Długa przerwa między dużymi galami w USA zakończyła się wraz z UFC 152: Jones vs Belfort w Toronto. Pisaliśmy też o połowicznie udanych dla Polaków galach Respect FC 8 w Niemczech i Celtic Gladiator 5 w Irlandii oraz kolejnej gali PLMMA w Bielsku-Białej. Poniżej kilka rezultatów z mniejszych gal:

Najbliższy rywal Michała Materli na KSW 21 Rodney Wallace (MMA 13-5) zatrzymał w drugiej rundzie dwukrotnego mistrza świata BJJ Cristiano Lazzariniego (MMA 7-3) w walce wieczoru gali Brasil Fight 6: Brazil vs USA w Belo Horizonte. W drugim z głównych starć znany z Bellatora kickbokser Thiago Michel (MMA 11-3) zastopował kolanem na korpus Davida Hello Japan Gardnera (MMA 12-21).

Wyrzutek z UFC Anthony Johnson (MMA 13-4) pokonał przez techniczny nokaut po wysokim kopnięciu byłego mistrza NCAA w zapasach Jake’a Rosholta (MMA 12-5) na gali Xtreme Fight Night 9 w Tulsa w Oklahomie, walka poniżej. Zwycięstwo przed czasem w drugiej odsłonie zapisał też uczestnik TUFa 11 Josh Bryant (MMA 14-1), który na gali King of the Cage: Heavy Duty, również w Tulsie, pokonał weterana Shoniego Cartera (MMA 50-29-7).

Oprócz występów Polaków na Respect FC 8 w Wuppertal warto wspomnieć o zwycięstwach czołowego europejskiego lekkiego Daniela Weichela (MMA 29-8), który poddał duszeniem Białorusina Semena Tyrlyę (MMA 4-2) oraz finalisty turnieju KSW Rubena Crawforda (MMA 12-2), który punktową wygraną nad Duane’em Van Helvoirtem (MMA 11-5) zadebiutował w wadze lekkiej.

12 KOMENTARZE

 1. Rumble zdaje się może być blisko powrotu do Ju Ef Si. Mogliby go Błachowiczowi załatwić, myślę, że zwycięzcą Zuffa by była poważnie zainteresowana.

  Wallace coś wygrał, dobrze, że nie będzie walczył o pas KSW po porażce.

 2. Zobaczyłbym Crawforda ponownie na KSW, jeśli nie w -77 to w kategorii lekkiej. Myślę, że można by było zorganizować ciekawe zestawienie z jego udziałem.

 3. Nie wiem czy nie za duże wyzwanie dla Anzora jak na ten etap kariery, ale zestawienie np. z przegranym walki Irokez / Kornik.

 4. Szczerze bardziej bym widzial Anzora jako zwyciezce walki z Niemcem niz Irokeza czy Kornika.

 5. @tomek

  tak

  Ja też chętnie zobaczyłbym Rubena w KSW. Z Kornikiem lub kimś z półśredniej.

 6. Myśle, że Rumble powinien już zostać w półciężkiej biorąc pod uwagę jego ostatnie przygody z robieniem wagi. Top 5 jest w jego zasięgu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.