Znakomita gala UFC 153: Silva vs Bonnar w Rio de Janeiro była centralnym wydarzeniem ostatniego weekendu. Oprócz tego relacjonowaliśmy też galę Bellatora 76 w Windsorze oraz zagraniczne występy naszych zawodników: Aslambeka Saidova na European MMA 2 w duńskim Aarhus, zawodników Gracie Barra Łódź na MMA Raju 10 oraz czterech Polaków walczących na Ukrainie. Na krajowym podwórku odbyła się gala MMA Night 2: The Countdown w Tarnowie. Poniżej krótkie podsumowanie rezultatów z innych gal:

Weteran amerykańskich klatek Joe Riggs (MMA 38-14) zanotował czwartą kolejną wygraną przed czasem, nokautując ciosami w parterze Josha Cavena (MMA 5-3) w walce wieczoru gali Made for War 1 w Castle Rock w Kolorado, końcówka walki poniżej.

Były zawodnik UFC i Bellatora Yoshiyuki Yoshida (MMA 15-6) odklepał gilotyną w trzeciej rundzie dobrze znanego w Polsce Niko Puhakkę (MMA 26-12) w głównej walce gali Fight Festival 32 w Helsinkach. Inny czołowy fiński lekki Juha-Pekka Vainikainen (MMA 20-5-1) nie miał kłopotów z poddaniem Chorwata Antuna Racica (MMA 10-4), natomiast brazylijsko-fiński weteran Lucio Linhares (MMA 18-8) odprawił ciosami w drugiej rundzie Joe Doerra (MMA 6-2).

Co prawda Paul Reed (MMA 20-10-1) ogłosił zakończenie kariery, to w sobotę stoczył jeszcze jedną walkę stopując w 47-sekund etatowego angielskiego dostarczyciela zwycięstw Craiga Allena (MMA 4-34) na gali Kore MMA w St. Austell.

8 KOMENTARZE

  1. Więc to jest na pewno pewne z tym końcem kariery Reeda? bo chyba jednak nie, chyba że chciał się pożegnać z tym sportem zwycięstwem.

  2. @ BoykaMMA
    Raczej pewne tylko chciał wygrać na koniec.

    Można by się pokusić o występ Yoshidy na KSW w przyszłości

  3. Lucio to tez dobry zawodnik, więc mógłby zawalczyć np. z Kułakiem chociaz znacznie wolę zeby Strus z nim zawalczył 🙂 a Yoshida wiadomo tylko czy szefowie widzieli chociaz tego zawodnika kiedykolwiek 😛

  4. I tried to retire but my wife soon told to get out of the house and go and train as I was getting in her way whilst she made me my dinner. Training made me want to fight again. I had an easy fight against a last minute stand in, next I travel to Finland to fight no 2 Euro pen, Thomas Niinimaki. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.