Wotore od początku wzbudza zainteresowanie formą rozgrywanych widowisk, ale też wyjątkowych lokalizacji jak ruiny teatru, opuszczone zakłady karne, kaplice a nawet jaskinie. Zwolennicy tego formatu nie będą rozczarowani, bo już pierwszy turniej odbędzie się w muzeum hutnictwa cynku z 1903 roku, na Śląsku. Co ciekawe, organizatorzy w pierwszych komunikatach z października informowali, że impreza będzie dostępna wyłącznie w PPV, a dzisiaj zapraszają gości z zewnątrz.

Jeśli turnieje Wotore mają być najbardziej wyczekiwanymi wydarzeniami w świecie sztuk walki, to oprócz samego charakteru wydarzenia, ważne jest wyjątkowe miejsce, o czym wiedzieliśmy od samego początku. Niestety z logistycznego punktu widzenia ciężko sobie wyobrazić jak w Ruinach Teatru, czy Zabytkowego Muzeum ugościć 10 tysięcy kibiców w bezpieczny sposób – zarówno dla nich jak i samych eksponatów, będących pod opieką konserwatora zabytków. Po konsultacjach podjęliśmy jednak decyzję, że otworzymy drzwi dla 200 zwolenników pierwszych walk na gołe pięści w Polsce.

https://youtube.com/watch?v=iVbsWimEvrw

Damian Poprawa uważa, że taka decyzja jest kluczowa nie tylko z punktu widzenia kibiców.

To również kwestia symbolicznego dopingu dla zawodników, ale też wiarygodności dla Organizacji, która w Polsce stawia pierwsze kroki i musi zapracować na zaufanie przyszłych odbiorców.

I turniej Wotore odbędzie się 18 stycznia 2020 w Katowicach.

Transmisja gali PPV w cenie 19.99 PLN do kupienia na 

Limitowana liczba biletów na wydarzenie w cenie 299 PLN do kupienia na stronie:

 

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.