Wieczór Walk R8 już w sobotę, w Małej Hali TAURON Arena Kraków. Głównym pojedynkiem tego wydarzenia będzie starcie Tomasza Drwala w formule bokserskiej, który skrzyżuje rękawice z Vasilem Ducarem. Młody Czech krótko odpowiedział na kilka pytań, poruszając między innymi kwestię motywacji do pojedynków i występów.

Kocham wielkie walki i właśnie to mnie głównie motywuje w trakcie kariery. W Krakowie będę chciał zwyciężyć w świetny sposób. Lubię duże wydarzenia i występy przed dużą ilością osób.

Przez wiele osób Tomasz Drwal uważany jest za najlepszego boksera wśród zawodników MMA w Polsce. Ducar został zapytany właśnie o tę kwestię i jego podejście do walki Drwala w nowej dla siebie formule.

Może i jest najlepszym bokserem ze wszystkich zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce, jednak ten pojedynek nie będzie odbywał się na zasadach MMA. To jest całkowicie inny sport. Najlepszy maratończyk nie pokona najlepszego sprintera na krótkim dystansie. Najlepszym przykładem na to był pojedynek Conora McGregora z Floydem Mayweatherem. To była łatwa walka dla starego i emerytowanego Floyda. Dla mnie to też jest łatwe wyzwanie.

Zapytany o największą przewagę w starciu z Drwalem, Vasil Ducar odparł krótko.

Moja największa przewaga jest jedna i bardzo prosta. Jestem lepszym bokserem od niego. Zacznę więc swoją robotę, rozkręcę się i skończę pojedynek. To jest moja praca i tak będzie wyglądała ta walka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.