W następstwie odwołania UFC 151 najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia była gala One FC 5: Pride of a Nation na Filipinach. Oprócz tego pisaliśmy też o galach z udziałem Polaków Cage Warriors Fight Night 7 w Ammanie i Lion Fights 2 w rosyjskim Kołpinie oraz o kolejnej edycji Profesjonalnej Ligi MMA tym razem w Nowym Wiśniczu. Poniżej porcja ciekawych rezultatów głównie z europejskich gal:

Fińska czołówka walczyła w sobotę na gali Carelia Fight Night 8 w Imatrze. Swoje walki zwyciężali znani z KSW: Niko Puhakka (MMA 26-11), który wypunktował Sebastiena Garguiera (MMA 9-10-1 i Toni Valtonen (MMA 25-13), który niskim kopnięciem zastopował Ilię Skondrica (MMA 9-9). Inny solidny półciężki Juha Saarinen (MMA 8-2) w zaledwie 24 sekundy znokautował Floriana Martina (MMA 2-2), a w walce wieczoru były zawodnik UFC Lucio Linhares (MMA 17-8) zaliczył bolesną wpadkę, przegrywając w pierwszej rundzie przez TKO z Boubacarem Balde (MMA 7-4).

Zakontraktowany przez Bellatora duński talent Mikkel Parlo (MMA 8-0) pożegnał się z występami w ojczyźnie stopując rodaka Simona Carlsena (MMA 8-3) na Royal Arena 2 w Kopenhadze, walka poniżej. Inny niepokonany Duńczyk Nicolas Dalby (MMA 9-0) wypunktował Ivicę Trusceka (MMA 19-11), a wysoko notowany w Europie koguci Sirwan Kakai (MMA 8-1) odklepał duszeniem Vladimira Karasiova (MMA 6-4). Dwa pojedynki mistrzowskie odbyły się na gali Vision FC 4: Evolution w Glasgow. W wadze lekkiej Szkot Graham Turner (MMA 19-7) w pięć rund wypunktował rodaka Adama Stevensona (MMA 5-5), a w wadze piórkowej Robert Whiteford (MMA 9-1) nieoczekiwanie odprawił uderzeniami w pierwszej odsłonie mocnego Szweda Martina Svenssona (MMA 10-3).

Na Mix Fight Gala 13 we Frankfurcie walczyli dwaj Polacy mieszkający w Niemczech. Dawid Baziak (MMA 8-4) niestety przegrał przez poddanie w drugiej rundzie z Andreasem Kraniotakesem (MMA 14-6), a Rafał Lewoń (MMA 7-1) odbił się po ostatniej porażce w M-1, zatrzymując w dwie minuty Michella Adelinę (MMA 0-1).

Takenori Sato (MMA 15-8-6) obronił tytuł króla Pancrase w wadze półśredniej, pokonując decyzją sędziów Keiichiro Yamamiyę (MMA 42-28-10) na gali Progress Tour 10 w Tokio. Mistrz King of the Cage w limicie 135 funtów Russel Doane (MMA 8-0) również na punkty pokonał Masato Sannai (MMA 8-2-1) w walce wieczoru gali PXC 11 w stolicy Filipin Manili.

5 KOMENTARZE

  1. Ten Parlo nie jest za mały na średnią? Miał nie małe problemy w 1 rundzie.

  2. Rafał Lewoń miał łatwego przeciwnika. Szkoda poraszki Dawida, górę wzieło doświadczenie.

  3. @BoykaMMA, nie żadne doświadczenie tylko złamane żebro (żebra?) Dawida przy jednym z obaleń Andreasa.

  4. Kakaiowi warto się przyglądać. Myślę, że w końcu zobaczymy go w UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.