W miniony weekend oczy świata MMA skupione były na Strikeforce: Diaz vs Noons 2, ale sporo działo się też na naszym podwórku: IFF 1: Odwieczna Walka, KSW Fight Club, Podkarpacka Gala MMA 2 i występ Piotra Hallmanna na GMC 2. Poniżej cotygodniowy przegląd mniejszych wydarzeń.

Podopieczny Wanderleia Silvy Vitor Vianna (MMA 10-1-1) odniósł drugie zwycięstwo od powrotu startów w MMA na gali MMA Explosion w Vegas. Brazylijczyk w 77 sekund oprawił gwiazdora filmów porno Aarona Brinka (MMA 22-19). Znany z Affliction Bobby Green (MMA 14-4) stracił bezsensowy tytuł King of the Cage w limicie 160 funtów na rzecz Tima Meansa (MMA 10-3-1), mistrz nie wyszedł do trzeciej rundy pojedynku na gali KOTC: Inferno w San Bernardino.

Dobrze znany nad Wisłą ekspert od salami Yusuke Kawaguchi (MMA 13-2) odniósł drugie zwycięstwo w dwa tygodnie wypunktowując Edmunda Cavalcante (MMA 0-2) na gali Gladiator 11 w Tokio.

Po złamaniu obu rąk w starciu z Kazuyuki Fujitą do ringu powrócił pogromca Fedora w Sambo Blagoi Ivanov (MMA 3-0). Bułgar pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Svetoslava Zaharieva (MMA 5-2) w walce wieczoru gali Real Pain Challenge w Sofii. Obok walki Hallmana z Eckerlinem drugim pojedynkiem mistrzowskim na gali GMC 2 Herne było starcie dwóch niepokonanych niemieckich półciężkich Jonasa Billsteina (MMA 8-0) i Mathiasa Shucka (MMA 5-1). 19-letni Billstein po przegraniu dwóch pierwszych rund, powrócił do pojedynku i w ostatniej odsłonie zmusił narożnik rywala do rzucenia ręcznika. W walce wieczoru gali Belgium Beatdown w Charleroi weteran Peter Irving (MMA 13-7-1) zastopował znanego z pojedynku z Maćkiem Górskim Ivana Mussardo (MMA 16-6). Ładny nokaut tego wieczora zafundował kibicom Belg Kriss Larcin (MMA 4-2), który uśpił wysokim kopnięciem Cedrica Perruchet (MMA 1-7), walka powyżej.

Uczestnik niedawnego turnieju KSW Paul Reed (MMA 14-7-1) powrócił do kategorii piórkowej by stoczyć pojedynek o pas z Johnem Cullenem (MMA 12-4) na gali Scottish Fight Challenge w Stirling. Po trzech rundach walki sędziowie wypunktowali remis, ale starcie było tak dobre, że widownia zaczęła domagać się kolejnych, nieprzewidzianych w regulaminie, pięciu minut. Nieoczekiwanie obaj zawodnicy zgodzili się walczyć dalej, ale niestety po rundzie dodatkowej sędziowie znowu wskazali remis.

5 KOMENTARZE

  1. Haha dobre, po 3 rundach remis i zarówno sędziowie/promotor jak i zawodnicy godzą się na dodatkową rundę 😛 coś niesłychanego, emocje musiały sięgać sufitu. Reedy to bardzo sympatyczny koleś swoją drogą, szkoda że nie wygrał

  2. Panowie a jak to jest z Fight Matrix jeśli Kawaguchi wygrywa to Pudzilli też daje to dodatkowe punkty i idzie do góry ?

  3. Chyba błąd w rekordzie Kawaguchiego. Z tą dogrywką to na moje oko trochę nieprofesjonalnie 😛

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.