weekendowy przeglad klatek ringow

W zeszłym tygodniu nie brakowało ciekawych wydarzeń w świecie MMA. Najważniejszym była finałowa gala TUF-a 17 w Las Vegas, oprócz tego pisaliśmy też o: M-1 Challenge 38 w Sankt Petersburgu, zwycięstwie Roberta Drysdale’a na gali Legacy FC 19 w Dallas, wiktorii Marcina Naruszczki na Respect FC 9 w Dormagen, Cage Warriors 53 w Glasgow oraz naszym rodzimym Wieczorze Gladiatorów 3 w Świeciu. Poniżej solidna porcja rezultatów z innych gal:

Oprócz pojedynku Drysdale’a (jego walka poniżej) na LFC 19 odbyły się jeszcze dwa ciekawe pojedynki. Były zawodnik WEC Will Campuzano (MMA 12-4) obronił tytuł mistrza w wadze muszej, wypunktowując wcześniej niepokonanego Allana Nascimento (MMA 7-1), a znany z turniejów Bellatora Georgi Karakhanyan (MMA 21-3-1) również na punkty zwyciężył weterana Dina Thomasa (MMA 25-9-1).

Dwóch półśrednich, którzy mają za sobą występy w UFC, zanotowało wygrane na lokalnych galach na wschodnim wybrzeżu USA. Charlie Brenneman (MMA 17-5) odklepał peruwiańskim krawatem Jeremy’ego Castro (MMA 10-11) na gali CFFC 23 w King of Prussia w Pensylwanii, a John Howard (MMA 19-7) już w 23 sekundzie znokautował Jasona Loucka (MMA 15-11) na CES MMA: Path to Destruction w Lincoln w Rhode Island.

Trzy pojedynki mistrzowskie odbyły się na gali King of the Cage: Devastation w Highland w Kalifornii. W wadze ciężkiej Nick Rossborough (MMA 21-16) jednogłośną decyzją pokonał Tony’ego Lopeza (MMA 32-11), w wadze półśredniej David Gomez (MMA 15-5) po pięciu rundach niejednogłośnie wygrał z Joshuą Avelesem (MMA 11-9-1), a w wadze junior półśredniej znany dotychczas z występów w Azji Lowen Tynanes (MMA 4-0) odklepał trójkątem rękami Krisa Ambristera (MMA 7-5).

Na koreańskiej gali Road FC 11 w Seulu swój pierwszy pojedynek od 2011 roku stoczył Joachim Hansen (MMA 23-11-1). Znakomity Norweg poddał trójkątem rękami w drugiej rundzie Doo Won Seo (MMA 9-7). Inny dobry znajomy z Pride Rameau Thierry Sokoudjou (MMA 14-10) w pełnym wymiarze czasu pokonał Seunga Bae Whi (MMA 7-4). W walce wieczoru najlepszy koreański lekki Yui Chul Nam (MMA 16-4-1) pokonał przez decyzję Japończyka Takasuke Kume (MMA 15-2-4).

Efektownie walczący Angli Michael Page (MMA 5-0) dopisał do rekordu piąte zwycięstwo przed czasem, poddając w pierwszej odsłonie Egipcjanina Ramdana Mohameda (MMA 1-1) w pojedynku wieczoru gali Super Fight League 15 w Bombaju w Indiach.

Na koniec krótka notka naszego eksperta od MMA na wschodzie Karola Dąbrowskiego. W niedzielę na froncie wschodnim, a konkretnie w Rostowie nad Donem miała miejsce gala ProFC 47: Russia vs. Europe. W walce wieczoru dynamiczny Czeczen Beslan Isaev (MMA 23-6) w świetnym stylu obronił tytuł mistrzowski ProFC w wadze półśredniej, szybko demolując Niemca Andreasa Birgelsa (MMA 8-5). Rosjanie zakontraktowali również trzymający wysoki poziom pojedynek dwóch solidnych pań – Brazylijka trenująca na co dzień w Portugalii – Jessica Andrade (MMA 9-2) bez kompleksów i jak na złość miejscowym kibicom odklepała w drugiej rundzie Rosjankę Milanę Dudievą (MMA 8-2).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.