elena-reid

W tym tygodniu po za Strikeforce i drugą galą Bellatora odbyło się kilka ciekawych gal w USA.

Zaczynamy od Phoenix w Arizonie gdzie odbyła się kolejna gala Sovereign Nations MMA. Kolejną wygraną zanotował sparingpartner Brocka Lesnara Chris Tuchscherer (MMA 17-1), tym razem nie dał szans Jamiemu Kaliarowi (MMA 6-1) stopując go w niecałe dwie minuty. Tuchscherer zamierza wystąpić w 10 edycji TUF, w której dopiero po raz drugi w historii tego reality show wezmą udział zawodnicy wagi ciężkiej. Na gali status niepokonanej w MMA utrzymała była pretendentka do kobiecych tytułów IBF i WBA w boksie zawodowym Elena Reid (MMA 3-0, na zdjęciu), która rozprawiła się z faworytką męskiej części publiczności Michelle Karatie Hottie Waterson (MMA 4-3). Wyniki na sherdogu.

Przenosimy się w Broomfield w Kolorado na 34-tą galę Ring of Fire. W walce wieczoru weteran UFC Mike Nickels (MMA 7-2) szybko poddał Jamesa Funny (MMA 4-2), a trenujący z Nate’em Marquadtem i Shane’em Carwinem prospekt w wadze ciężkiej Brendan Shaub (MMA 4-0) w 52 sekundy rozprawił się z Czarnogórcem Bojanem Spalevicem (MMA 3-6). Shaub podobnie jak Tuchscherer ma w planach występ w TUF 10. Wyniki na sherdogu. Wygrane zanotowali też inni zawodnicy wagi ciężkiej i jednocześnie weteranie UFC: Marcio Pe De Pano Cruz (MMA 5-2) wypunktował Dana Christisona (MMA 13-7) na Intimidation Cage Fighting w Cincinnati, a zmiażdżony na UFC 91 przez Gonzagę Josh Hendricks (MMA 16-5) szybko odprawił Briana Hedena (MMA 11-7) na MMA BigShow w Belterra w Indianie.

Po za wydarzeniami w Stanach warto wspomnieć o kolejnego wygranej Ryuichi Mikiego (MMA 9-2-3) na Shooting Disco 8. Czołowy muszy na świecie pokonał Junji Ikomę (MMA 12-10-4) przez decyzję. Niesplamiony rekord zachował zeszłoroczny mistrz debiutantów Ikuo Usuda (MMA 4-0), który zyskał przychylność dwóch sędziów w starciu z Guyem Delameau (MMA 9-5).

Nowe walki: UFC potwierdziło pełną 12-pojedynkową rozpiskę UFC 99, 13 czerwca w Kolonii.

MMAJunkie informuje, że dwaj solidni zawodnicy wagi lekkiej Mac Danzig (MMA 18-6-1, UFC 2-2) i Jim Miller (MMA 13-2, UFC 2-1) spotkają się w klatce na UFC 100, 11 lipca w Las Vegas.

FightersOnly podaje, że Kendall Grove (MMA 10-5, UFC 5-2) i Ricardo Almeida (MMA 10-3, UFC 3-3) podpisali umowę na pojedynek na UFC 101, 8 sierpnia w Filadelfii.

MMAJunkie zapowiada też, że starcie Brandona Very z Mattem Hamillem został przeniesiony z UFC 101 na UFC 102, 29 sierpnia w Portland.

Sengoku ujawniło kolejny pojedynek na ósmą galę, 2 maja w Tokio: Travis Wiuff (54-12) zmierzy się z bułgarskim grapplerem Stanislavem Nedkovem (5-0).

4 KOMENTARZE

  1. Umarła królowa, niech żyje królowa! Elena jest nawet ładniejsza 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.