W tym tygodniu mocno spóźniony przegląd wydarzeń z ostatniego weekendu. Oprócz UFC 110 w australijskim Sydney na świecie odbyło się kilka mniejszych ciekawych wydarzeń.

Na Ring of Combat 28 w Atlantic City kolejną wygraną do rekordu dopisał utalentowany ciężki/półciężki Gian Villante (MMA 6-0). Były futbolista i zapaśnik w 40 sekund poddał Mike’a Cooka (MMA 8-7) zdobywając pas wagi ciężkiej organizacji. Walka powyżej. Tytuł w wadze półśredniej wygrał kolega Villante z Bellmore Kickboxing Academy Ryan LaFlare (MMA 5-0) nokautując Justina Haskinsa (MMA 5-5). Drugim ciekawym wydarzeniem w USA była gala MMA Big Show we Florence w stanie Indiana. Zakontraktowany przez Strikeforce Roger Bowling (MMA 7-0) bez większych problemów zastopował w drugiej rundzie Jerroda Appenzellera (MMA 0-1), a w walce wieczoru znany z UFC Jake O’Brien (MMA 11-3) poddał kimurą też w drugiej odsłonie Dave’a Hessa (MMA 3-2).

Sporo ciekawych wydarzeń odbywało się w weekend w Europie. Najmocniej obsadzona była gala Knuckle Up: Origins w Cheltenham w Anglii. W walce wieczoru John Phillips (MMA 9-3) w 50 sekund rozbił weteran Matta Thorpe’a (MMA 12-11), kolejną wygraną do rekordu dopisał utalentowany półśredni Danny Mitchell (MMA 8-0) zatrzymując w trzeciej rundzie Simona Phillipsa (MMA 8-5). Wygrane w pierwszej rundzie zanotowali też solidni Daniel Thomas (MMA 15-6), Dave Hill (MMA 7-0) i czołowy koguci w Europie Leigh Remedios (MMA 17-7-2). Wyniki na Sherdogu. Emocji nie brakowało też na innych galach na Wyspach. Na gali Shock’n’Awe 3 w Fareham uczestnika TUFa 9 Jeff Lawson (MMA 14-3) w swoim debiucie w wadze piórkowej poddał gilotyną w stójce Karstena Lenjoint (MMA 6-1), a na gali Barnsley Fight Night 2 czołowy brytyjski lekki Jason Ball (MMA 17-8) znokautował kolanem w trzeciej rundzie Walijczyka Tima Newmana (MMA 8-1).

Na koniec jedna gala z kontynentu: zwycięzca ostatniego turnieju KSW Vitor Nobrega (MMA 9-1) swoim firmowym trójkątem poddał Sebastiana Rijslaga (MMA 2-10-1) n gali Deportos De Combate w Lizbonie.

2 KOMENTARZE

  1. Piękny slam w tej walce wyżej!! Nobrega chyba niezbyt wymagającego przeciwnika miał. 3 minuty mu to zajęło. Na Sherdogu Rijslag ma rekord 1-1 ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.