie Shoguna, ale nie tylko w jego ostatniej walce z Colemanem, ale w ogóle w ostatnim okresie odkąd przeszedł do UFC? Co według Ciebie jest przyczyną jego słabej dyspozycji?

Alistair: Powodem złej formy Shoguna są głównie jego kontuzje oraz długa przerwa, no bo co innego może to być? Myślę, że może mieć też problem z tzw.”ring rust” bo nie walczył przecież tyle czasu albo może po prostu nie służy mu walka w klatce. Ciężko powiedzieć. Pewnie zawalczy teraz parę walk w UFC i wróci do dawnej formy i znowu będzie wygrywał w pięknym stylu.

MMARocks: A ty jeśli przejdziesz do UFC to czy nie będziesz miał problemu z walką w klatce? Czy to będzie dla Ciebie problem przyzwyczaić się do nowego otoczenia?

Alistair: Nie, to nie będzie żaden problem ponieważ walczyłem już wiele razy w klatce I nigdy mi to nie przeszkadzało. Walczyłem w niej np. w Strikeforce oraz w innych organizacjach.

MMARocks: W takim razie zapytam, choć domyślam się, że nie możesz pewnie tego jeszcze zdradzać: powiedz jakie są szanse, że zobaczymy cię w najbliższym czasie w UFC?

Alistair: (śmiech) Jakby to powiedzieć… Moi ludzie pracują nad tym. Toczą się obecnie pewne rozmowy… Myślę, że niedługo się dowiemy.  Ale nie mogę powiedzieć nic więcej (śmiech)…

MMARocks: Ok, rozumiem 🙂 Z kim obecnie trenujesz w Golden Glory?

Alistair: Jest u nas Semmy Schilt, Hamid Corrassani, Stefan Leko, Challid Arrab, Sergey karitonov, Saki, Errol zimmerman oraz paru innych. Ale tak naprawdę to nie byłem na treningu od prawie miesiąca ponieważ spędziłem trochę czasu na wakacjach w Ameryce.

MMARocks: Czy podczas tych wakacji, które spędziłeś w USA odwiedzałeś jakieś znane teamy żeby potrenować, czy był to raczej czas zupełnie z dala od świata MMA ?

Alistair: Chciałem całkowicie odpocząć od sportu ponieważ rok 2008 był dla mnie bardzo ciężki. Tak więc przez ten miesiąc w Miami nie odwiedziłem żadnej sali treningowej, ale za to wydałem kupę szmalu na jakieś głupoty (śmiech).

MMARocks: No właśnie rok 2008 był bardzo udany dla ciebie, seria zwycięstw i sukcesów. Jaki jest twój cel na rok 2009?

Alistair: Tak, dokładnie w roku 2008 pokonałem wszystkich moich przeciwników. Walczyłem chyba 5 razy z tym, że jedna walka została odwołana w ostatniej chwili, bo przecież musiałem się do niej przygotować. Pokonałem Badra w K-1 więc to był na pewno udany rok. W roku 2009 chcę dokonać tego samego, czyli wygrywać wszystko co się da, może właśnie walczyć w UFC… Wydaje mi się, że w końcu udało mi się optymalnie dostosować mój trening aby osiągać sukcesy w tym sporcie więc zdecydowanie liczę na kolejne zwycięstwa w 2009 roku.

MMARocks: Czy to prawda, że walki w klatkach są zakazane w Holandii?

Alistair: Walki nie są zakazane…to jest tak, że można walczyć w ringu, ale nie w klatce. Walka MMA odbywa się u nas zawsze w ringu.

MMARocks: Na koniec chciałem cię zapytać o jedną ciekawostkę: w 2005 roku wygrałeś europejskie eliminacje do ADCC, pokonując 4 przeciwników przez gilotynę. Czemu nie pojechałeś na finały?

Alistair: Nie pojechałem na finały ponieważ wtedy brałem udział w turnieju Grand Prix wagi półciężkiej Pride. W tamtym czasie to było dla mnie bardzo ważne, wygrałem tam parę walk zanim odpadłem więc to był dla mnie bardzo ważny turniej. ADCC było fajne ale to nie był mój priorytet.

MMARocks: Czy w przyszłości masz zamiar brać jeszcze udział w jakiś graplingowych zawodach?

Alistair: Tak, może wystartuje w czymś takim, ale tylko jak nie będę miał nic innego do roboty. Na pewno nie jest to nic konkretnego.

MMARocks: Alistair, dziękuje bardzo za rozmowę z nami. Czy jest ktoś komu chcesz podziękować lub pozdrowić?

Alistair: Ok, thanks! (serio :D)

74 KOMENTARZE

 1. ej nie no masakra tego sie nie spodziewalem,pozytywne zaskoczenie,zajebista robota chlopaki 🙂 nie tylko pod wzgledem tego wywiad z samym Overeem’em ale to ze wreszcie ktos zadal mu te wszystkie pytania ktore pojawialy sie na roznych serwisach w jednym wywiadzie. fajnie ze Tomek trenuje z kims tak dobrym,wyjdzie to tylko plus. jeszcze raz ekstra robota,jako czytalnik czuje sie doceniony i uszanowany tym wywiadem hehe 🙂

  swoja droga Holandia ciekawy kraj,miekki stuff na legalu a klatce sie bic nie mozna hehe

 2. No nieźle 🙂 Audycje radiowe wywiady, z gwiazdami 🙂 Gratulacje i oby tak dalej.

 3. Kto przeprowadzał wywiad i gdzie jeśli można wiedzieć?? 🙂
  Świetna robota 😀

 4. Kozacki wywiad.

  Panowie (i Panie, bo ponoć też tu zaglądają) – przy wolnej chwili uprzejmie proszę o pomoc – http://www.ilovemilka.pl/vC2A3C

  Co do wypowiedzi o Mirco…Prawda pewnie leży po środku, Overeem nic innego w sumie nie mógł powiedzieć

 5. Dobra robota! Tak trzymać Panowie 😀
  Oby jak najszybciej przeszedł do UFC.

 6. Majstersztyk, Defthomas zadales mu tyle pytan i wszystkie byly tak ciekawe ze musialem przeczytac ten wywiad dwa razy z rzedu i mysle ze jeszcze do niego wroce .Ode mnie masz Policera . SZACUNEK

 7. rozwijacie się w zawrotnym tępie,dobry wywiad….venom daj overeema do rankigu hahahahahahahahahh….będę męczył póki sie to nie stanie

 8. o fuck … wujku Defie, myślałem że mi wkręcasz na gg co wyczarowałeś przez telefon, konkretnie mnie zaskoczyłeś…. jestem pod wielkim, wielkim wrażeniem, wywiad elegancki, pytania trafione, Overeem… wydaje się w porządku i chyba zacznę go lubić 😉 tak trzymać!!!!!!! wielkie brava!!!
  PS. Ekipę treningową ma genialną… oby Tomek z nimi trzymał, może się wiele nauczyć…

 9. No z głosu zajefajny, otwarty i wesoły kolo.
  Def, gdbym był jakąś blondynką albo i brunetką, to wiedziałbym jak ci się odwdzięczyć 😉
  Ale musi ci starczyc: dobra robota, szefie 🙂

 10. hehehe.. 🙂 przeczytałem jeszcze raz i przeczytam chyba jeszcze parę razy, na prawdę nie mogę wyjść z podziwu. A Ty Dzihados mógłbyś częściej odwiedzać stronkę 😉

 11. Mam pytanie o co chodzi z tym panelem po lewej stronie pod partnerami?

 12. Po pierwsze zaczne od gratulacji. Odwalacie kawal świetnej roboty. najlepszy serwis o MMA
  No i pytania rewelacja 🙂

  A co do tresci to normalnie jak Alistair nie znajdzie sie w UFC w tym roku to sie załamie.
  Chłop urósł i jest na fali idealny kandydat do zasilenia wagi ciezkiej UFC.

 13. no daliscie czadu z wywiadem!!! chyna niedługo MMAROCKS scignie sherdoga!!!

 14. Świetna robota, oby tak dalej!!!Szlak mnie trafia jak przynajmniej raz dziennie nie wejdę na tą stronkę 🙂

 15. dzieki za wywiad; jedyna sprawa jaka mnie zdziwila to az miesieczny urlop, troche dlugo jak na pro

 16. @ FrEaKo
  Czy ja wiem czy to tak długo. Organizm potrzebuje regeneracji zarówno fizycznej jak i psychicznej. Jeżeli nie jest w cyklu przygotowawczym do walki to mu nie zaszkodzi.

 17. I Jak tu nie uwielbiać tego portalu 🙂 , świetny prezent od fanów dla fanów, wyczerpujący wywiad, wszystkie nurtujace kwestie poruszyliście. Brawa Defthomas, brawa MMAROCKS 🙂

 18. Brawo!!! Wiedziałem że nie marnuje czasu czytając ten serwis, świetna robota panowie!

 19. Czapki z głów! Oby więcej takich wywiadów!

  MMA Rocks – probably the best mma side in the world!!!!!!!!!!!! 😀

 20. No Def,popisałeś się,Panie Redaktorze 😀 Wywiad konkretny! Dobre nieszablonowe pytania których często brakuje w wywiadach na zagranicznych stronach.Szacunek 😀 Czekałem już parę dobrych dni aż to zamieścisz,już przez chwilę nawet myślalem że sobie ze mnie beke robisz 😀

 21. tak,fakt, Panie tu tez zagladają i cieszą się również z każdej nowej wiadomości 🙂 i ja jestem tego najlepszym dowodem;)

 22. Oby wiecej takich wywiadow!! Ale jak nie bedzie to i tak sie nie obraze MMAROCKS for President 😀

 23. To ten pixu co mnie sztorcował?Tak się nieuprzejmie zwraca do kobiety? 😉

 24. najlepszy wywiad jaki do tej pory czytałem, nietuzinkowe pytania,sporo można sie z niego dowiedziec,WOW:)

 25. Brawo świetna robota. Rozkręcało się, rozkręcało żeby na koniec totalnie rozluźnić się (śmichy, hihy) 😉 Fajny wywiad. Następnym razem będzie już totalnie na loozie i po przyjacielsku. W końcu się znacie nie ? 😉

 26. najwazniejsze jest to, że cały czas się rozwijacie i właśnie dla tego będzie Wam przybywac czytelników, pozdro !!!!!!

 27. A i jeszcze jedna bzdura Gucci Ty mówiłeś, że chciałeś sweter jak Alister, wczoraj widziałem identyko w H&M, taki sam krój i kolor, pewnie Alister ma lepszej firmy, ale może nie… Jak już wspomniałem taka bzdura w ramach koleżeńskiej wymiany info 😉

 28. Swietna robota z tym wywiadem,dzieki!
  Podoba mi sie jego podejsce do MMA i cele jakie chce osiagnac.Otwarcie pisze ze chce byc w UFC a nie tak jak co poniektorzy kombinuja i rozmieniaja swoje kariery na drobne (np.CroCop).Chcialbym zobaczyc go w UFC chociaz zawsze pozostaje pytanie czy nie wpynelo by to na zmiane jego dyspozycji (nie wiadomo na jakiej diecie jedzie:P).
  Po ostatnich walkach widac ze zrobil duze postepy od czasow jego wystepow w Pride.

 29. Alistair do UFC!! Hehe jak większość, zaczynam lubić kolesia 😀
  Ja bym wymiękł przez telefon Def…bałbym się że mi „środków na koncie” braknie i będzie wstyd 😛

  Joke;) Good job.

 30. jeżeli chodzi o mnie, ja nie mam wielkiej potrzeby, żeby się wypowiadać, wystarczy mi, że sobie poczytam, ale chcę, abyście zdali sobie sprawę, że niekoniecznie jesteście tu sami 🙂 Pozdrawiam Chlopaki 🙂

 31. Diabolopomidoro jak możesz podłącz sie do mnie oto mój numer gg 16180712

 32. Hehe fajnie poczytać takie komentarze. Prawie cały wywiad muszę napisać przygotował Venom więc jeśli komuś podobają się pytania to gratki dla niego właśnie. Ogólnie sprawa UFC wiadomo że nie jest pewna bo różnie takie sprawy kontraktowe się załatwiają ale było słychać że strasznie mu się podobało podczas UFC 93. Ogółem bardzo pozytywny koleś 🙂

  @Yoshi no właśnie przy 10 zł na koncie zacząłem już łapać stressa ;D

 33. Super wywiad, garść wiadomości i mądrych pytań. Po radio-głupawce z Affliction (sry za szczerość ale słucha się Was bardzo źle i preferuję analizy gali na piśmie) to wielka rekompensata 🙂 Pozdro dla autorów

 34. ”Game oveerem” ;p napewno zamiesza w wadze ciężkiej widać ma dobrą passe jak każdy pojedynek jego zostaje wygrany. Bardzo dobry zawodnik moim zdaniem i nie ździwiłbym się jakbym go zobaczył z pasem UFC … ahaa i bardziej się cieszę z tego że nasz Tomek z nim trenuje i że są dość dobrymi znajomymi. Mam nadzieje że Alstair pomoże mu aby na gali UFC98 Tomek odniósł zwycięstwo.

 35. Pozytywnie mnie zaskoczył styl wypowiedzi Overeema. Do czasu walki z Harim nie lubiłem go, ale polubiłbym każdego kto oklepałby Marokańczyka. Przyłączam się do gratulacji, pytania trafione bez owijania w bawełnę. Ciekaw jestem jego kolejnych przeciwników. Ma jeszcze 2 walki w dream i jedną na strikeforce, więc może w tym roku jeszcze się nie znajdzie w UFC i stoczy walkę z Fedorem na sylwestrowej gali w Saitamie. Przynajmniej mam taką nadzieję.

 36. Def i reszta- gratki.Fajnie sie czytalo,a pytania na serio konkretne.
  Tez bym chcial,zeby Alli byl w UFC i ubil goscia z pala na klacie 🙂 Nie wiem tylko co na to komisja,ale skoro Lesnar przechodzi testy,to i On powinien 😛

 37. teraz to mnie chłopaki zaskoczyliscie.Pomimo skoku na głeboka wode widze ze pływac umiecie;)szacunek za konkretne pytania

 38. @Def punktujesz sobie mocno na plus 🙂 ostatnio coraz bardziej regularnie wrzucasz fotki ring girls a teraz jeszcze taki ciekawy wywiad. Rób tak dalej to niebawem zostaniesz wybrany ulubionym redaktorem użytkowników portalu 😀

 39. Fiodor vs Overeem w szczytowej formie to byla by jazda 😉 Ciekawe czy pobila by ratingi 2 pojedynku ricksona z takada czy tez c2k ? 🙂

 40. MEGA robota Panowie! tak trzymać, wygląda to już na PRO-serwis.

  Pozdrawiam.

 41. Super wywiad, czekam także na następną jak to pridefc napisał „radio-głupawke”, dla mnie osobiście była super!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.