Miniony weekend stał pod znakiem Beast of the East w Polsce i UFC 115 w Kanadzie. Dodatkowo pisaliśmy też o pierwszym zwycięzcy drugiego sezonu turniejów Bellatora oraz o gali MMA w Gorzowie Wielkopolskim. Jak co tydzień paczka informacji z pozostałych gal.

Promotor Ring of Combat Lou Neglia jak zwykle zapewnia znakomite rozpiski fanom MMA w okolicach Nowego Jorku, na swojej 30-stej gali w Atlantic City cztery pojedynki mistrzowskie wygrali bardzo perspektywiczni zawodnicy ze wschodnie wybrzeża. W wadze koguciej Nick Pace (MMA 5-0) poddał duszeniem brabo Steve’a Deangelisa (MMA 9-7), w wadze lekkiej Edson Barboza (MMA 6-0) rozbił kopnięciami doświadczonego Marcelo Giudici (MMA 8-3), walka powyżej, w wadze średniej Uriah Hall (MMA 4-0) zmusił do poddania po ciosie Rogera Carrolla (MMA 8-3), a w wadze półśredniej Ryan LaFlare (MMA 6-0) kolanem na korpus zastopował Mike’a Medrano (MMA 8-6). Wyniki na Sherdogu.

Organizacja Freestyle Cage Fighting na gali nr 42 w Oklahomie zakończyła swój kobiecy turniej w wadze półśredniej, w finale Shayna Baszler (MMA 12-6) poddała balachą Adriennę Jenkins (MMA 17-4). W innym ciekawym pojedynku walczący o powrót pod skrzydła Zuffy Matt Grice (MMA 11-3) odklepał gilotyną Rocky’ego McAnally’ego (MMA 5-1). Wyniki na Sherdogu. W walce wieczoru na Hoosier Fight Club w Gary w Indianie starli się dwaj byli zawodnicy UFC John Kolosci (MMA 14-6) i Luigi Fioravanti (MMA 17-8). Wygrał ten pierwszy przez duszenie zza pleców w 42 sekundy. Na gali Ultra Fighter America w Charleston w Kalifornii powrócił inny wyrzutek z UFC Houston Alexander (MMA 10-6) wypunktowując debiutanta Davida Griffina (MMA 0-1).

Prawie rok światowe ringi nie widziały najlepszego muszego na świecie Jussiera Da Silvy (MMA 6-0). Żyjący w skrajnej biedzie zawodnik o pseudonimie Mrówka poprzez internetową akcję zebrał pieniądze na bilet samolotowy do Rio i dzięki temu wystąpił na gali Shooto Brazil 14. Wychowanek Nova Uniao obronił swój pas mistrza Ameryki Południowej Shooto wygrywając decyzją z Alexandre Panoją (MMA 7-2). Wyniki na Sherdogu.

Bardzo ciekawy pojedynku odbył się pod kuratelą Shooto w australijskim Joondalup. Na Superfight Australia 8 miejscowy bohater Gustavo Falciroli (MMA 10-2-2) dokładnie w drugiej minucie znokautował byłego mistrza Shooto Hidekiego Kadowakiego (MMA 13-11-2).

W Europie na czwartej gali Almogavers w Barcelonie odbyły się dwie interesujące walki. Czołowy koguci w Europie David Aranda (MMA 5-0) poddał duszeniem zza pleców trenującego we Francji Xionga Tou Dzeu (MMA 0-1), a Anglik Mick Sinclair (MMA 11-2) odklepał gilotyną Oriola Gaseta (MMA 9-5).

Na koniec informacja z naszego podwórka: w dwóch zawodowych pojedynkach na gali MMA Cup w Białymstoku Paweł Zalewski (MMA 3-0) z Okniński MMA Białystok poddał duszeniem Sylwestra Olszewskiego (MMA 0-2) z MMA Wejherowo, a Piotr Niedzielko (MMA 0-1-1) z Husarza Białystok / Okniński MMA Białystok zremisował po dogrywce z Tomaszem Zawadzkim (MMA 0-1-1) z MMA Team Ełk.

6 KOMENTARZE

  1. Juz kiedys to pisalem ale napisze jeszcze raz. Ten weekendowy przeglad klatek po prostu rzadzi a Tobie Venom skladam najwieksze wyrazy szacunku ;p

  2. Jak to możliwe, że najlepszy muszy na świecie żyje w skrajnej biedzie? 🙁
    Z drugiej strony mogłoby to oznaczać, że zaproszenie go na galę w Polsce nie wiązałoby się ze znaczącymi kosztami!

  3. O mało przegapiłbym przegląd. Dzięki, dobra robota V.
    Dla Pudziana za wcześnie na takie wyzwanie 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.