W miniony weekend nie odbywała się żadna gala czołowej organizacji, za to sporo Polaków walczyło zagranicą w sobotę i w niedzielę.

Najważniejszym wydarzeniem była piątkowa Vale Tudo Japan 2009 w Tokio. W walce wieczoru po niesamowitym pełnym zwrotów akcji pojedynku niegdyś numer jeden na świecie w wadze lekkiej Takanori Gomi (MMA 31-5) pokonał mistrza King of the Cage w wadze lekkiej Tony’ego Herveya (MMA 11-5). Walka tutaj. W innych ciekawych starciach mistrz Shooto w wadze lekkiej (do 65 kg) Lion Takeshi Inoue (MMA 17-3) zastopował w czwartej rundzie byłego wieloletniego mistrza Shooto w tej samej kategorii Alexandre Francę Nogueirę (MMA 13-6-2), wreszcie na zwycięskie tory powrócił Rumina Sato (MMA 25-14-2) rozprawiając się niewiele ponad 3 minuty z Amerykaninem Corey’ym Grantem (MMA 3-1), walka powyżej, a jeden z najlepszych muszych na świecie Mamoru Yamaguchi (MMA 21-5-3) nie dał szans Guamczykowi Jesse’emu Taitano (MMA 7-6-2). W pojedynku o wakujący tytuł Shooto w wadze półśredniej (do 70 kg) Willamy Chiquerim Freire (MMA 14-2) w dwie minuty połamał nos Kenchiro Togashiemiu (MMA 10-7-5) zostając tym samym dziesiątym mistrzem organizacji w tej kategorii. Wyniki u nas.

Po za VTJ weekend należał do Europy. Najważniejszym pojedynkiem na Starym Kontynencie było starcie dwóch czołowych brytyjskich półśrednich Jimmy’ego Judo Wallheada (MMA 18-5) z Che Millsem (MMA 8-2) na Knuckle Up at the Manor w walijskim Newport. Po bardzo wyrównanym pojedynku przez decyzję wygrał ten pierwszy, miejmy nadzieję, że to zwycięstwo wreszcie zapewni mu kontrakt z UFC.

Mocno obsadzona gala odbyła się w szwedzkim Sztokholmie. Na Superior Challenge 4 dobrze znany Daniel Acacio (MMA 20-8) wypunktował miejscowego Bobby’ego Rehmana (MMA 7-1). W innych pojedynkach wystąpiło kilku innych byłych rywali Polaków: Tor Troeng (MMA 10-3-1) poddał w trzeciej rundzie brytyjskiego weterana Marka Weira (MMA 19-17-1), przed czasem wygrywali też byli przeciwnicy odpowiednio Roberta Jocza i Grzegorza Trędowskiego Assan Njie (MMA 9-2) i Hamid Corassani (MMA 8-2). Kolejne wygrane do rekordu dopisali też bardzo solidny półśredni Diego Gonzalez (MMA 13-3) i szwedzki Lee Murray Reza Madadi (MMA 8-2). Wyniki na Sherdogu.

Przyszli i byli rywale naszych zawodników wystąpili na gali Ultra Fighting Championships: Stop the Crime w serbskiej Suboticy. Przeciwnik Daniela Dowdy na KSW 12 James Zikic (MMA 17-5-2), pogromca Antka Chmielewskiego utalentowany Dragan Tesanovic (MMA 5-0) i rozbity przez Damiana Grabowskiego w Austrii Miodrag Petkovic (MMA 28-10-1) nie mieli problemów z łatwymi przeciwnikami. Na gali wystąpił też Polak Kamil Cibiński (MMA 1-4) niestety uległ przez niejednogłośną decyzję Milosowi Srdicowi (MMA 1-0). W walce wieczoru serbski mafiozo, który kiedyś przeżył 40 dźgnięć nożem, Kristijan Golubovic (MMA 1-0) pokonał przez kontuzję Rumuna Mariana Rusu (MMA 1-0). Wyniki na Sherdogu. Na Nitrańskiej Nocy Bojowników oprócz zremisowanego pojedynku Pauliny Suskiej z Evą Lisko swoje walki wygrywali dwaj bardzo ostatnio aktywni Słowacy: Ivan Buchinger (MMA 10-0) i częsty rywal Polaków Atila Vegh (MMA 11-1). Wyniki na Sherdogu.

Na koniec dwa wydarzenia w USA. Jeremy Horn (MMA 83-19-5) odniósł w sobotę osiemdziesiąte-trzecie zwycięstwo w karierze. Gumby na gali Stars of MMA w Denver poddał w pierwszej rundzie zastępującego w ostatniej chwili Mike’a Nickelsa Joe Trujillo (MMA 0-2). Problemów z szybkim zastopowaniem Johna Bryanta (MMA 2-2) nie miał zwolniony ostatnio z UFC Danillo Villefort (MMA 10-3) na Red Rock Jam’n’Slam 2 w Red Rock w Oklahomie.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.