Soto
foto Jeff Sherwood / Sherdog.com

W tym tygodniu jedna duża gala WEC 43: Cerrone vs Henderson, która z pewnością nie zawiodła nawet najbardziej wybrednych kibiców MMA. Jak zwykle nasze wrażenia z WEC i wcześniejszego Dream w Szklanej Szczęce. Jak co tydzień reszta wydarzeń z całego świata.

Ciekawie było na gali kalifornijskiej Tachi Palace Fights: Most Wanted w Lemoore. W walce wieczoru utalentowany podopieczny Urijah Fabera Chad Mendes (MMA 5-0) pokonał przez jednogłośną decyzję Mike’a Joya (MMA 7-5). Niespodziewanej porażki po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów doznał War Machine (MMA 10-3) przeciwko Davidowi Mitchellowi (MMA 8-0), a niepokonaną passę kontynuował mistrz Bellatora Joe Soto (MMA 8-0) poddając zawsze efektowną gogoplatą Mike’a Christensena (MMA 4-1). Debiut w MMA nie udał się byłej bokserskiej mistrzyni świata Jessice Rakoczy (0-1), w drugiej rundzie zastopowała ją bardziej doświadczona Michelle Ould (MMA 4-2). Wyniki na Sherdogu.

W walce wieczoru na gali Raging Wolf w Niagara Falls w stanie Nowy Jork powrócił jeden z najbardziej doświadczonych lekkich na świecie Yves Edwards (MMA 36-15-1), zawodnik ATT nie miał problemów z innym weteranem Kyle’em Jensenem (MMA 39-11-2). W innym ciekawym pojedynku bardzo solidna Alexis Davis (MMA 7-2) wypunktowała Molly Helsel (MMA 7-8-1). Wyniki na Sherdogu. Pozostając na wschodnim wybrzeżu USA, w Oaks w Pensylwanii na gali Respect is Earned wystąpił pogromca Macieja Linke Jeff Lentz (MMA 5-0), podopieczny Kurta Pellegrino potrzebował 16 sekund na zdewastowanie Josha Robertsona (MMA 0-2).

W Kanadzie na gali Warrior-1 w Gatineau w Quebecu fani zobaczyli pojedynek dwóch obieżyświatów i weteranów MMA. Były mistrz UFC Carlos Newton (MMA 15-13) pokonał przez decyzję Shoniego Cartera (MMA 48-20-7). Nie obyło się bez kontrowersji ponieważ Newton przekroczył umówiony limit wagi półśredniej o kilkanaście funtów, a potem oskarżył Shoniego o stosowanie substancji poślizgowych. Na gali na zwycięskie tory powrócił też perspektywiczny kanadyjski zapaśnik Adrian Wooley (MMA 6-1), zwyciężając po pięciu rundach mistrzowskiego starcia w wadze koguciej Remiego Morvana (MMA 6-1). Wyniki na Sherdogu.

W Japonii walczono w organizacji Deep na czterdziestej czwartej gali Impact. W walce wieczoru Yusuke Kawaguchi (MMA 10-1) obronił swój tytuł mistrza Megaton zatrzymując niskimi kopnięciami Seigo Mizuguchiego (MMA 6-5). Jedna z najlepszych kobiet w MMA na świecie Miku Matsumoto (MMA 22-4) po wyczyszczeniu kategorii do 48 kg postanowiła spróbować sił 3 kg wyżej. Supernova bez większych problemów wypunktowała Windy Tomomi Sunabę (MMA 12-11-1). Wyniki na Sherdogu.

W Europie dwa ciekawe wydarzenia. Na gali Fight Night Freiburg 2 w Niemczech solidny Niemiec Gregor Herb (MMA 6-1) odklepał trójkątem Jannisa Dimitrou (MMA 0-1), a na Shooto Finland: Chicago Collission 5 w Lahti Matteus Lahdesmaki (MMA 7-4-3) został mistrzem Europy Shooto w wadze lekkiej (do 65 kg) poddając w pierwszej rundzie duszeniem zza pleców Francuza Alexandre’a Abin (MMA 3-4).

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo chętnie czytam weekendowy przegląd, ale dość często zauważam w nim błędy w końcówkach albo połknięte litery.
    Przykłady – solidna Alexis Davis wypunktował…pogromca Maciej Linke…i takie tam. Niby duperelki ale często się zdarzają w tej rubryce.
    A przeciwnik Gregora Herba po porażce ma dalej rekord 1-0? 🙂

  2. punktuj błędy, będę poprawiał. Niestety pisząc 30 nazwisk w jednym tekście nie potrafię ustrzec się błędów.

  3. walka roku w mma i walka roku w boksie, krótko podsumowując weekend zaje**sty 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.