Co prawda w miniony weekend nie było żadnej dużej gali, ale odbyło się sporo mniejszych wydarzeń o których warto wspomnieć.

Jeden z czołowych grapplerów na świecie Pablo Popovitch (MMA 1-0) udanie zadebiutował w MMA na gali Action Fight League w Hollywod na Florydzie poddając w drugiej rundzie Jeffa Savoya (MMA 0-2). W ciekawym pojedynku pań Jessica Aguilar (MMA 8-3) zastopowała w pierwszej rundzie niedawną pogromczynię Eleny Reid Catię Vitorię (MMA 2-1). W innych starciach młodszy z braci Villefort Yuri (MMA 6-0) poddał Jasona Fitzhugha (MMA 1-1), a Sterling Ford (MMA 10-4) wypunktował zawsze popularnego Charlesa Bennetta (MMA 22-17-2). Wyniki na Sherdogu. Na X-1 w hawajskim Honolulu swój tour dookoła świata kontynuował Satoshi Ishii (MMA 1-1). Japończyk w pojedynku pokazowym co prawda najpierw pokonał Mylesa Tynanesa (MMA 3-1-1), potem został zdyskwalifikowany za uderzenia po komendzie stop sędziego, by ostatecznie wynik starcia został zmieniony na no contest. Hawajska organizacja rozpoczęła też dość ciekawe Grand Prix w wadze półciężkiej, do półfinałów awansowali były przeciwnik Roberta Jocza Vitalius Shemetov (MMA 7-7), Roy Boughton (MMA 3-0), Poai Suganuma (MMA 10-3) i Koreańczyk Sang Soo Lee (MMA 14-8). W walce wieczoru Dylan Clay (MMA 8-2) poddał w trzeciej rundzie byłego zawodnika UFC Brandona Wolffa (MMA 7-5). Wyniki na Sherdogu.

Na gali Triumph 2 w Milford kolejną wygrana do rekordu dopisał niedoszły przeciwnik Braulio Estimy Rick Hawn (MMA 7-0), utytułowany judoka zastopował uderzeniami w drugiej rundzie Dennisa Olsona (MMA 11-5). W walce wieczoru Ring of Fire 38 w Broomfield w Colorado utalentowana Cat Albert (MMA 4-0) zdemolowała Ivanę Coleman (MMA 1-1). Na King of the Cage: Adrenaline w Santa Fe w Nowym Meksyku była bardzo dobra bokserska Monica Lovato (MMA 5-1) w niewiele ponad dwie minuty zatrzymała Alyx Hess (MMA 2-4). Weteran Joe Doerksen (MMA 46-12) po wygranej na UFC 113 dostał pozwolenie od Joe Silvy na stoczenie pojedynku, który miał już zakontraktowany wcześniej na gali Canadian Fighting Championship 5. El Dirte nie zawiódł i w 43 sekundy odprawił Shawna Marchanda (MMA 8-6).

Na Memorial Fight w Santos powrócił nękany problemami osobistymi Paulo Filho (MMA 20-1), Brazylijczyk bez większych problemów zmusił uderzeniami do poddania chilijskiego ciężkiego Daniela Gabriela (MMA 0-1), walka poniżej. W innym pojedynku Fabio Maldonado (MMA 16-3) szybko poddał gilotyną Jacksona Morę (MMA 0-3). Na drugiej ciekawej gali w Brazylii w ten weekend utalentowana zawodniczka Nova Uniao Claudia Gadhela (MMA 5-0) poddała duszeniem zza pleców Ariane Monteiro (MMA 1-2).

W Japonii na piątej gali Pancrase z serii Passion w Tokio były mistrz Sengoku w wadze lekkiej Satoru Kitaoka (MMA 26-10-9) wypunktował Brazylijczyka Jorge Rodriguesa (MMA 20-5). W walce wieczoru Kengo Ura (MMA 9-5-1) wywalczył tytuł Króla Pancrase w wadze półśredniej niejednogłośnie zwyciężając Keiichiro Yamamiyę (MMA 37-26-9). Wyniki na Sherdogu.

W Europie najciekawszych wydarzeniem była gala Milenium Fight Challenge w chorwackim Splicie. W pojedynku czołowych półciężkich w Europie Moise Rimbon (MMA 15-9-3) ładną balachą poddał kickboksera Stipe Bekavaca (MMA 13-4). W pojedynkach o pasy organizacji: w wadze ciężkiej Miodrag Petkovic (MMA 30-12-1) zafundował Jamesowi Thompsonowi (MMA 15-13) ósmą porażkę w ostatnich dziesięciu walkach i siódmą przez KO, w wadze półciężkiej Litwin Arunas Andriukevicius (MMA 9-4) poddał uczestnika KSW 10 Matiasa Barica (MMA 5-3). Wyniki na Sherdogu. Na koniec dwie gale na Wyspach: na UWC 13 w Garon Park dobry znajomy Tomka Drwala Ivan Serati (MMA 12-3) poddał w trzy minuty journeymana Shauna Lomasa (MMA 7-10), a na OMMAC 5 w Liverpoolu drugą zawodową wygraną zanotował utalentowany ciężki z Wolfslair Adam Parkes (MMA 2-0) demolując Litwina Valentina Trifonova (MMA 0-2).

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki za kolejny obfity przegląd Venom.
    Filho ma problemy osobiste jak ma walczyć z kimś konkretnym 😉
    Czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym dokładnie polegają te walki pokazowe bo ich nie ogarniam…

  2. Coś małe zainteresowanie jest tym przeglądem tygodniowym… A naprawdę świetna robota. Dzięki za cotygodniowe info o mniejszych galach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.