Ubiegły weekend upłynął pod znakiem znakomitej WEC 48: Aldo vs Faber. W czwartek nie brakowało też emocji na kolejnej gali Bellatora. Poniżej skrót wydarzeń z mniejszych gal.

Sporo solidnych pojedynków odbyło się na gali Cage Fighting Extreme: Mayhem in Minneapolis w Minnesocie. W walce wieczoru Travis Wiuff (MMA 60-14) niejednogłośnie na punkty zwyciężył Jeffa Monsona (MMA 33-10). Utalentowana Shana Olsen (MMA 4-0) po bardzo wyrównanym pojedynku wygrała decyzją z Japonką Yoko Takahashi (MMA 14-11-3) i bardzo możliwe, że będzie kolejną ofiarą Cristiane Santos w czerwcu, pojedynek w rozwinięciu. Kontrowersjami zakończył się pojedynek czołowego alkoholika w MMA Drew Ficketta (MMA 37-13) z Derrickiem Noble (MMA 25-14-1). Były zawodnik UFC w drugiej rundzie zdobył plecy rywala i zaczął pracować nad duszeniem, wtedy sędzia przerwał pojedynek, mimo, że Noble nie klepał, ani nie był bliski stracenia przytomności. Zwycięstwa do rekordów dopisali inni weterani Dave Menne (MMA 44-16-2) i Brock Larson (MMA 27-4), a najbardziej pracowity zawodnik w MMA Travis Fulton (MMA 195-45-11) zrewanżował się Bradowi Kohlerowi (MMA 11-13) za 52-minutową porażkę sprzed trzynastu last nokautując go wysokim kopnięcie w 61 sekund. Wyniki na Sherdogu. Solidną wygraną przez TKO w pierwszej rundzie nad weteranką Masako Yoshidą (MMA 16-17-5) zaliczyła Michelle The Karate Hottie Waterson (MMA 8-3) na gali Dakota Fighting Championships w Fargo.

W Edmonton w Kanadzie zadebiutowała organizacja żony Big Johna McCarthy’ego Let’s Get It On MMA. W walce wieczoru Jason MacDonald (MMA 24-13) wypunktował Matta Horwicha (MMA 24-14-1). Dzięki tej wygranej Kanadyjczyk dostanie szanse występu na UFC 113 zastępując rodaka Davida Loiseau mającego problemy z licencją. Na King of the Cage: Fearless w Penticton kolejną walkę nad prawie amatorem zaliczył Dan Severn (MMA 93-16-7) poddając duszeniem przedramieniem Sama Flooda (MMA 1-1).

W Brazylii najnowszy talent z mocno podupadłego Chute Boxe piórkowy Vinicius Vina (MMA 17-1) wygrał czteroosobowy turniej Samurai FC w Kurtybie. Vina odprawił dość szybko obu rywali Andre Toquinho (MMA 3-3) i Rafaela Fagundesa (MMA 3-4). Wyniki na Sherdogu, walki na youtube.

Zupełnie niezauważenie w świecie MMA przeszedł pożegnalny pojedynek Hidehiko Yoshidy (MMA 9-8-1). Judoka przegrał przez decyzję ze swoim uczniem Kazuhiro Nakamurą (MMA 14-10) w walce wieczoru na gali ASTRA w Tokio. W innych ciekawych pojedynkach czołowy piórkowy na świecie Michihiro Omigawa (MMA 10-8-1) wygrał na punkty z Micą Millerem (MMA 13-4), Koreańczyk Jung Chwan Cha (MMA 7-5-1) niespodziewanie pozbawił przytomności Ryo Chonana (MMA 17-11), walka powyżej, a Jorge Masvidal (MMA 20-5) piętnaście minut męczył się Naoyukim Kotanim (MMA 20-10-7). Wyniki u nas. Na Shooto Gig Tokyo 4 Fumihiro Kitahara (MMA 8-1-1) wygrał decyzję z Masaakim Sugawarą (MMA 9-5-1) i tym samym wdarł się do naszego rankingu w wadze muszej.

W Europie na moskiewskiej gali ProFC oprócz zabawnego pojedynku Aleksandra Emelianenko z Eddy Bengtssonem kolejną wygraną zanotował możliwy przeciwnik Przemka Mysiali w turnieju ADFC Shamil Abdurahimov (MMA 9-1), Rosjanin znokautował rodaka Shamila Abdulmuslimova (MMA 4-2). Pełne wyniki, walki i inne materiały zebrane przez naszego rosyjskiego korespondenta Tjo na forum Cohones.

Shana Olsen vs. Yoko Takahashi

1 KOMENTARZ

  1. Sporo ciekawych wydarzeń w zeszłym tygodniu, niestety całkowicie pokryte galą WEC. Cieszy mnie zwycięstwo Brocka Larson, mam nadzieję że szybko wróci do UFC. Przykry retirement Yoshidy to fakt, nie wiem nawet czy w Japonii ludzie zainteresowali się tą walka. Mam tylko nadzieję że Paweł Nastula odejdzie w bardziej efektowny sposób, np poddając Pudziana 🙂

    Chciałem napisać też że Severn ma tylko 7 walk do równej 100 W i dopiero teraz zauważyłem że Fultonowi brakuje 5 do 200 zwycięstw 🙂 Masakra, typ walczy chyba podczas snu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.