W ostatni weekend UFC 127: Penn vs Fitch koncentrowało uwagę fanów MMA na całym świecie. Oprócz tego pisaliśmy też mocny europejskich galach BAMMA 5 w Manchestrze, Cage Warriors 40 w Londynie i The Zone FC 8 w Goeteborgu. W Polsce walczono w Ząbkowicach Śląskich, gdzie odbył się ciekawy turniej w wadze średniej. Poniżej cotygodniowa porcja wyników z mniejszych gal.

Solidną dawkę emocji zapewniło piątkowe MFC 28 w Enoch w Kanadzie. W walce wieczoru pukający do drzwi UFC Ryan Jimmo (MMA 14-1) zafundował Dwayne’owi Lewisowi (MMA 13-7) jedną z najbardziej makabrycznych opuchlizn pod okiem w historii MMA, zdjęcie tutaj. Powracający do dobrej formy Drew Fickett (MMA 41-13) w 36 sekund poddał byłego zawodnika UFC Matta Veacha (MMA 15-3), walka powyżej. Wyniki na Sherdogu.

Niesprawiedliwie zwolniony z UFC Gerald Harris (MMA 17-4) raczej szybko nie wróci do największej organizacji na świecie. Hurricane nieoczekiwanie przegrał z Jamesem Headem (MMA 7-1) w walce wieczoru gali Xtreme Fight Night 2 w Tulsa. Hermes Franca (MMA 20-11) wreszcie przerwał fatalną serię porażek poddając słabego Jorge Serata (MMA 0-3) na gali G-Force Fights w Grand Rapids. W innych pojedynkach znany z Bellatora Luis Palomino (MMA 15-6) znokautował Daron Cruickshank (MMA 6-2), a Tony Lopez (MMA 23-5) poddał balachą w trzeciej rundzie ulubieńca Quintona Jacksona z TUFa 10 Darrilla Schoonovera (MMA 10-3). Na Art of War Cage Fights w Ponca City w Oklahomie udanie w MMA zadebiutował starszy brat Jake’a Rosholta, utytułowany zapaśnik wagi ciężkiej Jared Rosholt (MMA 1-0), odprawienie Dee Burchfielda (MMA 0-1) zajęło mu 77 sekund.

Na Deep 52 Impact w Tokio Kazuhisa Tazawa (MMA 7-1-1) został nowym mistrzem Megaton Deep poddając w drugiej rundzie Yujiego Sakuragiego (MMA 12-17-2). Nietuzinkowy styl walki Masakazu Imanariego (MMA 21-8-2) kosztował go porażkę przez decyzję z Hiroshim Nakamurą (MMA 12-4-5), a dobry znajomy z KSW 13 Ryuta Sakurai (MMA 21-16-6) poddał w drugiej rundzie debiutującego w wadze średniej mistrza Deep w wadze półciężkiej Yoshiyukiego Nakanishiego (MMA 9-2). Wyniki na Sherdogu.

Najbliższy rywal Antka Chmielewskiego James Zikic (MMA 19-7-2) zasygnalizował dobrą formę szybko poddając Andrew Punshona (MMA 8-3) na gali Supremacy FC 1 w Gateshead w Anglii. W walce wieczoru gali On Top 1 w Glasgow w pojedynku czołowych kogucich w Europie Szkota Jamesa Doolana (MMA 11-4-2) i Czecha Michala Hamrsmida (MMA 20-8-2) padł remis.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.