W ubiegłym tygodniu pełnym ciekawych gal MMA pisaliśmy o UFC 135: Jones vs Rampage w Denver, Bellatorze 51 w Canton, Dream 17 w Saitamie, Strikeforce Challengers 17 w Vegas i wygranej Eddiego Sancheza na TFC 20. Na naszym europejskim podwórku walczono na ProFC: Gran Prix Global w Odessie i WFC Challengers w Litiji. Poniżej porcja rezultatów z mniejszych gal:

Brandon Hunt (MMA 8-2) po raz kolejny obronił tytuł mistrza King of the Cage w wadze średniej stopując Angelo Popofskiego (MMA 15-10) na KOTC: Homecoming w Mt. Pleasant w stanie Michigan. Dobry znajomy z Polski Moise Rimbon (MMA 18-9-3) potrzebował jedynie 30 sekund na pokonanie Jareda Kilkenny’ego (MMA 9-9) na gali Rumble in the Cage 44 w Lethbridge w prowincji Alberta. Kanadyjczyk upadając po obaleniu złamał sobie obie kości przed ramienia, video poniżej.

Mocno bijący japoński talent w wadze koguciej Kyoji Horiguchi (MMA 6-0) odprawił swojego kolejnego piątego rywala przed czasem fundując nokaut w pierwszej rundzie Naohiro Mizuno (MMA 9-5-1) na Shooto: Shootor’s Legacy 4 w Tokio, walka powyżej. Sporą niespodziankę sprawił Akihiro Murayama (MMA 12-5-6) poddając duszeniem zza pleców zwycięzcę Grand Prix Sengoku Keitę Nakamurę (MMA 21-5-2).

W walce wieczoru gali On Top 3 w szkockim Glasgow Hiszpan David Aranda (MMA 7-0) potwierdził swój status czołowego koguciego w Europie poddając miejscowego Jamesa Doolana (MMA 15-7-2) w czwartej rundzie ich mistrzowskiego starcia. Czołowy Szwed w kategorii półśredniej Diego Gonzalez (MMA 14-5) kluczem na stopę odklepał niedawnego rywala Michała Elsnera Jarkko Latomakiego (MMA 18-8) na Botnia Punishment 10 w Seinojaki w Finlandii. W innym ciekawym pojedynku młody Anglik James Saville (MMA 9-3) wypunktował niedawnego pogromcę Pera Eklunda Thomasa Hyttena (MMA 9-8-1). Na Battle of Botnia 4 w szwedzkim mieście Umea były przeciwnik Mameda Chalidowa i Roberta Jocza Tor Troeng (MMA 13-4-1) poddał w drugiej rundzie Czecha Tomasa Kuzelę (MMA 18-14).

4 KOMENTARZE

  1. Rimbon przeniósł się do Kanady na dobre (?), Carmont chyba też…

  2. Na gali Battle of Botonia znany z KSW Extra President Cup Domingos Mestre(8-4) uległ na punkty w walce z Andreasem Sathlelem (6-0)

  3. Komentarz w walce Rimbona na wysokim poziomie, zaiste był to wspaniały techniczny suples łamiący rękę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.