Trzej zawodowcy ze świata MMA odmówili walki na gołe pięści z Kamilem Janikiem, fighterem K-1 trenowanym przez Tomasza Sararę. Gdy organizacja WOTORE ogłosiła, że szuka przeciwnika dla „WIKINGA”, zgłosił się 25-letni zawodnik sanda Arman Amiryan, a jego wyzwanie wsparły na Facebooku setki kibiców. SuperWalka Janika z Amiryanem to jedna z atrakcji gali WOTORE 3, która odbędzie się już 19 września w Alvernia Studios. Transmisja tylko w PPV.

>>> <<<

Zgłosiłem się do WOTORE, ponieważ chcę się sprawdzić. Dawno nie walczyłem i zamierzam wrócić z wielkim hukiem – tłumaczy Amiryan. Wiem, ilu zawodników mu odmówiło, ale we mnie nie ma strachu. Trenuję sporty walki przez całe życie. Pokażę, że to nie Janika trzeba się bać!

Arman Amiryan przyleciał do Polski w wieku 5 lat. W wieku dziesięciu trenował już kung fu, a potem sandę i kickboxing. Ma na koncie kilkadziesiąt pojedynków amatorskich. Głód walki przygnał go do WOTORE, pierwszej w Polsce organizacji promującej starcia na gołe pięści.

Nie przeszkadza mi walka bez rękawic. Dla mnie to żadna różnica. Każdy kto trenuje sporty walki, wie jakie to uczucie oberwać pięścią w twarz. Nie przeszkadza mi to. Mój rywal Kamil Janik to dobry, doświadczony zawodnik. Różnica rozmiaru nie ma znaczenia.Liczę na mocne wymiany ciosów i dużo krwi, aby kibice byli zadowoleni! mówi Arman „BRODACZ” Amiryan.

Pojedynek Janik-Amiryan odbędzie się na zasadach WOTORE (dozwolone są między innymi uderzenia głową we wszystkich płaszczyznach oraz techniki parterowe), ale obaj zawodnicy wywodzą się ze stójkowych sztuk walki i nastawiają się na wygraną przez nokaut.

Chciałbym załatwić to wszystko w stójce, bo to są najbardziej emocjonujące walki – mówi ważący blisko 85 kilogramów Amiryan. – Dużo ciosów, szybkość, siła i spryt zadecydują o tym, że to moja ręka będzie w górze!

Gala WOTORE 3 z ośmioosobowym turniejem i aż 5 SuperWalkami odbędzie się 19 września w Alvernia Studios w Alwerni. Bilety są dostępne na

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.