Znany z występów w organizacjach Babilon MMA, Armia Fight Night i PLMMA Adam Biegański zgłosił się do turnieju WOTORE 3, ponieważ uznał, że główna nagroda w wysokości 50 000 PLN jest w jego zasięgu. „VIKING” oglądał w maju wygraną Michała Pasternaka w drugiej edycji i jest przekonany, że zdoła powtórzyć wyczyn „WAMPIRA”. – Lubię się bić, a tutaj dodatkowo kuszą pieniądze – przyznaje 26-letni zawodnik klubu Vale Tudo Białystok.

>>> <<<

Biegański mierzy 185 centymetrów wzrostu i waży około 100 kilogramów. W MMA rywalizuje w kategorii półciężkiej (do 93 kg), ale w WOTORE cieszy go brak limitu. To dobrze, że nie trzeba robić wagi. Dzięki temu nie będę przemęczony i wyjdę do walki w pełni sił – zapewnia „VIKING”.

Na Biegańskim nie robią wrażenia rywale, z którymi przyjdzie mu się bić w ośmioosobowym turnieju. Zapowiadający uderzenia głową Eric „BLOODAXE” Olsen i słynący z nokautujących kopnięć mistrz świata Muay Thai Beishebekov Zhanybek nie budzą w „VIKINGU” lęku.

Nikogo z nich się nie boję. Zawodowcy prezentują inny poziom umiejętności zapewnia Adam Biegański. Olsen nie robi na mnie wrażenia, nie obawiam się jego ciosów z głowy. Ten mistrz świata Muay Thai będzie po prostu za mały. Nie wstanie, kiedy ktoś go dociśnie – uważa „VIKING”.

Z kim Biegański widzi się w finale turnieju? Arek Jędraczka ma wiele zawodowych walk na koncie, zdaje się, że ponad 20.Widziałem go na żywo, nawet razem trenowaliśmy. Myślę, że w finale spotkam się właśnie z Jędraczką. To będzie walka zawodowa, tylko na gołe pięści – przekonuje zawodnik klubu MMA Vale Tudo Białystok.

Wszystko zależy od losowania i turniejowej drabinki. Na przebieg walk będą też miały obrażenia poniesione w zwycięskich walkach. Biegański nie zamierza jednak kusić losu i przeciągać swoich pojedynków – chce błyskawicznie pokonywać kolejne szczeble, by ostatecznie sięgnąć po główną nagrodę.

Skusiły mnie pieniądze – tłumaczy bez ogródek zawodnik z Podlasia. Walczę cały czas, MMA to też solówka, tylko na trochę innych zasadach. Lubię to robić, lubię się bić. Mam 30 walk w boksie amatorskim, wiele lat trenowałem przekrojowo MMA. Chcę skończyć moje turniejowe walki jak najszybciej. Wyjść i szybko znokautować albo poddać. Zamierzam zgarnąć główną nagrodę i nie mogę pozwolić sobie na błąd! – kończy zawodnik klubu MMA Vale Tudo Białystok.

Lista startowa turnieju WOTORE 3:

Eric „BLOODAXE” Olsen
Wzrost: 183 cm
Waga: 98 kg
Styl: uliczny

Maciej „SIEKIERKA” Stulin
Wzrost: 174 cm
Waga: 80 kg
Styl: boks

Arkadiusz „ROONEY” Jędraczka
Wzrost: 183 c m
Waga: 95 kg
Styl: Vale Tudo

Adam „VIKING” Biegański
Wzrost: 185 cm
Waga: 100 kg
Styl: MMA

Krzysztof „RAMBO” Waczyński
Wzrost: 182 cm
Waga: 93 kg
Styl: uliczny

Zhanybek Beishebekov Jr
Wzrost: 180 cm
Waga: 66 kg
Styl: Muay Thai

Krystian „CRIS” Machnik
Wzrost: 177 cm
Waga: 96 kg
Styl: wojskowe systemy walki

Piotr „GRUBY” Więcławski
Wzrost: 190 cm
Waga: 105 kg
Styl: MMA/boks

Gala WOTORE 3 odbędzie się 19 września w Alvernia Studios w Alwerni. Transmisja tylko w PPV (19,99 PLN) na . Bilety są dostępne na stronie .

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.