Ostatni weekend w naszym kraju należał bezapelacyjnie do Mameda Khalidova, który w niesamowity sposób znokautował Daniela Acacio na jedenastej KSW, standardowo podsumowanie gali w Szklanej Szczęce plus pierwszy artykuł redaktora mmarocks.pl na Sherdogu – link. Ciekawie było też na pierwszej gali Sho MMA (wyniki i relacja) i na siódmej gali Bellatora (wyniki i relacja).

Przegląd zaczynamy od kanadyjskiej MFC 21 w Enoch. Bobby Lashley (MMA 3-0) tym razem bez problemów poradził sobie z przeciwnikiem w swojej trzeciej zawodowej walce, poddając niezwykłą gilotyną Mike’a Cooka (MMA 6-4), walka do obejrzenia. W walce wieczoru Afrykaner Trevor Prangley (MMA 20-5) walcząc od trzeciej rundy z kontuzjowaną kostką odebrał tytuł mistrza MFC w wadze półciężkiej Emanuelowi Newtonowi (MMA 11-4-1) przez jednogłośną decyzję po pięciu rundach. W innych ciekawych pojedynkach znany z jednego występu w Pride Travis Galbraith (MMA 17-6) wypunktował Davida Heatha (MMA 10-5), wygrane przed czasem zanotowali weterani John Alessio (MMA 25-13) i Marvin Eastman (MMA 16-9-1). Wyniki i relacja na Sherdogu.

Po piątkowej gali Sho MMA we Fresno, w sobotę kalifornijscy fani przenieśli się do Ontario, gdzie odbyła się pierwsza gala Call To Arms. W walce wieczoru doświadczony Białorusin Vladimir Matyushenko (MMA 22-4) wygrał na punkty z Jasonem Lambertem (MMA 23-10). Cenne jednogłośne zwycięstwo nad znanym z Affliction Albertem Riosem (MMA 11-4) zanotował utalentowany Ormianin Georgi Kharakhanyan (MMA 12-1-1). Przed czasem swoich przeciwników kończyli szalejący ostatnio Brett Cooper (MMA 9-4) i były pro-wrestler Daniel Puder (MMA 7-0). Wygraną do rekordu dopisał też gwiazdor blogów Dany White’a Tiki Ghosn (MMA 11-7). Wyniki i relacja na Sherdogu.

Po drugiej stronie Stanów Zjednoczonych w Duluth w Georgii na gali Revenge swoje pojedynki wygrywali byli zawodnicy WEC: piórkowy Micah Miller (MMA 11-3) zastopował w trzeciej rundzie Josha Pulsifera (MMA 7-4), a koguci Jeff Bedard (MMA 12-2) szybko poddał Jasona Georgiannę (MMA 8-5). Ten drugi po walce ogłosił zakończenie kariery. Z innych ciekawych wydarzeń na Gladiator Challenge: Beast powrócił 54-letni Dan Severn (MMA 88-16-7), Bestia pokonał przez decyzję Steve’a Eakinsa (0-1), a na Xtreme Fight Nights w Fort Lauderdale na Florydzie niesplamiony rekord zachował trener parteru w American Top Team Marcos Da Matta (MMA 6-0).

Po za USA walczono w Wielkiej Brytanii. Na gali Ultimate Force w Doncaster po ośmiu miesiącach przerwy powrócił „za dobry na TUFa 9” Jimmy Judo Wallhead (MMA 16-5), Anglik brutalnie znokautował Fabio Toldo (MMA 1-1). W Japonii na trzeciej gali Jewels w walce wieczoru Yuko Yamanaka (MMA 7-1) wypunktowała podopieczną Josha Barnetta Shannon Hooper (MMA 0-3).

Z innych dyscyplin największą sensacją był szybki nokaut Badra Hariego nad trzykrotnym mistrzem K-1 Semmym Schiltem, walka do obejrzenia. W Polsce Marcin Held i Tomasz Wilk mimo, że obaj mają niedługo walki w MMA, udanie wystąpili na siódmym Pucharze Polski BJJ w Koninie. Wyniki, zdjęcia i walki u naszych kolegów z choke.pl. Na samej górze latająca balacha Grzegorza Szatkowskiego, który ma walczyć na gali Iron Fist we wrześniu w Szczecinie.

2 KOMENTARZE

  1. sorry ze tutaj ale czy ktos z Was poda mi linka do slynnego upadku z ringu Marka Colemana.Nie wiem po ktorej walce to bylo i nie moge znalezc.Bede bardzo wdzieczny.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.