W ostatni weekend nie brakowało ciekawych wydarzeń w świecie MMA. Pisaliśmy o Strikeforce: Diaz vs Daley i Bellatorze 40, Tjo podawał wyniki rosyjskich gal ProFC i New Order Fighting Championship oraz relacjonowaliśmy wygrane Polaków: Piotra Hallmanna w Erfurcie i Berserkerów na Fight Club Berlin. W Polsce dwie walki MMA odbyły się na Gali Sportów Walki w Chełmie. Poniżej spora porcja rezultatów z mniejszych.

Zaczynamy od Kanady, piątkowe MFC 29 było pierwszą galą organizacji w Ontario, a dokładniej w mieście Windsor. W walce wieczoru utalentowany półśredni Douglas Lima (MMA 18-4) w 74 sekundy znokautował weterana Terry’ego Martina (MMA 21-9) broniąc jednocześnie swojego tytułu mistrza, walka powyżej. Pas w kategorii półciężkiej zachował Ryan Jimmo (MMA 15-1), ale jego pięciorundowa walka z Zakiem Cummingsem (MMA 13-3) nie przysporzyła mu nowych fanów. Swoje pojedynku wygrywali też byli zawodnicy UFC: Marcus Davis (MMA 18-8) niejednogłośnie wypunktował Curtisa Demarce’a (MMA 10-9), a Hermes Franca (MMA 21-11) znokautował Roberta Washingtona (MMA 9-3). W jednej z przedwalk młodszy brat Douglasa Dhiego Lima (MMA 5-0) zadusił w trzeciej rundzie Josha Taveirne’a (MMA 2-1). Wyniki na Sherdogu. Solidna gala odbyła się też w stolicy prowincji Quebec Montrealu. W pojedynku wieczoru Ringside MMA 10 Patrick Cote (MMA 14-7) pokonał na punkty Kaliba Starnesa (MMA 12-6-1), niemiłą niespodziankę miejscowym fanom zgotował Polish Pistolla Seth Baczynski (MMA 13-6) w drugiej rundzie stopując utalentowanego Alexa Garcię (MMA 6-1).

Legendarny Jorge Macaco Patino (MMA 24-13-1) poddał w pierwszej rundzie dźwignią na kręgosłup Cleburna Walkera (MMA 9-6) na gali Quality Entertainment w Austin w Teksasie. Na przeróżnych gala zwycięstwa do rekordów dopisywali byli zawodnicy UFC: Efrain Escudero (MMA 16-2) wypunktował Ashe’a Bowmana (MMA 9-9) na XCage w meksykańskiej Tijuanie, Jake Rosholt (MMA 10-3) odprawił uderzeniami w pierwszej rundzie Brandona McDowella (32-30) na Back Alley Promotions w Arlington w Teksasie, a Josh Neer (MMA 29-10-1) potrzebował 20 sekund by znokautować Andre Case’a na World War Fighting Championship w Clive w stanie Iowa. Podczas gali organizowanej przez znanego z Pride Dana Bobisha Bobish’s Ultimate Cage Battles w Parmie w Ohio Brazylijczyk Eudardo Pamplona (MMA 14-2) pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Joe Buncha (MMA 12-4).

Dwie ciekawe walki odbyły się w weekend w kobiecym MMA. Na Jackson’s MMA Series 4 w Albequerque w starciu byłych rywalek Giny Carano Julie Kedzie (MMA 16-8) zwyciężyła decyzją Kaitlin Young (MMA 4-5), natomiast na Freestyle Cage Fighting 46 w Shawnee w Oklahomie Ashley Sanchez (MMA 2-2) niespodziewanie wypunktowała powracającą po długiej przerwie Erin Toughill (MMA 10-3-1).

Jeden interesujący rezultat z Kraju Kawy. Na Brazil Fight 4 w Nova Lima mocno reklamowany przez brazylijskich dziennikarzy uderzacz Thiago Michel (MMA 8-2) zatrzymał w pierwszej rundzie Ericka Barbosę (MMA 6-4).

W Europie dwa wydarzenia. Na pierwszej gali Cage Fight Live w Kopenhadze Austriak Philipp Schranz (MMA 11-5) zmusił uderzeniami do poddania Rasmusa Bendtsena (MMA 5-5), a Morten Djursaa (MMA 7-3) poddał gilotyną Anglika Russella Smitha (MMA 4-2). Na Respect FC 5 w Essen młodszy z braci Zawadów David Zawada (MMA 3-0) znokautował latającym kolanem Florian Ziebert (MMA 2-1).

2 KOMENTARZE

  1. Co się stało, że Mark Pavelich zrezygnował z ringu? Jest to jednorazowy „wyskok” czy MFC na stałe przerzuca się na klatkę?
    Co się stało, że odwołano walkę Baziaka z Schmiedebergiem na Respect FC 5?

  2. Na okolo 2 tygodnie przed walka Schmiedeberg doznal kontuzji, pozniej szukano jeszcze zastepstwa dla Baziaka, ale bez skutku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.