Oczy całego świata MMA w ostatni weekend były skupione na gali Strikeforce: Fedor vs Henderson w Hoffman Estates. Oprócz tego odbyły się jeszcze trzy interesujące wydarzenia.

Medalistka olimpijska w zapasach Sara McMann (MMA 3-0) już w swoim trzecim pojedynku w MMA wypunktowała doświadczoną Tonyę Evinger (MMA 8-6) na Titan Fighting Championship 19 w Kansas City, dwie pierwsze rundy u góry, ostatnia na dole. W walce wieczoru gali jednooki weteran Clay French (MMA 19-6) niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył byłego zawodnika WEC Jamesa Krause (MMA 12-4). Brat bliźniak Jake Ellenbergera niepokonany Joe Ellenberger (MMA 12-0) odniósł drugie zwycięstwo po przerwie w karierze spowodowanej rzadkim schorzeniem krwi dominując na pełnym dystansie Jamesa Warfielda (MMA 22-9) na Victory Fighting Championship 35 w Council Bluffs w stanie Iowa. W pojedynku wieczoru niedawny pogromca Tima Sylvii Abe Wagner (MMA 10-4) poddał duszeniem zza pleców Justina Grizzarda (MMA 7-13).

Ciekawych pojedynków, tradycyjnie już, nie zabrakło na gali Jungle Fight 30 w brazylijskim Belem. W pojedynku o tytuł w wadze lekkiej Francisco Drinaldo (MMA 10-1) stosunkiem dwa do remisu pokonał Adriano Martinsa (MMA 19-6). Czołowy brazylijski talent w wadze ciężkiej Edinaldo Oliveira (MMA 11-0-1) po przeciętnym występie również na punkty zwyciężył Ubiratana Marinho Limę (MMA 13-6), a utalentowany koguci John Lineker (MMA 18-5) w trzeciej rundzie zastopował Francisco Nazareno Figueredo (MMA 4-1).

6 KOMENTARZE

  1. „W walce wieczoru gali jednooki weteran Clay French ” <–jak to jednooki ? Nie widzi na jedno oko ?

  2. W takim razie Clay French ma spory martwy punkt. Sprawdziłem jego rekord – kilka „niejednogłośnych decyzji”. Walk nie widziałem, ale jakbym miał do wyboru, przy wyrównanej walce, to bym go faworyzował pewnie.

  3. McMann ze swoimi zapasami i atletyzmem jest w moim odczuciu jedyną zawodniczką która będzie w stanie pokonać Sare Kaufman

  4. Wiadomo coś, kiedy będzie debiut Randi Miller? Kolejna utytułowana zapaśniczka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.