Miniony weekend to spora porcja gal poczynając od Bellatora 62 w Laredo, Glory World Series w Moskwie, wygranej Michała Kity na Oktagon Italy w Mediolanie, zwycięstwie Mariusza Radziszewskiego na Oplot Challenge w Charkowie oraz porażce Przemka Mysiali na BAMMA 9 w Birmingham. W Polsce odbyła się mocno obsadzona gala Winner Punch 2 w Pile. Poniżej porcja rezultatów z trzech innych wydarzeń na Starym Kontynencie:

Były zawodnik UFC Goran Reljic (MMA 10-3) zdemolował w pierwszej rundzie znanego z jednego występu na KSW Rogenta Lloreta (MMA 11-4-1) w walce wieczoru gali Strength and Honor 5 w szwajcarskiej Genewie, wideo powyżej. W innych ciekawych pojedynkach Rosjanin Baga Agaev (MMA 26-11) zatrzymał w drugiej rundzie kolejnego znajomego z Polski Matteo Minonzio (MMA 14-15), a Szwed Matts Nilson (MMA 9-1-1) potrzebował jedynie 24 sekund na odklepanie balachą Alavudtina Gadjieva (MMA 18-13-1).

Jeden z uczestników MMA Attack 2 Peter Sobotta (MMA 9-4-1) nie miał większych problemów z poddaniem Mariusa Panina (MMA 0-6) na rumuńskiej gali Eurogames MMA Sports w mieście Jassy. Inni niemiecki zawodnicy m.in. Christian Eckerlin (MMA 7-2) i Gregor Herb (MMA 11-5) również wygrywali z miejscowymi zawodnikami. Czołowy lekki w Europie Mairbek Taisumov (MMA 17-3) nawet się nie spocił w starciu z Lucą Poclitem (MMA 0-1), a nasz Marcin Gułaś (MMA 2-2-1) z Mighty Bulls Gdynia niestety uległ przez decyzję Ionowi Pascu (MMA 3-2).

Walczono też na Botnia Punishment 11 w fińskim Seinajoki. Szwed Nicklas Backstrom (MMA 4-0-1) nieoczekiwanie wypunktował Litwina Sergeja Grecicho (MMA 11-5-1), filigranowy Fin Mikael Silander (MMA 6-0) poddał kluczem na rękę czeskiego weterana Michala Hamrsmida (MMA 20-10-2), a w starciu pań Katja Kankaanpaa (MMA 6-0) wygrała przez decyzję z Japonką Mei Yamaguchi (MMA 9-4-1).

9 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam ten cykl na MMArocks. Chyba najbardziej wartościowe newsy, jakie tu się pojawiają to właśnie „Weekendowy przegląd…” 🙂

  2. Lloret coś nie w formie ostatnio. Przegrana z opasłym nołnejmem, teraz zdominowany w parterze przez półciężkiego. Szkoda zawodnika.

  3. Nie wiem czemu KSW nie podpisze Taisumova, daje efektowne walki zawsze….tym bardziej ostatnio na ksw nudne walki. Walka Kornik vs Taisumov byla by zajebista!

  4. Mała poprawka – Backstrom nie am rekordu 4-0-1, tylko 4-0 i 1 no contest. A tak swoją drogą to podpisuję się pod tym co napisał kolega mzuk 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.