W minionym tygodniu większymi wydarzeniami w USA były Bellator 43 w Oklahomie i Tachi Palace Fights 9 w Kalifornii. Z uwagi na występ Kevina Randlemana, pisaliśmy też o Pucharze Mera w rosyjskim Chabarowsku. Nasi zawodnicy walczyli na ringach europejskich: Team MMARocks na ProFC na Ukrainie, Wojtek Lech na HFC 3 w Szwajcarii i Adam Golonkiewicz w Czechach. Inne ciekawe rezultaty z całego świata poniżej:

Zakontraktowany w UFC Daniel Downes (MMA 8-1) dostał pozwolenie na jeden występ poza organizacją i niewiele brakowało przegrałby z Torym Bogguessem (MMA 4-5) na gali NAFC w Milwaukee. Mimo początkowym problemów, zawodnik Duke’a Roufusa ostatecznie poddał rywala trójkątem nogami w czwartej minucie pojedynku. Na gali Champions Fighting Alliance talent z American Top Team Joe Ray (MMA 5-1) poddał balachą Johna Kelly’ego (MMA 5-3), a solidny piórkowy Luis Palimono (MMA 16-6) w ten sam sposób odklepał Petera Grimesa (MMA 10-7). Na Elite 1 w kanadyjskim Moncton ostatni rywal Pudziana Eric Butterbean Esch (MMA 14-8-1) znokautował w drugiej rundzie innego byłego boksera Deana Storeya (MMA 0-1). W Brazylijskim Manaus były zawodnik UFC Ronnys Torres (MMA 18-4) odniósł czwarte kolejne zwycięstwo stopując w niewiele ponad minutę Gilmara Dantasa (MMA 16-6) na Hero’s the Jungle 4.

Sporo ciekawych wydarzeń na Starym Kontynencie. Na The Zone FC w Goeteborgu znany z KSW Paul Reed (MMA 16-9-1) nieznacznie przegrał na punkty pojedynek o tytuł w wadze piórkowej z Martinem Svenssonem (MMA 8-2). W innych starciach o pasy: w wadze półśredniej Besam Yousef (MMA 6-0) poddał gilotyną Jasona Ponet (MMA 5-6), a Victor Cheng (MMA 7-1) znokautował Erica Cebareca (MMA 8-5). Wyniki u nas. Trenujący od niedawna w Golden Glory belgijski judoka Michael Kuiper (MMA 11-0) podtrzymał passę występów bez porażki stopując Morrisa Clifoniego (MMA 2-2) na gali Milano in the Cage w Mediolanie. Na Island Rumble na wyspie Jersey James Saville (MMA 7-3) zakończył karierę brytyjskiego weterana Leigh Remediosa (MMA 17-9-2) poddając go trójkątem w pierwszej odsłonie. Solidny rosyjski średni Alexander Prokofiev (MMA 11-4) odprawił w 55 sekund kickboksera Christiana Vuapi (MMA 0-4) na gali New Order Fighting Championship w Pskovie.

Nasi zawodnicy zanotowali też w ten weekend komplet zwycięstw na Wyspach. Czarny pas judo Robert Kręcicki (MMA 5-1) odniósł piąte kolejne zwycięstwo pokonując przez TKO Neala Bittonga (MMA 0-1) na gali World Fighting Championships w Londynie. Na tej samej imprezie debiutujący w zawodowym MMA Piotr Ptasiński (MMA 1-0) zastopował uderzeniami Geoffa Snellinga (MMA 0-1), a w pojedynku semipro Dawid Farycki odklepał odwrotnym trójkątem Kevina Jenningsa. Na Valley of Kings 1 w Walii ważący 150 kg Tomasz Czerwiński (MMA 1-2) w niecałą minutę zmusił do poddania ciosami Tom Winstanleya (MMA 0-1).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.