Supernova
fot. SportsNavi

Jak co tydzień kilka ciekawych wydarzeń z całego świata.

Gwiazdą tego tygodnia była zdecydowanie Miku Matsumoto (MMA 21-4, na zdjęciu), jedna z najlepszych kobiet w MMA umocniła swój prymat w kategorii wagowej 105 funtów na gali Deep: Toyama Impact w Toyamie. Supernova zrewanżowała się Amerykance Lisie Ward (MMA 12-5) za porażkę z 2006 roku, poddając ją w trzeciej rundzie mistrzowskiego starcia w kobiecej wadze lekkiej Deep. Wyniki na Sherdogu. Drugim ciekawym wydarzeniem w Japonii była jedenasta gala Cage Force w Tokio. Cenne zwycięstwa do rekordu dopisali weterani UFC i Dream Kuniyoshi Hironaka (MMA 14-6) i Keita Nakamura (MMA 17-4-2). Pierwszy nie dał szans medaliście olimpijskiemu w zapasach w Sydney Katsuhiko Nagacie (MMA 4-6-1), drugi większościową decyzją zwyciężył Tomoyoshiego Iwamiyę (MMA 6-9). Wyniki na Sherdogu.

Po za Ultimate Chaos kilka ciekawych wydarzeń z USA. Na pierwszej gali MMA w Pittsburghu, od czasu legalizacji sportu w stanie Pennsylvania, UCFC: Rumble on the Rivers walczyło kilku znanych zawodników. W starciu weteranów Rich Clementi (MMA 33-15-1) przegrał przez kontuzję (złamany obojczyk) z Kyle’em Jensenem (MMA 39-10-2). Micah Miller (12-3) w drugiej rundzie zadusił solidnego JC Penningtona (MMA 19-7-1), a niesamowicie utalentowany zapaśnik Phil Davis (4-0) dopisał czwartą wygraną do rekordu poddając Davida Baggetta (MMA 5-3). Swoje walki wygrywali też solidny Paul Bradley (MMA 11-1) i podopieczna Grega Jacksona Angela Magana (MMA 5-2). Wyniki na Sherdogu. Na gali 5150 Combat League Marcus Aurelio (MMA 18-7) zanotował drugą wygraną od czasu opuszczenia UFC. Maximus nie był w zbyt dobrej w formie, ale starczyło na poddanie w pierwszej rundzie Joeya Gorczynskiego (MMA 13-7). Oprócz tego po raz piąty z rzędu przez TKO w pierwszej rundzie wygrał perspektywiczny Joey Beltran (MMA 9-2), tym razem jego ofiarą padł Tracy Willis (MMA 7-1). Wyniki i walki na Sherdogu. Na koniec smutna wiadomość dla fanów Drew Ficketta (MMA 36-12), były zawodnik UFC niestety kontynuuje proces staczania się na dno. Tym razem pojawił się pijany na walkę z Shanonem Ritchem (MMA 43-66) na gali Rage in the Cage 129 w Arizonie, komisja nie dopuściła do pojedynku.

W Europie pisaliśmy już o walkach: Krzyśka Kułaka na gali Multi-Boxes w Paryżu, Roberta Jocza na Gladiator Games w Pradze i Radka Piechnika na BAMMA 1. Na tej ostatniej gali w Londynie odbyły się jeszcze dwa ciekawe pojedynki. Robiący spore postępy Tim Radcliffe (MMA 8-2) zdominował przez trzy rundy byłego mistrza Cage Rage Abdula Mohammeda (MMA 16-7-3), a solidny Che Mills (MMA 7-1) również przez decyzję pokonał Edgelsona Luę (MMA 5-4).

Z wydarzeń po za MMA cieszy kolejna udana obrona tytułu mistrza świata WMC w Muay Thai w wykonaniu Pawła Słowińskiego. Australijski Polak na znakomicie obsadzonej gali Champions of Champions 2 na Jamajce znokautował w drugiej rundzie Patrice’a Quarterona. Walki z gali można obejrzeć na stronie mma-tv, walczą takie sławy jak Yodsanklai, Buakaw, Anuwat, Parr, Spong, Corbett czy Kaoklai.

UPDATE: Na rozegranej wczoraj gali Deep 42 w Tokio niedawny pogromca Murilo Ruy Riki Fukuda (MMA 15-4) został nowym mistrzem organizacji w wadze średniej pokonując przez decyzję z Yuichi Nakanishiego (MMA 9-9-3). Swoje walki wygrywali też Kazuyuki Miyata (MMA 7-7), Young Choi (MMA 11-5-1) i Koji Kanechika (MMA 2-2). Wyniki na Sherdogu. Przy okazją na kolejną galę 23 sierpnia Deep zapowiedziało powrót swoich największych gwiazd. Pasów w wadze koguciej i piórkowej będą bronić Masakazu Imanari (MMA 16-7-1) i Dokonjonsuke Mishima (MMA 19-6-2), przeciwko solidnym Tomohiko Horiemu (MMA 10-4-3) i Takefumiemu Otsuce (MMA 8-4-1). Do Deep powróci też zwolniony z UFC Ryo Chonan (MMA 15-10).

8 KOMENTARZE

  1. z innej beczki troche.nie wiesz venom, czy organizacja british fc definitywnie sie rozpadla (nim sie zaczela), czy moze jeszcze kiedys planuja kontynowac ten projekt?

  2. CoC2 – dobra gala. Schiavello momentami zachowuje się jak dzikus („open the fridge – out cold”, „he’s gettin’ more knocks than the front door” 😀 ).

  3. Owszem dobra gala. Oglądałem już wczoraj walkę Pawła ale musiałem sobie dziś z rańca jeszcze raz zapuścić 😀
    Dobra walka, piękny nokaut. Hoost w koszulce z naszym orzełkiem to miły akcent 😀
    Tak jak to komentator powiedział: you don’t mess with the Polak!

  4. Walka Pawła trochę lelawa była. Myślałem, że Quarteron bardziej się postara ( w K1 sukcesów mu nie wróżę, ale zobaczymy, pierwszą walkę ma z Feitosą…).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.