W tym tygodniu poza niezłą galą Strikeforce w Stanach miało miejsce kilka innych ciekawych wydarzeń.

Druga najmocniejsza kalifornijska organizacja Palace Fighting Championship przeszła do historii MMA, będąc pierwszą w USA, która na poważnie zajęła się kategorią muszą (do 125 lbs). Na świecie regularne walki w tej kategorii odbywają się tylko w Shooto i stamtąd pochodzi największa gwiazda, która wystąpiła na PFC 11: All In. Taj Rambaa M16 Sombet (MMA 6-2), bo o nim mowa, jest prawdopodobnie najlepszym uderzaczem w MMA, o którym nigdy nie słyszałeś. Jego debiut w USA był bardzo udany, M16 wygrał przez decyzję z Ulyssesem Gomezem (MMA 2-1) i zapewnił sobie prawo do walki o pierwszy pas PFC w wadze muszej na PFC 12 w przyszłym roku. Jego przeciwnikiem będzie Pat Runez (MMA 1-0), który na tej samej gali pokonał Luisa Gonzaleza (MMA 2-2). W innych ciekawych pojedynkach Erin Toughill (MMA 8-2-1) powróciła do czynnego MMA po dwuletniej przerwie, wygrywając przez decyzję z Janą Finney (MMA 4-6), a były mistrz WEC w wadze półciężkie Doug Rhino Marshall (MMA 9-3) udanie zadebiutował w wadze średniej nokautując brutalnym kolanem na korpus Rafaela Reala (MMA 5-11). Relacja i zdjęcia na sherdogu. Galę można obejrzeć na mma-tv.

Na innych galach w USA: Jeden z największych młodych talentów w wadze ciężkiej Dave Pee Wee Herman (MMA 13-0) kontynuuje zwycięską passę, tym razem jego ofiarą padł Chris Guillen (MMA 13-11) na gali King of Kombat w Austin w Teksasie. Herman gościł w tym tygodniu w Inside MMA i powiedział, że na razie nie może związać się z żadną organizacją na dłużej, bo krępuje go umowa z ProElite i może podpisywać kontrakty tylko na pojedyncze walki, być może zobaczymy go na najbliższej gali Sengoku. W pojedynku dwóch weteranów siódmej edycji TUF na gali Ring Of Combat 22 w Atlantic City, Paul Bradley (MMA 9-0) pokonał przez TKO w 34 sekundy Dante Riverę (MMA 10-4).

Na M-1 Challenge 9 w Sankt Petersburgu najważniejszym wydarzeniem był oczywiście pojedynek Aleksandra Emelianenko. Warto też zwrócić uwagę na bardzo szybkie zwycięstwa Kirila Baby Fedora Sidelnikova (MMA 5-2) i weterana Gilberta Yvela (MMA 35-12-1). Wszystkie walki można obejrzeć tutaj.

Z wieści około ringowych/klatkowych: Pojawiają się już pierwsze możliwe pojedynki na UFC Fight Night 17 w lutym. Mistrz Elite XC w wadze koguciej (do 140 lbs) Wilson Reis najprawdopodobniej podpisze kontrakt z debiutującą organizacją Bellator FC, chociaż chęć pozyskania go wyraziło też WEC. Nadal nieznana jest przyszłość Eddiego Alvareza, na razie jego menadżer Monte Cox zapewnił mu pojedynek na gali Extreme Challenge w Atlantic City, 23 stycznia. Wszystko wskazuje na to, że rzekomy partner Affliction Golden Boy Promotions jednak zorganizuje konkurencyjną galę w HBO w ten sam dzień. Początkowo Antonio Margarito ociągał się z podpisaniem kontraktu na pojedynek Shane’em Mosleyem, w końcu obu obozom udało się dojść do porozumienia.

1 KOMENTARZ

  1. O co cho z walką Kirilla? Przecież gość w koreańskim tylko czekał aby rzucić ręcznik…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.